Malmpannid ja malmpotid

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-07 00:50:25
Liblikapyydja:
Netcat:
Mul küll potil email ei pudene, kuigi pott on vanem kui ma ise ja email on tükati kulunud. Ega neid ei tohi metallist riistadega kraapida jah. Ja ilmselt külma/kuuma vaheldumine ei tee ka head.
Ilmselt oli viga jah metallist riistades. Sest tol ajal, kui mu ema selle potiga toimetas, see oli veel hästi vana ovaalne punane pott veneajal, tol ajal polnudki neid erilisi teflonile mõeldud riistasid olemas ja ilmselt ei kasutatud ka puust labidaid.
Ehk on mul lihtsalt vedanud selle potiga. Sest olen jumalast kindel, et ka minu vanemad on teda vähemalt 20 aastat metallist objektidega kratsinud seest ja väljast.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Helena
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2009-11-07 12:21:36
Appi, Appi! :D Saime just pulmakingiks minu kauaihaldatud malmpoti. Firma on Toro, seest emaileeritud. Terariistadega mõistagi kallale ei lähe, aga tahan teada, kas peab ka enne esimest kasutuskorda kuidagi ette valmistama? Mingi ingl k juhend on kaasas, aga seal seletab selle kohta, kuidas kasutada seda stovetopi'il. Ahjus kasutamise ja ettevalmistamise kohta pole midagi. Kaasa oli mulle pandud kokaraamat savipotis toitude valmistamise kohta. No malmpott pole savipott, aga kas siis toidud valmivad kuidagi teistmoodi? Minu loogika ütleb, et liha peaks ju ikka sama kaua valmima. Ainuke asi, mis sealt silma jäi, oli see, et savipott tuleb panna külma ahju. Malmpoti peaks ju ikka saama õigel temperatuuril ahju panna. Mõtteid, ideid? Aitäh!

http://leemekulbiliigutaja.blogspot.com

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2009-11-08 11:50:29
Emailitud malmpott hakkab tükke ajama kui temperatuuride vahe läheb liiga suureks. Mul ema hoidis esikukapis, kus oli välitemperatuur ja kõik potid hakkasid ahju pannes tükke ajama. Aga kui toatemperatuurilt ahju panna, nt 200*sesse, siis küll midagi ei juhtu. Mul on ka vana-vana pott. See ilus punane :) ja töötab väga hästi. Nädalas vähemalt korra käib ahjus ja ainult kaane küljest on väike tükike lahti löönud. Kusjuures metallist lusikaga segab ja kraabin põhja ka.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-11-11 17:22:45
Jah, ja emaili pole tarvis kuidagi ette valmistada, peale selle et nagu iga uue toidunõu puhul ikka, tuleks enne esimest kasutuskorda korralikult üle pesta.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2010-08-25 21:00:01
Lugesin selle teemakese läbi ja siin on küll mainitud, et kui vanemal emailitud malmpotil on mitte-toiduga-kokkupuutuval alal email maas, siis pole hullu, aga... Leidsin äia-ämma kodust keldrist vana malmpoti, millel poti põhjas mõned pisikesed(no nii 0,5x0,5cm) ilma emailita alad. Ja sellest mu mure, et kas seda potti saab veel toidu tegemiseks kasutada, või on nii, et kui email maas, siis pott mahakandmisele? Muidu tahaksin seda potti kasutada küll hirmsasti, kuna mul on ainult üks pisike malmpotike, milles suuremat süüa teha ei mahu :(
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-08-26 09:30:41
Ega malm ei tapa ju. Saadki toitu rauda juurde :) Nendest väikestest aladest ilmselt ei piisa, et toidu valmistamise ajal toidu välimus või maitse rikkuda. Ära ainult pikaks ajaks sööki sinna sisse seisma jäta.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kodutarbed
Postitusi: 10
Kokaõpilane
2010-10-28 12:59:34
http://kodutarbed.eu/kooki-86/malmpotid.html malmpotid

www.kodutarbed.eu www.facebook.com/kodutarbed.eu

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-02-01 14:43:02
No täiesti võimatu :( olen oma uut malmpanni nüüd õlitanud nii hoolega kui veel saab, aga ikka võtab kõik kinni. Mida ma valesti teen... Kohe nutt tuleb peale :D

Ilse köögis

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-02-20 23:00:26
Ma ei saa aru ikka mille jaoks need pagana mustast malmist potid üldse head on???? Tegin burgundia pada ja muidugi tekkinud retsepti (jätta üleöö potti jahedasse seisma) ja malmpoti (kuhu ei või hetkekski toitu sisse jätta) konfliktis võitis mingi meeltesegadushoo ajel retseptiõpetus. Õnneks sõime osa sööki juba esimesel õhtul, teiseks õhtuks oli toit ikka väga jubedat värvi ja metallimaitsega. No nõõõõõ-meeeeee-eeee. Miks üldse sellist potti vaja on, mul ema ostis mulle selle Stockmannist et oli justkui kallis ja ju siis hea ka.... Nüüd on pott justkui olemas aga samas nagu ei ole ka....
Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2013-02-28 00:50:27
Soovitan järgmist lehekülge, et selgust saada, kuidas kasutada ja kuidas hoida malmist tooteid. http://www.hackman.fi/web/hackmanwww.nsf/fi/vinkkeja_keittioon_vinkkeja_tuotteiden_hoitoon See nõuab küll soome keele põgusat tundmist, kuid ei toiks probleem olla, kui teema huvi pakub.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>