Allapalla

Postitusi: 30

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2014-01-10 10:47:30
Nii, jäätis valmis. Segasin ikkagi eraldi. Aga küsimus jääb jõusse. Väga hea tuli, nagu päris:) Ainult mida rohkem sõin,siis kurgulakke jäi õrn rasvakiht. On see normaalne? Ja üks küsimus veel,kas segu peaks jääma paksem,st karpi tõstan lusika abiga mitte ei kalla? Tegin esimest korda seega vabandan nende küsimuste pärast. Siis järgmine kord tean parandada.
2014-01-09 20:08:55
Tere. Lugesin kuskilt,et soovitati segada vahukoor ja kondentspiim koos vahtu. Siis ei pidavat olema ohtu,et kond.pim vajuks põhja või ei seguneks korralikult. Kas tulemus oleks sama kui eraldi segades?
2010-11-18 09:44:16
1. 29 2. N 3. Türi-Alliku, Järvamaa 4. 4 + 2 koera,jänku ja kalad
2010-10-30 16:03:19
Netcat:
Allapalla:
Tere Minul selline küsimus,et millist feta juustu kasutada/osta kui retseptis on märgitud feta juust?? Neid on ju mustmiljon sorti. Milline on see õige? Mõtlen praegu just nt fetajuustu pirukate (lehttaignast)peale, mida müüakse igas suuremas kaupluses? Proovisin korra ise teha aga see feta mis ma ostsin (ei mäleta enam milline) ei sulanud pirukas ära, vaid jäi samasuure tükina nagu ma sinna panin ja see oli suht soolane. Äkki oskate öelda,millist osta? Pilt poleks ka paha :)
Õige feta on Kreekas tehtud, kitsepiimast ja ongi üsna soolane. Päris soolased on ka need enamjaolt Saksamaal tehtud lehmapiimast võltsfetad. Vähemsoolase eelistajale on hea variant Lefkotiri, see pole nii terava maitsega. Püüan praegu meelde tuletada, kas ma olen kasutanud fetat, mis tükina pirukale pannes ära sulab, aga vist ei ole juhtunud. Ja ma ei ole oodanud ka, et ta seda teeks (tegu pole ju mozzarellaga), aga igastahes paremates poodides on saada ehtsat kreeka fetat ka võileivale määritavas konsistentsis, ehk selle kasutamine pirukas annaks oodatud tulemuse?
Võimalik. Ise ei tea sellest juustust midagi. Kuid need feta juustu pirukad on nii maitsvad,et kohe tahaks ise teha neid,kui vaid leiaks selle õige juustu mida nemad sinna sisse panevad,mõnus,mahe,sulanud ühtlaselt taignaga. Ma ise Järvamaalt ja ostnud neid Kalevi kohvikust aga neid ka igalpool mujal müügil, eriti Tallinnas. Eks siis tuleb proovida ja katsetada.
2010-10-30 14:28:48
Pille:
Allapalla:
Tere Minul selline küsimus,et millist feta juustu kasutada/osta kui retseptis on märgitud feta juust?? Neid on ju mustmiljon sorti. Milline on see õige? Mõtlen praegu just nt fetajuustu pirukate (lehttaignast)peale, mida müüakse igas suuremas kaupluses? Proovisin korra ise teha aga see feta mis ma ostsin (ei mäleta enam milline) ei sulanud pirukas ära, vaid jäi samasuure tükina nagu ma sinna panin ja see oli suht soolane. Äkki oskate öelda,millist osta? Pilt poleks ka paha :)
Oleneb pirukast - kui soovid sellist kreemise-ühtlase täidisega pirukat, siis osta neid fetajuustulaadseid juuste (sinises pakis fetaki on minu lemmik, vt pilti allpool). http://www.gastrostella.cz/produkty/1021153.jpg.
Kreemise täididega ikka,nagu need pirukad enamuses on. Ja kui ma nüüd ei eksi,siis oli ka mul eelmine kord sellises sinises pakis juust aga see jäigi pirukas tükki,ei sulanud laiali ja oli soolane,isegi liiga soolane. Kas neid on sellises sinises pakendis variante veel?