želatiin (sh želatiinipulber, želatiinilehed) ja selle kasutamine

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-12-06 18:41:01
mina pole ka veel želatiinilehti kasutanud. hinnavahe on vist põhjuseks olnud. aga mul pole selle graanulitega želatiini vastu ka eriti midagi. mõned on sellised väiksemad graanulid, need paisuvad ja lahustuvad rutem, neid on natuke mugavam jah kasutada.

Elina tegemised

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-12-24 13:55:17
Hei, äkki oskab keegi kiirelt vastata et mitu milliliitrit koogipeale sobivat (tugevat) tarretist saab ühe zhelatiinilehega? Lehtede pakil on kirjas et 1 liiter tarretist - kas see on ühe lehega või terve pakitäiega? Vabandust lolli küsimuse pärast aga kasutan lehti esimest korda elus.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-24 16:04:29
Fre:
Hei, äkki oskab keegi kiirelt vastata et mitu milliliitrit koogipeale sobivat (tugevat) tarretist saab ühe zhelatiinilehega? Lehtede pakil on kirjas et 1 liiter tarretist - kas see on ühe lehega või terve pakitäiega? Vabandust lolli küsimuse pärast aga kasutan lehti esimest korda elus.
See ikka paki peale, kuigi ma olen enamasti 8 lehte pannud liitri peale (see oleneb sellest, kui kaua Sul tarretis enne serveerimist seista saab ja kui "kummist" tarretist tahad :P)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2009-01-02 12:07:12
Mul on veel üks mõnevõrra veider vanade kokaraamatutega seotud küsimus - nimelt on seal tarretamiseks selline kirjas nagu kalaliim (muuseas ka punane kalaliim)... kuidas seda peaks želatiiniga asendama? "Tunde järgi" ei oleks eriti hea vastus, kuna ma nii hästi želatiinikasutamist ei tunne...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-01-02 12:24:18
Blondie:
Mul on veel üks mõnevõrra veider vanade kokaraamatutega seotud küsimus - nimelt on seal tarretamiseks selline kirjas nagu kalaliim (muuseas ka punane kalaliim)... kuidas seda peaks želatiiniga asendama? "Tunde järgi" ei oleks eriti hea vastus, kuna ma nii hästi želatiinikasutamist ei tunne...
Vanasti keedetigi želatiini kalast (valge kala uimed, luud jms), sealt ka nimi. Tänapäeva želatiin keedetakse siis veidi teistsugusest loomsest toorainest :) Asenda 1:1?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2009-01-02 13:17:59
Pille:
Vanasti keedetigi želatiini kalast (valge kala uimed, luud jms), sealt ka nimi. Tänapäeva želatiin keedetakse siis veidi teistsugusest loomsest toorainest :) Asenda 1:1?
Seda tean, kuidas tehakse, sellega saab muuseas ka mööblit restaureerida :D Aga ma proovin seda 1:1 ja siis annan teada, mis välja tuleb.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-01-02 13:37:47
Blondie:
Pille:
Vanasti keedetigi želatiini kalast (valge kala uimed, luud jms), sealt ka nimi. Tänapäeva želatiin keedetakse siis veidi teistsugusest loomsest toorainest :) Asenda 1:1?
Seda tean, kuidas tehakse, sellega saab muuseas ka mööblit restaureerida :D Aga ma proovin seda 1:1 ja siis annan teada, mis välja tuleb.
Kalaliimiga ei ole küll kokku puutunud, aga paar korda olen agar-agarit želatiiniga asendanud. Siis vaatasin vedeliku koguse järgi.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2009-02-01 15:00:38
Thredahlia:
Kalaliimiga ei ole küll kokku puutunud, aga paar korda olen agar-agarit želatiiniga asendanud. Siis vaatasin vedeliku koguse järgi.
kas tallinnas ka kuskil müüakse agar-agar'it?
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-01 15:38:37
Kodukana:
kas tallinnas ka kuskil müüakse agar-agar'it?
Jaa, ökopoodides (Herne tn) näiteks. Tallinna Kaubamaja ökoletis oli ka kunagi.

http://www.perenaine.ee/

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-02-02 16:59:31
Selline küsimus, et on kellelgi kogemusi, kas želatiin, mille parim enne on aasta aega möödas, omab veel mingit kasulikku funktsiooni või tuleb joonelt ära visata?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>