veini kasutamine toiduvalmistamisel

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-04-09 09:51:08
Muuseas kõigile, kes ei raatsi tervet suurt pudelit ehtsat siidrit avada toidu valmistamiseks, siis nüüd oli Prantsuse õunasiider (nii kuiv kui magus) Kaubamajas ka väikepudelites. Minu jaoks igatahes väga teretulnud uudis, kuna ma kunagi ei jaksanud tervet suurt pudelit ära tarvitada korraga.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2012-07-25 16:10:58
kas keegi on teinud ise punase veini äädikat? Tahaks proovida aga ei tea kust saada äädika starterit (mother of vinegar, isegi ei tea kuidas seda eestikeelde tõlgitakse). Äkki kellegil on kodus ja oleks nõus jagama?

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-09-10 02:10:01
Kuulge, toidukeemikud! Risotos ei saa valget veini küll millegagi asendada. Aga kui ma tahan oma alla-aastasele ka risotot pakkuda, siis kas alkohol haihtub hautades sealt ikka päris-päris välja, või jääb midagi sisse ka? Kui haudub, siis kui pika hautamise juures? Veebikirjandusest saab vastukäivat infot.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-09-10 13:19:25
Trlp:
Kuulge, toidukeemikud! Risotos ei saa valget veini küll millegagi asendada. Aga kui ma tahan oma alla-aastasele ka risotot pakkuda, siis kas alkohol haihtub hautades sealt ikka päris-päris välja, või jääb midagi sisse ka? Kui haudub, siis kui pika hautamise juures? Veebikirjandusest saab vastukäivat infot.
Noh.. Kas sa oled kuulnud, et kedagi on autoroolist joobe pärast kõrvaldatud sellepärast, et ta on risotot vms söönud? :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-09-10 20:28:41
Silx:
Trlp:
Kuulge, toidukeemikud! Risotos ei saa valget veini küll millegagi asendada. Aga kui ma tahan oma alla-aastasele ka risotot pakkuda, siis kas alkohol haihtub hautades sealt ikka päris-päris välja, või jääb midagi sisse ka? Kui haudub, siis kui pika hautamise juures? Veebikirjandusest saab vastukäivat infot.
Noh.. Kas sa oled kuulnud, et kedagi on autoroolist joobe pärast kõrvaldatud sellepärast, et ta on risotot vms söönud? :)
Silx, ega ma autojuhtimisvõimelise täiskasvanu kohta ju küsinudki;) Lihtsalt näe sellise tabeli leidsin: http://homecooking.about.com/library/archive/blalcohol12.htm ja siis imestasin ja mõtlesin, et kas ma peaksin lapse pärast nüüd siis ilma veinita risottot tegema või kuidas.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-09-11 11:38:02
Ma arvan, et kui piisavalt kaua hautada, siis aurustub ära küll. Kasuta lahjemat veini. Aga kui kahtlus tekib, siis jäta välja.. et laps väike. Suurema lapsega ei juhtu küll midagi. Huvitav, kas alkoholivaba vein sobiks?

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

<< 1 | 2 | 3 | 4 >