Lihavõttemunade värvimine

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-04-12 10:59:30

Oli ka plaan värvida sibulate ja mustikate ja peediga. Laps arvas, et vaarikaid võiks ka katsetada... Aga noh.. kui munakarbi lahti tegin,selgus,et on tumepruunid munad. Siis palusin tuua maalt mune ja saingi eile õhtul munad kätte - helepruunid :)

Minu arust on need kanad siiamaani alati valgeid munenud.. Ehk püüame neid helepruune siiski kuidagi värvida täna veel.

Kuts
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2009-04-12 12:05:27

ma värvisin sibulakoortega ja oranž ja rohekas on värvilehtedega tehtud, rohelise jooned on kuidagi iseenesest niimoodi nõrgunud :)

tahtsin ka mustikate asemel mustsõstardega värvida proovida, aga kahjuks olid need juba otsa saanud. eks siis järgmisel aastal.

Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2009-04-12 16:46:35
Mina värvin samuti sibulakoortega. Katsetanud nii punaste kui kollastega. Lisanud veel rohelist ja musta teed, erinevaid ürte ja ravimtaimi. Sibul on ikkagi kõige parema ja ilusama tulemuse andnud. Mõned pildid siin

sussi-sussi.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-04-12 19:51:15
Tegin värvitud munadest pilte ja jagan teiega ka :) Ja siit näeb kõiki pilte.

le D?ner

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2009-04-12 22:47:05
Meie põlvikumunad (ohverdasin paari uusi põlvikud) said sellised: Sibulakoore-riisimunad ja mustsõstramunad.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-04-13 21:45:34

Sibulakoore ja mustikatega värvisime sel aastal mune. Too mustikavariant tahab harjutamist veel saada.

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-04-13 21:53:11
ka mina proovisin seda mustikate varianti, inspireerituna siin kellegi piltidest...aga tulemus oli kurb...hallid ja mitte midagi ütlevad munad tulid :(

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-04-13 22:09:24

Me ka värvisime lastega koos mune. Tahtsin küll värvida sibulakoortega, aga viskasin enne tegemist prahikoti pähe ära (mul ikka juhtub, kui mitu asja käsil, et midagi vajalikku ära viskan) :)

Värvisime siis poest ostetud värvidega.

Zoozi tegemised

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-04-22 01:07:36

Meie perele tüüpilised sibulakoortega munad X aastast, täpselt sellised nagu varaseimast lapsepõlvest saati olen teinud:

Selle aasta munad sibulakoortega nagu harilikult ja esimest korda ka mustikatega:

Ma ei ütleks, et mustikamunad mittemidagiütlevad tulid - mulle meeldis. Aga palju kahvatum sinine kui meid kõiki innustanud fotol, seda küll. Minul oli probleem piisavalt paljude mustikate ühtlaselt ümber muna jaotamisega, igastahes. Kippusid teised lapi vahelt minema veerema või ühte otsa kogunema. Kuna mõnedes munades leidusid kahjuks ka praod, jättis kooritud mustikamuna mulje, nagu oleks ta sinihallitusjuustust :)

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Tripsakas
Postitusi: 123
Abikokk
2009-04-24 11:54:11
Vaatan siin, et mustikamunad ei ole niimoodi välja kukkunud, nagu rahvas soovis. Mingit trikki mul küll ei ole- oma metsast korjatud mustikad, sügavkülmutatud. Otse sügavkülmast võtan mustikad ja topin soki või lapi sisse, keerutan niidiga kinni ja keedan. Selle aasta munad tulid siis sellised:
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>