Tikrid-karusmarjad

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-08-07 11:40:59
Tegin oma tikrid selle retsepti järgi moosiks, portveini jätsin välja. Enne purki panemist püreestasin sauseguriga ühtlaseks ka. Väga väga maitsev moos, just parasjagu hapu.

Kahekesi Kalamaja köögis

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-08-14 12:34:20
Ma olen sel aastal tikritest teinud: tikrikisselli, plaadisaia tikrite, mustsõstarde ja martsipaniga punast tikrimoosi vaniljega (võrdses koguses tikreid ja suhkrut keeta sortsu veega paksuks kallerdavaks moosiks, maitse järgi lisada vaniljet) ..ja muidugi söönud põõsa pealt! Lemmik on tikrikissell :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-08-14 15:41:35
Ma olen nüüd mitu päeva käinud erinevatel turgudel ja otsinud tikreid. Tahaks osta kohe mitu kilo - on üks moos silmas ja paar koogiretsepti. Aga tikreid turul vähe, see tähendab, et ainult mutikesed müüvad karbikesetega, aga ma tahaks nii u 5 kilo. Kas see aasta saak vilets või vara veel või lihtsalt minul ei vea? :(

Zoozi tegemised

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-08-14 18:43:02
Mina käisin suvilas tikreid korjamas ja pean ütlema, et täiesti viimane aeg oli korjata - nii küpsed juba olid. Kardan, et sellepärast ka turgudel suuremaid koguseid tikreid ei leia. Mina tegin tikriteks iga-aastast populaarset tikri-porgandimoosi.

www.kokkama.ee

Kaneelikang
Postitusi: 83
Kokaõpilane
2009-08-14 20:26:00
Ma tegin ka seda porgandiga tikrimoosi ja lausa kahetsesin, et punaseid tikreid rohkem polnud, nii hea moos tuli.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-08-15 22:12:34
Korjasin oma tikrid juba mitu nädalat tagasi ära. Nüüd avastasin metsas käies ühe suuuure metsiku põõsa, mis kubises mägitikrite sarnastest väikestest ja maitsvatest magusatest marjadest. Kuna need eriti ei pudisenud, lähen hommikul ja korjan ära. Väikseid tikreid on vast küll tüütu puhastada. Huvitav, kas selle porganditega moosi puhul on väga oluline, et just punased tikrid või on soovitus rohkem värvi pärast?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-15 22:15:20
Seenekas:
Huvitav, kas selle porganditega moosi puhul on väga oluline, et just punased tikrid või on soovitus rohkem värvi pärast?
Värvi. :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-08-15 23:27:14
Pille:
Seenekas:
Huvitav, kas selle porganditega moosi puhul on väga oluline, et just punased tikrid või on soovitus rohkem värvi pärast?
Värvi. :)
Värvi pärast jah. Ma polegi kunagi selle peale tulnud, et punastega teha :) Ise olen ikka tavalisi rohelisi kasutanud

www.kokkama.ee

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-08-17 21:49:17
Sain kodust veel tikreid ja tegin seda pirukat, selle vahega, et panin sisse 150gr toorjuustu, kuna lugedes kommentaare, kartsin, et kook jääb liiga vedel. Igaljuhul praegu, veidi soojana veel, on see ikka päris hapu amps :P Ootan homseni ja proovin uuesti, ehk jahedalt on mahedam :D

Kahekesi Kalamaja köögis

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-08-17 21:59:08
Zoozi:
Ma olen nüüd mitu päeva käinud erinevatel turgudel ja otsinud tikreid. Tahaks osta kohe mitu kilo - on üks moos silmas ja paar koogiretsepti. Aga tikreid turul vähe, see tähendab, et ainult mutikesed müüvad karbikesetega, aga ma tahaks nii u 5 kilo. Kas see aasta saak vilets või vara veel või lihtsalt minul ei vea? :(
Sain täna punaseid tikreid Keskturult :) olen nii rahul!

Zoozi tegemised

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>