KOKKAME KOOS # 56: KÕRVITS ja kõrvitsatoidud

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2014-09-16 17:48:16
Pole küll ise teinud, aga tundub põnev :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Kokkamas95
Postitusi: 781
Abikokk
2014-09-18 00:06:26
Kõrvitsamüsli

http://kokkamas95.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-01 17:24:53
Silx:
Pole küll ise teinud, aga tundub põnev :)
Silx, ei näe pilti :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-01 17:43:43
Pille:
Lia Virkus ja Pille Enden on andud välja uue ja asjaliku kokaraamatu kõrvitsatoitudest: Vähenõudlikes tingimustes suvi läbi omasoodu kasvanud kõrvitsatel valmivad sügiseks suured, pontsakad ja tervislikud viljad, mida süües pole vaja muretseda liigsete kalorite pärast. Oma maheda maitse ja parajalt mahlase konsistentsiga on kõrvits ideaalne koostisosa nii salatites, suppides kui vormiroogades, hoidistest rääkimata. Pettuma ei pea ka magusasõbrad - kõrvitsast saab nii maitsvat saia kui kooki. Seega pole midagi imestada, et kõrvitsatoidud muutuvad iga aastaga üha menukamaks! Minule jäid kohe silma näiteks kõrvitsašnitslid, kookose-kõrvitsasupp, ahjukõrvitsavorm küüslaugu ja juustuga, kõrvitsa-kikerhernekotletid, muskaatkõrvitsa-kohupiimakook jpm. Tegemist on "100 rooga" sõsarsarja "100 rooga mini" kümnenda raamatuga, mille andis välja Ajakirjade Kirjastus. 15. oktoobril 2014 loosin siinsamas kõrvitsatoitude teemas välja KOLM EKSEMPLARI antud raamatust!!! (Raudvara, aidake mul siis seda meeles pidada :))
Kuulge, aga teeme siis juba nii, et kõrvitsateema on uus kooskokkamise teema ;) Nagu lubatud, siis 15. oktoobril loosin välja 3 ülalmainitud kõrvitsaraamatut, aga kooskokkamine kestab 1. novembrini. Siis loosin veel paar toredat auhinda välja kõikide osalejate vahel - nimelt viis armast kõrvitsakarva kööginuga Victorinoxilt ;) NB! Eriauhind KOLMELE kõige toredamale magusale kõrvitsatoidule on Sandra Vungi uus vegan-dessertide raamat:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2014-10-01 18:12:37
Meil on kõrvits viimasel ajal tihti laual, enam-vähem kartuli aseaine juba :D Ahjuroad, ühepajatoidud, supp jne. Ükski neist kindla retsepti järgi ei ole, teen, nagu parajasti teen. Magustoitudesse on kõrvits ka juhtunud, näiteks nendesse ahjus küpsetatud kõrvitsasõõrikutesse.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-01 18:27:48
Tegin "plakati" ka: :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-10-04 19:14:11
Tuvastasin Saue taluturul spagetikõrvitsa ja tegin selle retsepti järgi, superhea sai. Läksin turule tagasi ja tassisin ühe veel koju tagavaraks. Oli eelviimane, viimase pani kõrvitsamees autosse tagasi, ütles et jätab seemneks :D Pildistamisega läks nagu lälks, nii hea oli ;) [url=https://flic.kr/p/pu3kCY]

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-04 20:16:33
Ilsu:
Tuvastasin Saue taluturul spagetikõrvitsa ja tegin selle retsepti järgi, superhea sai. Läksin turule tagasi ja tassisin ühe veel koju tagavaraks. Oli eelviimane, viimase pani kõrvitsamees autosse tagasi, ütles et jätab seemneks :D Pildistamisega läks nagu lälks, nii hea oli ;)
No ma tahan ka proovida. Tuleb ilmselt Keskturule otsima minna :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-10-04 21:15:30
Pille:
Ilsu:
Tuvastasin Saue taluturul spagetikõrvitsa ja tegin selle retsepti järgi, superhea sai. Läksin turule tagasi ja tassisin ühe veel koju tagavaraks. Oli eelviimane, viimase pani kõrvitsamees autosse tagasi, ütles et jätab seemneks :D Pildistamisega läks nagu lälks, nii hea oli ;)
No ma tahan ka proovida. Tuleb ilmselt Keskturule otsima minna :)
Jah, kummaline oli see, et ega see kõrvitsamees ise ei teadnud sellest sordist midagi aga ma jäin neid sinna passima ja siis mõned tundusid nagu suured sidrunid :D ja ise ma ju ka varem pole sellist näinud ja saanud aga mu ninal oli õigus. Tagasi läksin, siis viisin neile seal maitsta ka ja no oleks tal neid veel olnud, siis oleks kõik ära ostetud ilmselgelt :) All vasakus nurgas see heledam kollane ja ümmargune ;) [url=https://flic.kr/p/pu8mBm]

Ilse köögis

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-10-06 02:23:39
Kõrvitsaskoonid. Tulid natuke liiga kõvad ja natuke nätsked. Aga see ei tarvitse retsepti viga olla, sest kuna mul oli kõrvitsapüreed vaid 1 dl, siis panin lisaks veidi toorjuustu ja üleüldse muutsin koguseid. Kõrvitsa-toorjuustuküpsised Aniitrami blogist. Need õnnestusid paremini :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 >>