želatiin (sh želatiinipulber, želatiinilehed) ja selle kasutamine

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-02-02 17:31:44
Netcat:
Selline küsimus, et on kellelgi kogemusi, kas želatiin, mille parim enne on aasta aega möödas, omab veel mingit kasulikku funktsiooni või tuleb joonelt ära visata?
Olen ausalt öeldes kasutanud želatiini, mille 'parim enne' aega enam keegi majas ei mäletanud :) - töötas küll.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-02-02 21:33:42
Ka mina sain meheemalt kotitäie (oli ikka mehine kogus) zelatiini, mis oli vist eelmise sajandi 70-ndatest. Tegin kõik tarretistena ära. Ja tulid need igatahes suurepärased, mingeid probleeme ei esinenud.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-04-05 11:51:16
Väga kena postitus David Leibowizilt (inglise keeles) želatiini kasutamise kohta, kus ta muuhulgas ütleb, et želatiin säilib igavesti :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-18 09:10:39
Allapalla 18.4.2009:
Palju ma peaksin panea zelatiini(puru) sellesse torti? Ja kui ma nt. kompotti ei pane,siis mis koguse vedelikuga ma peaksin selle zelatiini lahustama? Tänan vastamast. 200 g Digestive küpsiseid 100 gr võid Kookoshelbeid Täidis: 600 g kohupiima (tuutus) 5 dl vahukoort 8 sp suhkrut 2 tl vaniljesuhkur Zelatiini Puuviljakompotti (segu) Katteks: Valget shokolaadi Purusta küpsised,lisa sulatatud või ja kookoshelbeid. Suru segu koogivormi ja pane külmkappi seniks seisma, kuni valmistad täidist. Mikserda kohupiim suhkruga ja vahukoor vaniljesuhkruga. Lisa mõlemisse segusse ka kompotist puuvilju. Sega kohupiim ja vahukoor kokku. Valmista zelatiin ette ja nirista see kohupiima-vahukoore segusse. Sega korralikult läbi ja vala põhjale. Pane vähemalt 4 tunniks külmkappi seisma. Sulata valge shokolaad ja vala see tordile peale ja kaunista kas shokolaadiga või martsipaniga vastavalt üritusele.
Mina võtaks selle koguse kohta 8-12 lehte želatiini ehk siis 2-3 sl želatiinipulbrit (oleneb, kui tarretunud torti tahad ja kui kaua aega Sul on tordi tarretamiseks planeeritud). Kui kasutad pulbrit, siis selle võiks lahustada ca 1 dl vees või puuviljakompotivedelikus.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Allapalla
Postitusi: 32
Kokaõpilane
2009-04-18 09:35:38
Pille:
Mina võtaks selle koguse kohta 8-12 lehte želatiini ehk siis 2-3 sl želatiinipulbrit (oleneb, kui tarretunud torti tahad ja kui kaua aega Sul on tordi tarretamiseks planeeritud). Kui kasutad pulbrit, siis selle võiks lahustada ca 1 dl vees või puuviljakompotivedelikus.
Suured tänud.
Kukkurrott
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2009-10-22 11:32:59
Aga selline küsimus, et kui teen juustukoogi ja et vältida tema vedelaks jäämist lisan želatiini, aga kas želatiin üldse toimib, kui teda 180 kraadi juures ahjus küpsetada?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-22 11:44:01
kukkurrott:
Aga selline küsimus, et kui teen juustukoogi ja et vältida tema vedelaks jäämist lisan želatiini, aga kas želatiin üldse toimib, kui teda 180 kraadi juures ahjus küpsetada?
Mmmm. Miks Sa küpsetatavale toorjuustukoogile želatiini tahad lisada?? Reegel ikka selline, et kui küpsetatav kook, siis lisad nt muna, kui tarretatav kook, siis želatiini. Kas Sul on mingi konkreetne retsept silme ees, Kukkurrott?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kukkurrott
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2009-10-22 12:26:33
Pille:
kukkurrott:
Aga selline küsimus, et kui teen juustukoogi ja et vältida tema vedelaks jäämist lisan želatiini, aga kas želatiin üldse toimib, kui teda 180 kraadi juures ahjus küpsetada?
Mmmm. Miks Sa küpsetatavale toorjuustukoogile želatiini tahad lisada?? Reegel ikka selline, et kui küpsetatav kook, siis lisad nt muna, kui tarretatav kook, siis želatiini. Kas Sul on mingi konkreetne retsept silme ees, Kukkurrott?
Tahan teha Manhattani toorjuustukooki, aga ostsin kolm pakki seda tere toorjuustu ja hiljem lugesin, et see selline kohupiimasem ja mitte nii väga see kõige parem valik ja pidavat vedelaks jääma, aga ei raatsi nüüd minna uusi ka ostma, järgmine kord olen targem. Aga ometi tahaks, et kook ikka koos püsiks ja hea oleks.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-22 13:07:02
Kukkurrott:
Pille:
kukkurrott:
Aga selline küsimus, et kui teen juustukoogi ja et vältida tema vedelaks jäämist lisan želatiini, aga kas želatiin üldse toimib, kui teda 180 kraadi juures ahjus küpsetada?
Mmmm. Miks Sa küpsetatavale toorjuustukoogile želatiini tahad lisada?? Reegel ikka selline, et kui küpsetatav kook, siis lisad nt muna, kui tarretatav kook, siis želatiini. Kas Sul on mingi konkreetne retsept silme ees, Kukkurrott?
Tahan teha Manhattani toorjuustukooki, aga ostsin kolm pakki seda tere toorjuustu ja hiljem lugesin, et see selline kohupiimasem ja mitte nii väga see kõige parem valik ja pidavat vedelaks jääma, aga ei raatsi nüüd minna uusi ka ostma, järgmine kord olen targem. Aga ometi tahaks, et kook ikka koos püsiks ja hea oleks.
No aga želatiin küll sellele koospüsimisele sel juhul kaasa ei aita :) Tee selle Tere toorjuustuga ja järgmisel korral kasuta kas Farmi või Philadelphia või Creme Bonjour (NB! MITTE Rama CB!) toorjuustu. Peamiselt on maitsevahe ja kerge konsistentsivahe, aga usun, et kook püsib Sul koos ka Terega. Lase enne söömist korralikult ära jahtuda muidugi!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-12-30 11:02:18
Küsimus, et kas 8 tl želatiini pole natuke palju 5 dl vahustatud koore, 1,2 dl vedeliku (sh sulat želatiin) ja 3 muna jaoks? Kas see liiga kõvaks ei lähe (tegemist sidrunišarlottiga siinses retseptikogus).

kiilikese köögikatsetused

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>