Lihavõttemunade värvimine

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-04-04 23:31:53

Meie minimalistlikud sibulakooremunad :) Ja lapsed värvisid veel ise munavärvidega, piltidel stiilinäiteid.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Kairit
Postitusi: 397
Abikokk
2010-04-05 09:39:50

Proovisin sel aastal mune värvida looduslikult ja mitut erinevat varianti, aga tulemused olid nadivõitu, ei hakanud pildistamagi. Katsetasin siis astelpajuga-tulemus hele-hele oranž; riivitud porgandiga- vot see oli juba veidi parem ja täitsa huvitav; paprikapulbriga-jäi kergelt oranžikas, aga ikkagi liiga hele; peterselliga- ei olnud mingit olulist värvivahet.

Aga vanad-head sibulakoored päästsid pühadeau ja nendega värvitud munad olid imekenad.

Köögikatake
Postitusi: 239
Abikokk
2010-04-05 20:31:30

Meie proovisime ka seekord mustikatega mune värvida. Päris nii sinised ei tulnud kui ma lootsin aga sobisid küll. Need hallikad on värvitud rohelise tee ja punase sõstraga. Värvilised poe värvidega.

"Karvased" on saadud munavalgeliimi abil lisatud hibiskuse puruga.

Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed.

Elis
Postitusi: 665
Abikokk
2011-04-22 20:04:00

Väga huvitav tulemus karkade-ga värvides.. punane muutub hallikas-mustaks!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-22 21:07:08
Elis:
Väga huvitav tulemus karkade-ga värvides.. punane muutub hallikas-mustaks!

Väga lahe. Meil õnnestus karkadega vaid hallikirjuks värvida munad paar aastat tagasi (2007.a.):

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2011-04-22 22:59:34
Mina värvisin täna lapsega mune kohipuru, spinati, teepuru ja lõngajuppidega. Munad jäid nii kaunilt beezika-pruuni-punakirjud :)

www.kokkama.ee

Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2011-04-24 15:00:22
Mina värvisin sibulakoorte ja lõngajuppidega. Mõned pildid SIIN.

sussi-sussi.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-04-25 11:54:35

Tegin klassikalisi sibulakoortega, taas ühe katsetuse mustikatega (tulid ilusad sinisekirjud, konks on selles, et mustikaid peab ikka rohkem panema) ja esimest korda, punase kapsa lehtedega.

Kapsaga tulevad sellised kenad pastelselt helesinised munad, vähem intensiivsed kui mustikatega. Proovisin küll lehti ribadena asetada, et muster tekiks, aga munad värvusid ikka ühtlaselt.

Sibulakooremunadele lisasin mõned hibiskuse tükid. Need jätsid ka siniseid jälgi.

Ei tea, kui panna nt kapsad ja sibulalehed kokku ühe muna ümber, kas kollane ja sinine annaks kokku rohelise muna või oleks tulemus hoopis porikarva pruun?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-04-25 12:46:00

Mina värvisin sibulakoortega. Oli nii punase sibula kui ka tavalisi koori ja kõik ka juureotsad läksid mängu. Läikima lõin soojad munad toiduõliga määrides ja veidi hiljem pühkisin ülearuse õli maha.

Ilse köögis

Kicu
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2011-05-05 22:36:59

Kuna mina olen aastaid juba üle läinud sellele enda väikesele kavalusele, et ei jõua neid mune ära süüa ja samas värvida tahetakse, siis söögitegemise kõrvalprodukt on munakoored, mida tuleb siis enne pühi veidi tühjaks puhuda. Seekord siis üle kahe karbi munakoori. See aasta ei jõudnud, kuid tegelikult panen need kaseokstele kaunistuseks rippuma. Tekib väga ilus kompositsioon.

Samas tühjade munakoorte variant on on hea, kuna kanamune võib värvida ükskõik millise värviga ja ei kujuta tervisele mingit ohtu, kui need ei puutu kokku toiduga või söödavate munadega :).

Simple things are the most valuable and only wise people appreciate them.\n\nVäikesed Naudingud :P

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>