TATAR ja selle kasutamine köögis

Pirku
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2011-08-10 11:29:53
Tatar on praetult tume, hele tera on kuumtöötlemata ja seega tervislikum. Seda saab ka leotada või keeta nagu tavalist putru. Mina eelistan eestimaiseid heledaid tatraid aga müügil on ka Saksamaa oluliselt kallimad variandid.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-07 18:29:06
Jaanikaanti blogis jäi silma selline tore tatraroog: juustune tatravorm

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-04-05 17:18:25
Sõbranna ja Nami-Nami kasutaja Pellenovelle soovitas, nüüdseks juba mitu korda mu laual olnud: tatar porrulauguga. Ühtlasi soovitan konkreetset tatart. Tavapoes müüdav tavaline röstitud tatar on minu arust natuke liiga vänge maitsega. Mulle meeldib küll, aga väga raske on seda lisandina serveerida, kipub varjutama. Mullu suvel serveeriti Pädaste mõisa restoranis hästi mõnusa maitsega tatart ja uurimisel selgus, et Saaremaa kaup, nimelt Koplimäe Mahe Talu mahe tatra kruup. Veidike heledam, väga mõnusalt kerge pähklise maitsega ja seda ma nüüd viimased kuud vaid tarbingi. Ise ostan kohalikust Biomarketist.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2013-04-09 21:31:20
Hiljuti tegin ühte tabbouleh'i moodi salatit hoopis tatraga, olude sunnil :) Aga nagu Pillegi ütles, siis praetud tatral on üsna tugev maitse, nii et tahaks väga ka heledaga proovida, aga muidu täitsa tiptop.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-26 16:20:04
Ühe tatraküpsiste retsepti juurde jäeti selline kommentaar: Minu retsept neile, kes tahavad nädala portsu dieetküpsist tatrajahust: 500 g valge tatra jahu võib ka harilikku jahu) 1 suur spl. Stevia pulbrit 1 tl. meresoola 3 muna 0,1 l extra virgin oliiviõli 0,1 l valio laktoosivaba piima (võib minna ka rohkem, vastavalt, kui paksu taigna tahate) 0,5 tl soodat 0,5 tl sidrunihapet Valmistamine: Sega ühes kausis jahu, sool, stevia, sidrunihape, sooda. kalla sisse omavahel klopitud munad+õli ja piim (segades kogu aeg). Võta vispel ja klopi ühtlaseks massiks(tainas on päris paks, aga pisut saab kloppida küll). Supilusikaga pane tainas plaadil oleva küsetuspaberi peale pätsikestena (pärast tasanda kahvliga). Küpseta ca 20 minuti 200 C (Jättis Mann, aga mitte Nami-Nami kasutaja Mann :))

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-09 15:25:47
Kaja Roometsi artikkel Õhtulehes 9.3.2014: Tervislik tatar: tee midagi põnevamat kui lihtsalt putru "Siin ei aita ümberveenmine ega sööma õhutamine jutuga, et vaata, kui tervislik on tatar. Meelt sunnib muutma ainult maitsev toit!" ütleb Tillu kohviku perenaine Eve Veski ja loodab, et järgnevad retseptid sunnivadki tatrapõlgureid meelt muutma. Tatrarull marjakreemiga (fotol) Tatra-singipirukad Tatrakarask Tatra-singisalat Vürtsikas tatrahautis hakklihaga

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-16 17:24:05
Tatrajahust küpsised meelepärase pähklilisandiga. Gluteenivabad. Retsept siin: tatraküpsised

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-16 17:27:31
Tatra "risoto". Algretsept Oma Maitsest, aga lisan tilli (või Gourmet Gardeni tillipastat) ja suitsuvorstikrõpsude asemel "keedan" natuke suitsupeekonit garneeringuks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-09-28 20:30:55
Tegin hommikusöögiks toortatraputru banaani ja vaarikatega. Väga maitsev ja hea vaheldus tavalisele kaerahelbepudrule.

Vanapere köögikatsetused

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2014-10-27 16:26:22
Tegin toortatrast komme. Mulle väga maitsesid. Retsept blogis. NB! tegemist on nö tervislike kommidega, seega tasub eeldada veidi rohkemat närimisvajadust ja valmis olla selleks, et lastele ei meeldi :P :D (kuigi minu kaheaastasele maitses küll)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>