veini kasutamine toiduvalmistamisel

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-08-18 17:57:08
Fre:
Minul on suur mure nende retseptidega, millesse on vaja ntx 200 ml veini. Lahtine pudel ju ei seisa ja vahetevahel esineb juhtumeid kus mingil põhjusel ei saa/taha ülejäänud veini söögi kõrvale ära juua. Ärge nüüd maha lööge aga kas veini sügavkülmutamine on väga jabur mõte? St siis toidu sisse käiva veini, ma mõtlen....
Ei ole üldse jabur - ma just nii pudelilõppudega teengi :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-08-18 18:08:09
Thredahlia:
Fre:
Minul on suur mure nende retseptidega, millesse on vaja ntx 200 ml veini. Lahtine pudel ju ei seisa ja vahetevahel esineb juhtumeid kus mingil põhjusel ei saa/taha ülejäänud veini söögi kõrvale ära juua. Ärge nüüd maha lööge aga kas veini sügavkülmutamine on väga jabur mõte? St siis toidu sisse käiva veini, ma mõtlen....
Ei ole üldse jabur - ma just nii pudelilõppudega teengi :)
sa säde, ma poleks eal selle peale tulnud, et veini sügavkülmutada :), aga õnneks tuleb meil üliharva olukord ette, kui veini kodus pole.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-08-18 19:32:22
Mis puutub alkohoilis söögi hautamisse, siis tuletan meelde ja soovitan teha midagi, kus retseptis on tume õlu. Endale meeldib kanafilee meega, hautatuna tumedas õlles.

Profa köögipool

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-08-18 19:46:44
Profa:
Mis puutub alkohoilis söögi hautamisse, siis tuletan meelde ja soovitan teha midagi, kus retseptis on tume õlu. Endale meeldib kanafilee meega, hautatuna tumedas õlles.
aga kuda täpsemalt? mis maitseaineid paned?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-18 19:51:05
Mann:
Profa:
Mis puutub alkohoilis söögi hautamisse, siis tuletan meelde ja soovitan teha midagi, kus retseptis on tume õlu. Endale meeldib kanafilee meega, hautatuna tumedas õlles.
aga kuda täpsemalt? mis maitseaineid paned?
Tehke selle diskussiooni jaoks eraldi teema - õlle kasutamine toiduvalmistamisel!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-08-18 19:53:43
Profa:
Mis puutub alkohoilis söögi hautamisse, siis tuletan meelde ja soovitan teha midagi, kus retseptis on tume õlu. Endale meeldib kanafilee meega, hautatuna tumedas õlles.
idee hea aga usu on üsna palju inimesi kes ei armasta nii tehtud toite :( . Looma hautada meeldib aga kana pole veel nii teinud ... nii et hea idee.

kiilikese köögikatsetused

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2008-11-25 15:29:06
Mina jälle ei raatsi üheks toidu korraks pudelit veini osta ja pole väga suur veiniaustaja ka. Aga äkki keegi oskab nõu anda kas veinile oleks mingi alternatiiv, nt kui pastakastmesse on veidi veini vaja siis millega saaks seda asendada, muidugi siis ei saa seda õiget maitset aga ehk...

Magusad fotod

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2008-11-25 15:33:03
Marit:
Mina jälle ei raatsi üheks toidu korraks pudelit veini osta ja pole väga suur veiniaustaja ka. Aga äkki keegi oskab nõu anda kas veinile oleks mingi alternatiiv, nt kui pastakastmesse on veidi veini vaja siis millega saaks seda asendada, muidugi siis ei saa seda õiget maitset aga ehk...
Müügil on ka 0,35 veine. Valik küll väike, aga midagi sobivat leiab kindlasti. Asendada ei mõista küll millegagi - vein on ikka vein
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-25 17:05:54
Marit:
Mina jälle ei raatsi üheks toidu korraks pudelit veini osta ja pole väga suur veiniaustaja ka. Aga äkki keegi oskab nõu anda kas veinile oleks mingi alternatiiv, nt kui pastakastmesse on veidi veini vaja siis millega saaks seda asendada, muidugi siis ei saa seda õiget maitset aga ehk...
Veinile ei ole alternatiivi, aga usu, selle veiniga ei juhtu midagi kui ta natukese kapis seisab, kui on keeratava korgiga pudel või korralik asenduskork. Teine võimalus, millele siin juba viidati, on kuubikutena sügavkülma. Siidrit olen mina hautamisel asendanud Appletizeriga, ajas asja ära küll.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-08 19:31:38
Marit:
Mina jälle ei raatsi üheks toidu korraks pudelit veini osta ja pole väga suur veiniaustaja ka. Aga äkki keegi oskab nõu anda kas veinile oleks mingi alternatiiv, nt kui pastakastmesse on veidi veini vaja siis millega saaks seda asendada, muidugi siis ei saa seda õiget maitset aga ehk...
Tsitaat 1999. a. Tesco Recipe Magazine'st: I have to avoid alcohol and would like some advice on how to substitute the alcohol in recipes for other things. Alcohol can always be omitted if necessary. Whether replaced by anything depends on the type of recipe - if alcohol is used as a flavour enhancer (e.g. liqueur added to a dessert) then it can be omitted and flavour added with citruc and other fruits, almond or chocolate. In some cases, lemon juice will be sufficient. In casseroles, where wine sometimes makes up the balance of liquid, it can be replaced with a good stock and/or grape or apple juice. The 'tang factor' of a recipe may even be enhanced by adding a little yogurt, apple purée or tomato.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>