TATAR ja selle kasutamine köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-05-15 17:25:06
Mann:
Aive Luigela raamatust jäi mulle jupp aega tagasi silma tatrapudru variant kapsaga. Olen juba täitsa mitu korda endale teinud, ja sobib mu maitsemeelega. Retsept ise selline: 300 gr värsket kapsast 150 gr tatart 3 kl vett 2 spl võid soola, suhkrut kapsas tükeldada ja tangudega vaheldumisi potti (mina hautasin pisut kapsast või sees ennem), siis segada vee sees sool-suhkur, kallata potti, võid peale. hautada pehmeks.
Tegin seda endale täna õhtusöögiks. Muutsin omakorda veidi juhiseid - ma nimelt kapsast kunagi esmalt ei prae (supiviljad-juurikad praen alati esmalt läbi, aga kapsast mitte - Kokakoolis õpetati ka nii), aga tatra praadisin esmalt võis läbi, siis kapsas ja kuum vesi korraga potti, soola ka. Hiljem lisasin leeskputke, sest mingit ürti see roog väga vajas mu meelest. Aga tõesti oli kerge ja maitsev. Retsept retseptikogus ka nüüd.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-05-15 17:48:04
tore kuulda, mul ka veel pool värsket kapsast alles.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-05-21 10:37:15
Vahepeal olen teinud ka kahte salatit - esimene on inspireeritud kuskilt silma jäänud Anni Arro retseptist (lugesin ja jätsin põhimõtted meelde), teine on ühe vana Pereköögi retsepti põhjal tehtud: tatrasalat suitsuvorsti ja päikesekuivatatud tomatitega ning tatrasalat tuunikala, maisi ja peediga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-07 16:18:17
Tänane tatrasöök - kreeklaste horiatiki salatist inspireeritud tatrasalat fetajuustuga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Katukatu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2009-10-05 12:39:49
Kuidas teha ahju-tatraputru? Mulle maitseb selline tatrapuder, mis ei ole eriti pehme. Selline tüüpiline söökla pehme puder on kuidagi minu jaoks alati vesine olnud. Varem olen saanud sellist head-head ahjus tehtud tartaputru. Kuidas seda tehti, ei tea ja tatraga absoluutselt kogemused puuduvad. Kuidas teha sellist head ja krõbedat tatraputru tavalises elektriahjus? Kas saab "mitte-vesist" putru kuidagi pliidi peal ka teha? Nii hirmus tatrapudru isu on ja ilus suur pakk tatart kapis ootamas... :)
pk
Postitusi: 60
Kokaõpilane
2009-10-13 16:49:05
Pliidil tehes peaks sõmer saama, kui enne võis või ka selle puudumisel õlis enne tatar läbi praadida - seni, kui hea lõhna ilusasti üles viskab. Seejärel vesi peale ja podisema. Vee kogust täpselt ei tea, ise selline tunde-järgi-inimene, aga parem vähem, kui rohkem sel juhul.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-11 11:49:23
Artikkel ajakirjas Oma Maitse, oktoober 2010: Tõhus ja asjalik pudrupähkel (autoriks Moonika Siimets), sh järgmised retseptid: Tatrapuder Järelejäänud puder tatrakookideks Tervisekummardajate toorpuder Itaallaste moodne tatrapuder Taimetoitlase tatra-kapsarullid Tatrasalat mozzarella'ga Tatrajahust pliinid Tatrajahust küpsised

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-02-16 14:15:31
Proovisin Farmi lehelt Juustust kana- tatrapudruvormi. Täitsa maitses! Ainult et toorjuustu kogust suurendasin 150 grammini ja suitsujuustu panin 100 g.

Maitse asi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-16 14:28:29
Vaatan, et üks mu viimaseid tatraretsepte on jagamata jäänud: tatrapuder punase peedi ja tilliga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2011-02-16 14:31:02
Pille:
Vaatan, et üks mu viimaseid tatraretsepte on jagamata jäänud: tatrapuder punase peedi ja tilliga. http://farm3.static.flickr.com/2799/4308798847_591f9ca98f.jpg
Vaatasin, et väga tuttav. Tuleb välja, et olen juba proovinud :D

Zoozi tegemised

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>