Alkohoolsed joogid (sh erinevad kokteiliretseptid)

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2008-05-12 23:29:28
Joon meeleldi valget veini, vahel harva ka punast liha kõrvale, sama harva naturaalset õunasiidrit ning kõige harvem mõnd kangemat segu nagu mojito või cosmopolitan.

Tullia jutukesed

Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2008-05-13 22:39:39
Minu kõige erilisem lemmik on Lõuna-Aafrikast pärit jook nimega po10c (ehk siis potency), selline erklillat värvi ja neile kellele ei maitse, tundub köharohu maitsega. Kangust on tal 24%.
Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-05-14 08:51:23
mina tarbin alkoholi võrdlemisi vähe, a rohkem joon rummi(kokteile) ja pina coladat ja selliseid kergemaid viru valge cooler ja bacardi...

Hexy asjatab

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-05-21 20:26:16
Ma jõin ka pubekana igasuguseid suvakokteile, magusaid likööre, rumme , peeti ja muud solki sisse nii et teist nägugi ei olnud. Ühe sõbraga oli pidu selline kus õhtul oli "jazz cooking" ehk siis osalised lähevad toidupoodi, aega on neli minutit ja siis pannakse stopper seisma ja minnakse kassasse. Kodus tehakse kõigi ostetud asjadest mingi ühine asi. Ja siis oli samamoodi "jazz drinking". Ueh. Kella kolme paiku öösel hakkasid kokteilid juba klaasis keemilisi reaktsioone moodustama.. Praegu on mõistus pähe tulnud ja joon parima meelega kuiva punast veini (miski Tšiili ja Hispaania kant sobib päris hästi) ja naturaalseid siidreid. Suvel läheb kõige paremini valge veini spritzer (vein külma mulliveega, ooh suvi!). Viimasel ajal olen õlut ka armastama hakanud. Saksamaa weissbier eksole. Kokteile teeb mulle mees, enamasti eksperimentaalseid. Õnneks mul on õigus keelduda kui asi kreisiks läheb. Edit: Lugesin veel eelmisi postitusi, "labase maitsega" õlle- ja viinajoomise kohta tuli meelde situatsioon eelmisest talvest kui minu sünnipäeval hilja õhtul sügavkülmast härmatanud Russkii Standardt välja tuli. Juba kergelt õrnas meeleolus sõbranna võttis pitsi ja oli härdusest peaaegu nutma puhkemas: "Nii hea viin!" Et jah, ka viinal ja viinal on vahe. Venivkülm viin on pelmeenide kõrvale ikka päris hea asi teinekord.

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-21 21:38:49
JM:
Et jah, ka viinal ja viinal on vahe. Venivkülm viin on pelmeenide kõrvale ikka päris hea asi teinekord.
ohh, jääkülm veniv viin, jummalik.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-07-30 00:44:58
Ei ei, nüüd olete millestki valesti aru saanud, kvaliteetviin ei pea venima, piisab kui on nullilähedasel temperatuuril hoitud. Kui siis ka hea tundub - see ongi kvaliteet ja maitse. Soovitan ukrainlaste Hortitsa Platinumi või venelaste Russkii Standart Platinumi, mõlemad meil poodides saadaval. Miinus kahekümnes hoituna võib midaiganes juua, eeldusel et see vedelik juba jääs pole :)

Profa köögipool

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-07-30 09:03:12
Algatuseks peaks vist ütlema, et alkoholi ei "kanna" ehk pokaalist veinist tekib paras lainetus st olen loobunud joomast . Aga kunagi aastate eest meeldis Sheridan´s (vist kirjapilt õige - see liköör kus kaks pudelit koos millest üks pruun ja teine valge), Kahlua jää ja vedela vahukoorega, soe Amaretto vahustatud koorega(serveerimisel peab olema pikk likööriklaas). See magusa periood kestis u 2 aastat. Siis saabus kooliaeg ja sai degusteeritud nii valgeid kui punaseid veine. Lemmikuks said prantsuse kuivad veinid - need on siiani lemmikud. Valgetest eelistan magusat Santa Helenat :D st tegelikkusest valget veini hea meelega ei joogi. Ja oh mind matsi ... aga mulle meeldivad Bayeri väikeste pruulikodade nisuõlled :P noh need mis sellised hägused on. Kohalike naiste põhjendus õlle joomisele on, et pärm hoiab näonaha ilusa :D - ma võtaks siis ka selle ettekäände ja õigustaks sellega end aeg-ajalt :)

kiilikese köögikatsetused

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-07-30 13:48:33
Profa:
Ei ei, nüüd olete millestki valesti aru saanud, kvaliteetviin ei pea venima, piisab kui on nullilähedasel temperatuuril hoitud. Kui siis ka hea tundub - see ongi kvaliteet ja maitse. Soovitan ukrainlaste Hortitsa Platinumi või venelaste Russkii Standart Platinumi, mõlemad meil poodides saadaval. Miinus kahekümnes hoituna võib midaiganes juua, eeldusel et see vedelik juba jääs pole :)
No kukeviin on miinus kahekümnega ikka vist paha. V6i on need suvalisemad sordid sellel temperatuuril juba jääkamakad?

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-08-02 16:07:51
Suvalistel sortidel pole häda midagi, nendest saab teha kokteile, kvaliteetviin aga olgu puhtalt joomiseks, ega single malt viskile ju ka kokakoolat peale ei vala. Samas on mul üks nõuanne - kõik kes suhtuvad mingisse kindlat marki või kindlalt tootjalt pärit jooki negatiivselt, olgu see siis õlu või viin või vein või misiganes - tehke pimetest. Elu on näidanud, et pingerivid ja hinnangud võivad päris segi minna :)

Profa köögipool

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-08-03 16:14:28
Literaat Aavo Kokk soovitab õllesõpradele vahvat pimetesti balsamico-äädikaga :)

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>