KURKIDE HOIDISTAMINE: soolakurk, hapukurk, marineeritud kurk

Katre
Postitusi: 26
Kokaõpilane
2008-08-22 18:38:30
Mina eelmisel aastal proovisin seda Maire Suitsu retsepti, Midagi head ei tulnud :( Olid liiga hapud ja äädikased ka veel. Kuid tilliõisikuid tasub sügavkülma panna. Kui suve algul väikesed kurgid müügile tulema hakkavad, tavaliselt tilliõisikuid veel pole. Siis on hea külmast võtta ja hapukurki teha (mustsõstral on siis lehed juba küljes).
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-08-23 09:11:03
Nii, minul jõudsid keldrisse mõned purgid marineeritud patissone-kurke ja õuna-pohlasalatit.

kiilikese köögikatsetused

Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2008-08-28 23:36:47
Ma pakuks ühe Thredahlia retseptile sarnase kiire talvise purgikurgivärgi (ossa, mis sõna!) Eve Ämma Kurgid 2 kg kurke 2 keskmist sibulat 2 küüslauguküünt 2 spl soola 2 spl suhkrut 1.5 spl 30% äädikat hakitud tilli jahvatatud musta pipart Kurgid koorida ja viilutada, sibulad-küüslauk peeneks hakkida, till näiteks kääridega peenemaks jupitada ja kogu kupatus suures kausis segamini segada. Lasta pool tundi toatemperatuuril seista, seejärel toppida tihedalt purkidesse. Ülejärgmisel päeval on kõige parem, aga säilib kuni nädalakese kenasti külmikus (värv ei ole enam nii võluv ja värske, aga maitseomadusi see ei halvenda). Katsu eest ära hoida, kui rahvas sööma asub, koos purgiga pistetakse nahka ja tegijale ei pruugi midagi jääda ;)
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-11-11 21:46:10
Niisiis, käes on hetk mil ma söön isukalt eile valmistatud värskeid hapukurke. Leidsin Rimist mingid Hispaania päritolu lühikesed kurgid, vähe suured olid, lõikasin pikuti pooleks. Aga mis põhiline - külmutatud mustsõstralehed ja tilliõisikud töötavad suurepäraselt, maitse on nagu päris.

Profa köögipool

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-11-12 15:17:45
Profa:
Niisiis, käes on hetk mil ma söön isukalt eile valmistatud värskeid hapukurke. Leidsin Rimist mingid Hispaania päritolu lühikesed kurgid, vähe suured olid, lõikasin pikuti pooleks. Aga mis põhiline - külmutatud mustsõstralehed ja tilliõisikud töötavad suurepäraselt, maitse on nagu päris.
Ma siin nüüd nean ennast natuke aega, et ma varem sellise asja peale ei tulnud, et mustsõstralehti külmutada..nüüd nagu pole enam põõsalt miskit võtta. Aga hea idee siis järgmiseks aastaks :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-03 11:41:33
Ma kunagi blogisin sellest, aga me "pereretsept" on liitri vee kohta 1 sl soola, 1 tl suhkrut. Äädikat ei lisa ja vee keedame ära. Sisse läheb sõstralehti, tillioksi, küüslauku (või küüslauguõisi). 24-48 tundi toasoojas, siis keldrisse või külmkappi. Mulle endale meeldivadki kõige rohkem sellised ööpäevased kurgid. Retsept ka siin.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-13 09:08:55
Thredahlia blogis on ka kiirsoolakurkidest juttu: Kiired hapukurgid/soolakurgid kiirel ajal. Meil muidu igati sarnane retsept (st keedame vee läbi, segame soola-suhkru sisse), aga Thredahlia paneb suhkrut veidi enam. Lugege kommentaare ka - seal hea nipp tammelehtede lisamisest, kui kurkide pikemaks säilitamiseks läheb..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-07-13 12:24:33
Vee läbikeetmine ei ole oluline kui on oma arteesia, st. sügav puurkaev, kuna sealt võetud vesi ei muutu häguseks. Mina ajan vee keema ainult sellepärast, et kuuma veega saab kurgid kiiremini valmis, samuti lõikan samal eesmärgil kurkidel otsad maha.

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-13 14:57:05
Talunik:
Tegelen natuke kurkide hapendamisega. Probleem on selles , et käärimise 2-3 -dal päeval muutub mõnes tünnis kurkide hapendusvedelik limaseks ja venivaks, kuid vedelik on ise hea lõhna ja maitsega, kurgid kõvad ja krõmpsud, ning säilivad samuti kuni kevadeni külmas keldris. Oskab ehk keegi anda nõu,miks muutub soolvesi selliseks vedela tapeediliimi taoliseks? Kas probleem võib olla algselt madalas käärimistemperatuuris?
Kas oskab keegi midagi Talunikule kosta?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-07-13 22:02:07
Ladusin eile õhtul selle suve esimesed paari-päeva-hapukurgid purki. Mees juba teeb purgi ümber tiire ja küsib nii umbes iga tunni tagant, et kas nüüd juba on valmis. :rolleyes: :D
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>