Emadepäev 10. mai 2015

Kaare
Postitusi: 197
Abikokk
2010-05-02 09:24:25
Meringue:
Mis on kõigil plaanis see aasta emadepäevaks? :) Ise tean juba, et saan tähistamiseks vaid kiire hommikueine emaga teha. Esimene mõte oli valmistada talle väike korvitäis värskeid kaneelisaiu. Nüüd aga olen jäänud mõtlema, et oleks tore juu ikka mõni kook teha. Kohupiimakook tundub olevat sobiv ka hommikusöögiks. Praegu uuringi igasugu retsepte, et leida mõni maitsev, kuid samas ehk veidike peenema välimusega kook (soovitused teretulnud :)).
Mul on sellel nädalal nii kiire ja pühapäeval lähen elus esimest korda maratonile, ei teagi kas ema näen :( Väike mõte siiski oli, et teen jäätisetordi, juhuks kui miskit siiski õhtupoole toimub. Selle saab juba praegu valmis teha. Või hoopis mõni mõnus juustukook, mille saab ka varem külma panna. Kui emad on kohvisõbrad, siis julgen soovitada seda rulli, mida tegin kohvi kooskokkamise käigus. Maitseb pidulikult, sulab suus.

Koopatibi küpsetab...

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2010-05-05 15:35:28
Mina olen igal emadepäeva nädalavahetusel vanaema sünnipäeva tähistamisel olnud, sel aastal saab ta 85. Tahaks miingit põnevat plaadikooki teha, sest seltskond on väga suur, oleks ometigi kodused rabarberid juba veidi suuremad. Enda emale ütlesin, et tema saab koogi nädala sees ;) Minu mees ja laps(2a4kuud) äkki teevad mulle kaardi ja lilled ja midagi magusat (naistepäeval sain saiakesi, need mis tuleb jääst üles sulatada ja siis ahju visata, päris maitsvad olid).

Hexy asjatab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-05 15:41:12
Hexy:
Mina olen igal emadepäeva nädalavahetusel vanaema sünnipäeva tähistamisel olnud, sel aastal saab ta 85.
Ehee. Meie emadepäev möödub pühapäeval minu vanemate juures mu emapoolse vanaema 90. sünnipäeva tähistades :) Tuleb suur pidu ja söömine, minult on tellitud "põnev salat". Ilmselt teen seda tuunikala-kikerhernesalatit, sel korral kasutades igati korralikku John Westi tuunikalakonservi, mida õnneks Viimsi Marketis saada on. (Ma tahtsin torti ka teha, aga üks tädidest - ehk vanaema kolmas tütar neljast tütrest - on ametilt kokk ning tema teeb klassikalise pidulaua, kus on täidetud munad, pasteedipallid, tainas praetud kalatükid ja kanatükid ja erinevad salatid ning suur vahukoore-puuviljatort.).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2010-05-05 22:34:00
Oi kui lahe Pille. Mu mees tuleks küll hea meelega teile klassikalisi toite sööma ;) Ma ise püüan teha vanaemale peenleiba, tema lemmik(nami retsepti järgi) ja kuna aiast sain korralikult naate, siis äkki šokeerin sugulasi vanilli-naadimuffinitega.

Hexy asjatab

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-05-06 14:05:56
Triin:
mina just täna mõtlesin, et ei taha neid poetorte, mida mees mulle emadepäevaks võiks tuua, et teen laupäeval hoopis koos lastega küpsisetordi. Pole ammu teinud. Ja lastel ka rõõm. Muus osas tahaks minna kusagile hiinatoitu sööma. Ei tea Tallinnas head kohta. Äkki keegi teab soovitada? Eelistaks kesklinnas, saaks jala minna :).
kui Golden Dragon vanalinnas veel lahti on, seal Hella Hundi juures, vanasti oli see täitsa viisakas koht, siis sinna soovitaks küll. aasta hiljem, aga ikkagi:)

Da Vahtra Residence

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-05-06 16:09:10
Jah see on hea koht. Ma olen ka seal vanasti käinud. Aga nüüd enam ammu mitte. Peab vaatama huvi pärast kas veel töötab. Aga tänavu ma mõtlesin, et võiks minna sinna Kathmandu restorani Pärnu mnt. Kas keegi teab sest midagi?
Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2010-05-09 19:36:25
Emadepäevaks selline kohupiima-vaarikatort. :)
Dinnu
Postitusi: 98
Kokaõpilane
2010-05-09 20:55:46
mina küpsetasin Brita tordi vaarikate ja kohupiimaga ning see oli suurepärane :D
Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2010-05-09 21:59:54
Emale saatsin vennaga rabarberi-juustukoogi, ise sain kingituseks armsa vaarika-vahukooretordi, mille meie väike kokapoiss issiga koos oli teinud. Ämm käis külas ja meisterdasin shoko-besee-granadillitordi ja Pille Brita-tort vaarikate ja kohupiimaga ainetel kookoshelvestega shoko-beseetordi/koogi, millel täidiseks vaarikad, türgi jogurt ja vahukoor.
Triinpvr
Postitusi: 195
Abikokk
2010-05-09 22:41:22
Ma tegin emale šokolaadi-kohupiimatordi sõstardega

laualamp.wordpress.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>