Leivajuuretis, saiajuuretis

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2011-10-19 11:12:26
Pille:
Chrissy:
Vaatasin ka foorumi teisi analoogseid teemasid, kuid vastust siiski veel ei leidnud... Nimelt pakuks huvi, kas keegi oskab nõu anda poes müüdava juuretise pulbri kohta? Kuidas seda õigesti kasutada? Sooviksin teha tumedat puuvilja leiba: http://nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=9479 Kas sellele pulbrile tuleb veel ka pärmi lisada? Leiva retseptis on öeldud 100-150g juuretist (poes müüdavad juuretise pulbri pakid on 30 grammised), kas tõesti kuni 5 pakki? Et siis poe juuretise pulber, soe vesi, rukkijahu ja .... ?! Tänud ette vastajatele :)
Chrissy, mu leivaretseptis on räägitud ikka n-ö "värskest" juuretisest, ehk sellest eeltainast, mis Sa eelmise leivateo ajal kõrvale tõstsid. Ma kohe üldse ei oska öelda, mitu grammi juuretisepulbrit see tähendab - ilmselt pead pakendilt lugema, et mitmele juuretisegrammile see vastab. Pärmi teoreetiliselt lisama ei pea, aga eks see oleneb taas konkreetsest tootest. Soovitan ühendust võtta mõne leivaküpsetajaga ja nendelt juuretis saada (leivakoolitustel neid isegi müüakse. Toiduakadeemias Nõmmel on Anneli Maksani leivakoolitusi, samuti antakse leivajuuretis kaasa Harmoonikumi leivakoolitusel Viimsis. Siis ei pea kuivpulbriga jamama ja edaspidi juuretis omast käest võtta. Ma ise tegin edukalt töötava juuretise paarist leivaviilust ja keefirist, millel lasin kausi sees soojal aknalaual paar päeva seista. Leivategu õnnestus esimesel korral.
Pool aastat tagasi veel müüdi (värsket) juuretist Herne tänava ökopoes. Ma nüüd pole tükk aega sattunud, seega ei oska öelda, kas ka hetkel on.

le D?ner

Kodumeeskokk
Postitusi: 84
Kokaõpilane
2011-10-19 11:20:48
Juuretist võib saada ka Laagri Leivatoast. Küsida müüja käest ühe leivateo jagu juuretist . Nii mitmedki on sellest juurest oma leivad taas käima saanud. Samuti on kodulehel põhjalik õpetus leivateoks - tihtilugu paljud oskajad jätavad paljud nüansid kajastamata ,siis püüdsime oma kodulehel selle selliselt kirja panna et võhik ka selle järgi leivateo tehtud saaks. Õpetus toimib - katsetatud Leivatoa perenaise poolt abikaasa( ehk siis minu) peal =)
Chrissy
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2011-10-21 16:18:23
Aitäh, tundub, et kõige kergem variant on poest leib ja keefir osta ning juurestis ise teha :) Lähen seda teed seekord... :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-17 14:48:21
Mul oli siin leivaküpsetamises väikene paus ja juuretist ei olnud enam. Solarises märkasin nädalavahetusel munade-võide juures värsket juuretist, pakendatud "Jõekääru Taluleib" poolt (OÜ Sildex), karbi sees 150 g. Koostises rukkijahu, vesi, nisujahu, sool, suhkur.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >