KURKIDE HOIDISTAMINE: soolakurk, hapukurk, marineeritud kurk

Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2010-08-24 12:48:22
Siiruviiru:
mind huvitab, et kuna mustsõstralehti sel aastal tõeliselt napib, kas saab ka ilma nendeta kurke hapendada ja marineerida? Et ei paneks õldse mingeid lehti? Poes on igasuguseid maitseainete segusid just kurkidele, kas need ajaksid asja ära ja tulevad need kurgid siis ikka head?
saab küll marineerida ka ilma lehtedeta, ei juhtu midagi halba. Pane näiteks tilli või küüslauku rohkem.

Köögitoimkond

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-24 15:47:52
Kirjutis maalehest. Lugege kommentaare ka, seal olid ka mõne retseptid. http://www.maaleht.ee/news/tarbija/tarbijauudised/kurkide-hapendamine-marineerimine-konserveerimine-ja-soolamine.d?id=32304921
Tädi Eevi
Postitusi: 21
Kokaõpilane
2011-08-21 21:54:45
Appikene küll. Igal aastal marineerin kurke. Klassikalisel musts.lehed, küüslauk, till, mädarõigas+marinaad ja pärast kuumutamine. Miskipärast muutub marinaad osades purkkides ajapikku sogaseks. Teised jälle seisavad üle talve kenasti. Eks need sogased oleme kiirkorras ära tarbinud muidugi... Aga. Miks nad sogaseks lähevad. Mida ma valesti teen? Juhus? Halvad mustsõstralehed? Vana till? Ülekuumutamine? Sel aastal tegin kurke eile ja osad olid hommikuks juba sogased. Nii hullusti pole kunagi olnud. Appi-appi!?!
Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2011-08-22 10:37:18
meie peres läheb väga hästi purki tehtud kurgisalat. Kooritud kurgid lõikan viiludeks. Marinaad: hakitud till, sool, pipar, suhkur ja äädikad õige vähe moepärast, sest mulle ei meeldi äädika maitse absooluudselt ühegi asja sees. Kui marinaad on keema läinud, siis lisan kurgilipsud, kuumutan läbi ja valan salati vähese vedelikuga kuumutatud purkidesse. Salat säilib kevadeni ja on siiani meeldinud kõikidele külalistele eelkõige just äädika puudumise pärast ja vähese soolasuse pärast. Tihti teen sama salati ka sibulaga, sibulat läheb 1/3 kogusest. sel juhul tuleb arvestada, et sibul vajab pikemat kuumutamist, et oleks kurgiga sama "pehme"(paremat sõna praegu ei meenu:D)
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-08-22 22:04:40
Tänases Maalehes oli retsepte, kus kasutati mustsõstralehti koos kirsilehtedega või lausa ainult kirsilehti kurkide hapendamisel. Ju võb nii ka marineerimisel toimetada.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-24 10:52:45
Ilsu:
Milvi:
Tegin hapukurke selle retsepti järgi: http://www.maaleht.ee/news/tarbija/tarbijauudised/kurkide-hapendamine-marineerimine-konserveerimine-ja-soolamine.d?id=32304921 Hetkel mul hakkas hapnemise neljas päev ehk siis homme/ülehomme peaksin purgid läbi kuumutama ning lõplikult sulgema. Maitsesin ja tunduvad liiga soolased. Kas mul on enam mingit võimalust veidigi seda soolvett seal kuidagi lahjendada? Kurgid muidu väga head ja krõmpsud, aga tõesti - liiiiiiga soolased. Saaksin neid kasutada salatites ja panna võileivale, aga vahetevahel tahaks ju ka niisama süüa. Tänud ette abi eest!
Ma ei tea kuidas sa kavatsesid neid kuumutada aga mina teeks nii, valaks soolvee kurkidelt potti ja lisaks sinna siis keedetud vett ja siis kuumutaks selle soolvee (mulinal keema ei tohiks ajada) ja siis valaks kuuma, niiöelda lahjema soolvee kurkidele, siis kohe kinni , siis jahtuvad toas ja siis keldrisse.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-09-05 14:42:25
Värske hapukurk

Maitse asi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-29 11:47:51
Naistelehe Nipiraamat nr 41, juuli 2011: Imelised värsked hapukurgid Retsepti saatis Zinaida Saprõkina: Valmistamise aeg: 2 tundi 30 minutit 2 kg värskeid avamaakurke 1 kilekott 2 tl soola mustsõstralehti tilli küüslauku Koori pestud kurgid, lõika jämedamateks pikiribadeks ja pane väikesesse kilekotti. Lisa sool, hakitud mustsõstralehed, till ja purustatud küüslauk. Nüüd tõmba kott korralikult kinni ja jäta kurgid umbes 2 tunniks seisma. Aeg-ajalt keera kotti ümber, et kurgid maitsestuks ühtlaseks. Ongi valmis! Head isu! Kas on keegi proovinud? Mul väikeseid kurke ja sõstralehti varuks pole, aga retsept tundus põnev.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-01-29 12:15:04
Pille:
Kas on keegi proovinud? Mul väikeseid kurke ja sõstralehti varuks pole, aga retsept tundus põnev.
Harutasin just sügavkülmast leitud kahte tundmatut nutsakut lahti. Selgus, et mustsõstralehed. Kurke kahjuks ei avastanud :D

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2012-01-30 14:44:45
Tiina:
Pille:
Kas on keegi proovinud? Mul väikeseid kurke ja sõstralehti varuks pole, aga retsept tundus põnev.
Harutasin just sügavkülmast leitud kahte tundmatut nutsakut lahti. Selgus, et mustsõstralehed. Kurke kahjuks ei avastanud :D
Mul nii tilliõisik kui mustasõstraleht sügavas olemas, aga tegu on ju lihtsalt värske hapukurgiga, kuna kurk läheb ribadeks, saab kiiresti ja kuna kilekotti, siis hoiab maitseaineid kokku. mina paneks natuke suhkrut ja äädikat ja vett ka.

Profa köögipool

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>