õunte hoidistamine

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-10-07 17:02:00
Ma olen vist kuivatamisel hiigellaisk, ei topi nöörile ega koori ja ei pese ka kunagi. See küll eeldab, et tead, kust pärit ja vajadusel pühin vaid niiske rätiga. Meil on majas katlaruum ja sinna tegi mees suht lihtsa resti, kus küpsetuspaberi peal siis need õunaribad ongi. Segama peab küll. Aga kui pliidiahjus (pean silmas kas gaasi või elektri), siis 50-70 kraadi ja uks irvakil. Segada on ikka vaja. Olen kuulnud veel saunas kuivatamisest, mis võib olla päris tore, kui see saun lähedal on. Peaasi mitte lliga paksu kihti tekitada. Aga muidu veel hulk erinevaid õunamoose purgitatud. Sõbrad lubasid mahla ka tuua.
Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2008-10-07 17:13:24
õunamarmelaad ingveri ja kardemoniga. maiteainetega keema ja siis püreeks. v hea.

Da Vahtra Residence

Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-08-29 13:17:15
kas keegi oskab öelda, kas õuna viile on mõtet sügavkülmutada ka? Meil see aasta nii palju õunu ja mõtlesin, et kas tasub viilutatud õunu sügavkülmutada, et talvel saaks viiludest teha kooki või magustoitu. Liiga vesiseks ja maitsetuks ei jää?
Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2009-08-29 19:26:29
Uniquegirl:
kas keegi oskab öelda, kas õuna viile on mõtet sügavkülmutada ka? Meil see aasta nii palju õunu ja mõtlesin, et kas tasub viilutatud õunu sügavkülmutada, et talvel saaks viiludest teha kooki või magustoitu. Liiga vesiseks ja maitsetuks ei jää?
Ma olen sügavkülmutanud. Koogi jaoks kõlbab, kuid niisama söömiseks mitte.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-29 21:56:46
Teadur: parim mahlaõun on "Kuldrenett" Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse teadur Neeme Univer ütleb, et parima maitsega õunamahla saab sordist «Kuldrenett», teised sordid on tema hinnangul liiga hapukad. «Mahla võib tegelikult teha igasugustest õuntest enda maitse järgi, lihtsalt et osa õunu on liiga hapukad – näiteks «Antoonovka» on nii hapu, et igaüks seda mahla ei taha,» ütles Univer Õhtulehele. Hoidisteks sobivad teaduri sõnul sellised õunasordid, mille viljaliha kuumutamisel värvi ei muuda. Sellised sordid on näiteks «Aiailu», «Sidrunikollane» ja «Antoonovka», teised õunad võivad muutuda kuumutamisel tumedamaks. Nendel kolmel õunasordil on sees ka piisavalt pektiinaineid ehk nendest tehtud moosid kallerduvad ise ja muutuvad paksemaks, nii et neid võib keeta tavalise suhkruga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-06 12:15:48
Eile saatis ema kaks suurt kilekotitäit Valgeid Klaare jälle, nii et täna tuleb taas suuremat sorti moosikeetmine ette võtta. Aga selle nädala jooksul olen teinud mitu purki järgmiseid moose: Vasakul esmalt ingveri-õunamoos, siis kardemoni-õunamoos (mõlemad Valge Klaari põhjal) ning kaunivärviline paradiisiõunapüree nelgi ja kaneeliga. Lapsele tegin kahest kilost klaarõuntest ka õunapüreed.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-09-07 10:00:50
mul vähe teemaväline küsimus- mis te pärat selle õunamoosiga teete?ma olen ka mõned aastatd õunamoosi teinud, aga pannkookide või kohupiimaga seda pärast nagu eriti ei taha, olen peamiselt purukookide vahele uhanud.

Elina tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-07 10:06:50
Spidur:
mul vähe teemaväline küsimus- mis te pärat selle õunamoosiga teete?ma olen ka mõned aastatd õunamoosi teinud, aga pannkookide või kohupiimaga seda pärast nagu eriti ei taha, olen peamiselt purukookide vahele uhanud.
No küsimus ju üsna teemakohane siiski :) Meil läheb pannkookidele ja saia peale. Kui on vähese suhkruga tehtud, siis saab ka mannavahu jaoks edukalt ära kasutada.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-09-08 15:09:25
Spidur:
mul vähe teemaväline küsimus- mis te pärat selle õunamoosiga teete?ma olen ka mõned aastatd õunamoosi teinud, aga pannkookide või kohupiimaga seda pärast nagu eriti ei taha, olen peamiselt purukookide vahele uhanud.
Meie peres süüakse õunamoosi väga palju, igasuguse toiduga, või ka lihtsalt lusikaga otse purgist. Nii 60-70 liitrit on selline miinimumkogus, enamus täiesti tavaline õunamoos, aga ka arooniatega (nii palju kui neid on).

Zap*

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-09-23 10:29:24
Spidur:
mul vähe teemaväline küsimus- mis te pärat selle õunamoosiga teete?ma olen ka mõned aastatd õunamoosi teinud, aga pannkookide või kohupiimaga seda pärast nagu eriti ei taha, olen peamiselt purukookide vahele uhanud.
meil käib saiavormi tegemine just õunamoosiga. Tavaliselt lisan ka kaneeli.

kiilikese köögikatsetused

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>