Tikrid-karusmarjad

Marie
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-08-01 01:40:16
Tegin paar päeva tagasi tikri-martsipanikooki, mida külalistega kuuekesi peaaegu ühe õhtuga ära sõime - väga maitsev. Martsipani ei olnud (või ma ei leidnud) terves Rimis, õnneks oli kodus üks šokolaadiga kaetud martsipani-poolmuna, mis osutus peale šokolaadi mahakoorimist täiesti sobivaks. Kook tuli küllaltki paksu põhjaga ning seega veidi "keeksine" (retseptis soovitatud vaniljekaste oleks ilmselt tasakaalustuseks hea) , järgmine kord vähendaks natuke taina kogust või paneks rohkem tikreid, kuid siis on kõrgemat vormi vaja (ta oli mul niigi ülevoolamise ääre peal). Küpsetusaja lõpus tundus, et läheb natuke liiga pruuniks pealt, panin talle viimaseks 15 minutiks küpsetuspaberit peale. Järgmine tikriports läheb ülalmainitud tikri-hapukoorepirukaks, mingi osa oleme vahepeal niisama ka ära söönud.
Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-08-05 08:52:12
Maris:
Eile tegin Sandra tikrikooki Anni Arro raamatust, mis Evale eelmisel suvel eriti ei meeldinud. On küll hea kook. Retseptis on toodud, et pool jahust on nisujahu ja teine pool on kas täistera nisujahu või rukkijahu. Mina tegin eile odrajahuga. Tainas tuli selline sõmer-purune. Tikrite peale raputasin fariinisuhkrut, mis andis väga mõnusa karamellise maitse. Nii et kui kedagi huvitab, siis ikka proovige ise järgi! Mina teen seda kooki teinekordki!
Mulle ka maitses väga! Kasutasin täistera nisujahu koos tavalisega, punaseid tikreid ja vanillimaitselist kohupiimapastat. Lihtne ja hea kook.
Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2008-08-05 15:52:38
Eile sai küpsetatud tikri-hapukoorepirukat. Päris mõnus oli, kõik söödi ruttu ära.

Kaie

Enely100
Postitusi: 400
Abikokk
2008-08-05 18:23:56
uskumatu enda jaokski, aga tegin eile esimest korda tikrikisselli .. sai teine meie pere jaoks liiga magus...järgmise portsuga kasutan vähem suhkrut...tegemist on ka paksu kisselliga..mulle see meeldis, sain seda vahukoorega süüa..kuid meespool eelistab kisselli, mida saab kruusist juua...
Tanel123
Postitusi: 35
Kokaõpilane
2008-08-06 17:29:26
Triinp:
Kõige parem viis tikreid tarbida on minu meelest ikka põõsa otsast suhu pista. Aga eile otsustasin ma tikrihooaja ja puhkuse algust tähistada tikri-hapukoorepirukaga. Toorelt söömiseks olid kasutatud tikrid veel liiga kõvad ja hapud, aga piruka peale sobisid juba küll. Mida teie tikritega peale hakkate? http://lh4.ggpht.com/triinp11/SH0AnQbZU2I/AAAAAAAAAGE/jL7C-2gaEmE/Tikri-hapukoorepirukas.jpg?imgmax=512
tegin seda täna, kõigile maitses, lihtsalt viis keele alla
Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-08-10 23:13:37
Eile olin külas, kus pererahvas asus valmistama tikritest koduveini. Ei oska kommenteerida, kuidas see tulevikus maitseb, arvan et hää, aga võib-olla saab keegi veel sellest inspiratsiooni ja teeb ka oma koduveini :)
Täpik
Postitusi: 243
Abikokk
2008-08-13 08:30:31
Tikritest teen tavaliselt apelsiniga (kilole tikritele üks suurem apelsin koorega - ilma valge osata) ning tikri- kiivimoosi (600g kiivisid kilole tikrile). Hea on kui ratsib natuke moosisuhkrut vm tardainet ka panna, siis jääb moos lusikale ja sünnib hiljem nt rullide vahele panna....
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2008-08-14 14:00:32
Tegin tikrimuffineid. Maitsesid mõnusalt.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2008-08-14 14:48:08
Mina tegin tikri-pisarakooki. Teistele maitses väga. Ma olen oma hinnangus reserveeritum :)
Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-08-16 17:06:43
Tikri-martsipanikook sai just ahjust võetud, maitse oli hea. ma tavaliselt tikrisõber ei ole. tahaks tikri-hapukoorekooki ka proovida, pean enne ainult poes käima

Hexy asjatab

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>