KOKKAME KOOS # 56: KÕRVITS ja kõrvitsatoidud

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2014-10-06 23:15:53
Sooviga kooskokkamisest osa võtta marssisin suure hooga turule ja tundub, et kõrvitsa ostmine polegi nii lihtne, et lähed võtad kõrvitsa ja tuled koju. Turul oli vähemalt 10 erinevat sorti (või, noh, erineva välimusega) kõrvitsat. Siit ka mu küsimus - kõrvits vs muskaatkõrvits vs pähkelkõrvits vs spagetikõrvits. Nagu ma seda teemat siin lapates aru sain, siis muskaatkõrvits ja pähkelkõrvits on samad? Kui retseptis on kirjas "kõrvits", kas siis on julge kasutada ka muskaatkõrvitsat? Kas kõrvits on kõrvits on kõrvits, hoolimata kujust ja värvist? Ehk siis võin turult valida kõrvitsa, mis meeldib ja alt ei lähe? Vabandan natuke oma kõrvitsa-võhiklikkust :)

le D?ner

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2014-10-07 13:26:41
Tegin kõrvitsarullbiskviiti, mis meile väga maitses. Mulle nii meeldib kõrvitsa maitse magustoitudes :) Retsept blogis. Kõrvitsakeeksi tegin ka ükspäev, oli hästi lihtne teha ja maitses hää. Retsept lähiajal :)
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2014-10-07 19:24:50
Mul on pakkuda üks täidetud muskaatkõrvitsa retsept. Põhimõtteliselt vormiroog söödavas vormis. Retsept blogis

Profa köögipool

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-10-08 12:55:38
Mina alustasin kõrvitsahooaega tagasihoidlikult - püreesupiga.

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Merle
Postitusi: 107
Abikokk
2014-10-10 01:28:01
Oi kõrvits on suur sügisene lemmik! Tita sööb mõnuga ja ise suristame ka kindlasti kahe nädala takka kõrvitsasuppi (meie pere lemmik on Anni Arro retsept), mida siis igaüks meelepäraselt "kaunistab" kas peekoni või kõrvitsaseemnete või suitsujuustu ja muu hea kraamiga. Torti nagu polnudki varem kõrvitsast teinud, aga kui poja 5. sünnipäeva auks peetavale kauboipeole torti planeerisin, siis turgatas pähe just kõrvits. Selline ta siis sai: [url=https://www.flickr.com/photos/merlejajoonas/15409633245/][/url]"> Tordi sisse sai kaks sorti vürtsikat kõrvitsabiskviiti (üks kõrvitsapüree ja teine riivitud kõrvitsaga). Biskviidikihtide vahele õuna-kõrvitsa moos, karamelli-merevaigu-kõrvitsa-kreem ja pohlad. Sekka pekaanikrõbedik pralinee ja Giandujaga. Katteks toorjuustu-valge šokolaadi kreem. Kaunistused martsipanist (toonitud looduslike värvidega) ja šokolaadist. Hobusekuju meisterdas kaasa paberist. Kahjuks jäi sisemisest triibustikust pilt klõpsamata. Nüüd tuleb lihtsalt uskuda, et tort oli paksult eri kujul kõrvitsat täis :)
Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-10-10 02:45:03
...mm, see Sandra Vungi magustoiduraamat... Martha Stewarti kõrvitsa-saiavorm, Jaani keedetud kondenspiimaga. MMmaitsev! Enda pilti kahjuks pole, aga Martha oma on ka ilus ;)

Jazzino. teen. naudin.

stirts
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2014-10-11 23:49:23
Meie kõrvitsahooaeg algab alles mõne nädala pärast, kui vanemate juurde maale pääseme ja kõrvitsa koju toome. Kahjuks ei ole peale minu ka suuri kõrvitsasõpru peres. Nii et kui teen enda suurt lemmikut kõrvitsarosotot (http://nami-nami.ee/Recipe/View/7779/), siis enamasti maiustan suurema osa ise ära. Samas just täna tegin viimasest suvikõrvitsast kastet makaronidele (http://nami-nami.ee/Recipe/View/2247/) ja peale pisipiiga kõik sõid ja kiitsid. :)
Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2014-10-12 02:58:30
Minu tagasihoidlik kõrvitsasupp valge veini ja tüümianiga. Retsepti leidsin ühe rootslase blogist (Bara en kaka till). Maitses tegelikult hästi, kuigi midagi oli puudu või siis hoopis üle ja välimus on natuke... krobeline :) Aga see on muidugi minu viga.

sussi-sussi.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2014-10-13 12:08:11
Aniitram:
Tegin kõrvitsarullbiskviiti, mis meile väga maitses. Mulle nii meeldib kõrvitsa maitse magustoitudes :) Retsept blogis. Kõrvitsakeeksi tegin ka ükspäev, oli hästi lihtne teha ja maitses hää. Retsept lähiajal :)
Kõrvitsakeeksi retsept on nüüd blogis- siin. Eile õhtul sõime lihtsat kõrvitsapüreesuppi (kõrvits, tsipa sibulat ja porgandit) koos ahjus küpsetatud pardilihaga- oh, kui hea :)
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2014-10-13 15:31:48
Nädalavahetusel sai maal käidud ja ports muskaatkõrvitsaid toodud. Eile alustasingi supiga. Törtsu suljajuustuga viis lausa keele all. Järgmiseks peaks mõne ahvatleva küpsetise tegema, te jagate õnneks siin piisavalt inspiratsiooni :)
<< 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 >>