Malmpannid ja malmpotid

Triinp
Postitusi: 88
Kokaõpilane
2008-06-10 15:31:25
Mul on Le Creuset malmist grillpann. Olen üsna rahul, puhastada on natuke tüütu neid ribivahesid, aga see mure on ilmselt iga grillpanni puhul. Peale kasutamist lasen pisut liguneda kuuma veega ja siis nühin ilma nõudepesuvahendita puhtaks. Ette kappipanemist määrin veel kergelt õliga sisse.
Katja
Postitusi: 386
Abikokk
2008-07-21 19:30:08
minul vanast vene ajast 2 malmpanni (need ruudulise põhjaga). ühel on vars küljest läinud, teisel könt veel alles. pole paremat panni veel kohanud. saaks vaid selle varre sinna külge kuidagi tagasi...

http://koogel-moogel.blogspot.com

Täpik
Postitusi: 243
Abikokk
2008-11-03 13:52:52
Meil seisis suhteliselt uus vene aegne malmist hautamisnõu keldris. Minu kurvastuseks oli ta kaane äärest roostetama hakanud. Ilmselt olid hiired seal peal hüpanud ja emaili maha tagunud?! :/ Muud põhjust küll välja mõelda ei oska. Ega vist selle roostetava nõuga midagi peale pole hakata? Küljed ja põhi on täiest korralikud, ainult kaane ja poti kokkupuutekoht roostes. Kui kui head nõu on jagada, laske aga tulla!
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-11-03 14:58:19
Aga küüri puhtaks, rasvata roostetav koht üle ja muudkui kasuta! Kui toit pikemalt kokkupuutes ei ole roostese kohaga, pole hullu midagi. :)
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-11-03 17:41:33
Minul on ka mingi peenem-kallim malmist ahjupott, kingituseks saadud aga tean et ema Stockmannist ostis. See on selline üleni mustast malmist. Vanasti oli mul veneaegne seest emaileeritud ahjupott ja sellega olin sada korda rohkem rahul. Hoolimata ennetavat ja jooksvast õlitamisest kipub pott roostetama, lisaks ei saa teda päris puhtaks. Kõige rohkem käib mulle närvidele see, et sinna ei või hetkekski toitu sisse jätta (va küpsetamise aeg) sest toit läheb kohe inetut tumedat määrdunud värvi. Vanasti tegin ühel päeval hulgema mingit ahjutoitu ja siis sai teisel päeval samas nõus mugavalt soojaks ajada. Nüüd on peamine mure toidu valmides kogu värk sealt siva välja organiseerida.
Täpik
Postitusi: 243
Abikokk
2008-11-04 14:00:44
Ja-jah, seesama emaileeritud pott. Mul oli ka hirm, et rooste toidu rikub....
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-05 01:11:28
Täpik:
Ja-jah, seesama emaileeritud pott. Mul oli ka hirm, et rooste toidu rikub....
No aga toit ei ulatu ju sinna kaane ja serva kokkupuutekohani? Kuigi, kui mure nii suur, äri pott täikal maha ja hangi uus. Le Creuset on kindlasti roostekindel mõnda aega ;)

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Liblikapyydja
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-11-05 11:27:45
Mina ei tahtnud spetsiaalselt emaileeritud potti, sest mäletan vanast ajast, et kunagi vanematekodus hakkas pika aja peale see email pudenema ja aeg-ajalt leidus toidu sees kõvasid tükke :( aga võib-olla oli see ka valedest riistadest. Praegu mul endal malmist hautamispott ja ka pann, firma oli mingi Rootsi oma, nimi praegu ei meenu. Nendel oli küll juhendis, et on eeltöödeldud ja mingit eraldi hooldust ma ei teinud. Praegu hooldan nii, et pesen ilma nõudepesuvahendita!!, kuuma veega ja kuivatan ja õlitan üle. Ei ole midagi roostetama läinud, toit ei jää kinni ega ole toidule ka mingit kõrvalmaitset tulnud, kuigi aeg-ajalt olen toidu tükiks ajaks peale valmimist veel potti jätnud. Eriti head on need nõud muidugi puuahjus tegemiseks, mul on panni vars metallist, nii et ka panni saab ahju pista. Ostsin need 2-3 aastat tagasi ja tol ajal maksid pott umbes 8-900 krooni ja pann 6-700.-
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-05 14:30:44
Mul küll potil email ei pudene, kuigi pott on vanem kui ma ise ja email on tükati kulunud. Ega neid ei tohi metallist riistadega kraapida jah. Ja ilmselt külma/kuuma vaheldumine ei tee ka head.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Liblikapyydja
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-11-06 12:13:12
Netcat:
Mul küll potil email ei pudene, kuigi pott on vanem kui ma ise ja email on tükati kulunud. Ega neid ei tohi metallist riistadega kraapida jah. Ja ilmselt külma/kuuma vaheldumine ei tee ka head.
Ilmselt oli viga jah metallist riistades. Sest tol ajal, kui mu ema selle potiga toimetas, see oli veel hästi vana ovaalne punane pott veneajal, tol ajal polnudki neid erilisi teflonile mõeldud riistasid olemas ja ilmselt ei kasutatud ka puust labidaid.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>