EV aastapäev - 24. veebruar

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-17 16:46:55

Vahva idee järgmise aasta pidulikule suupistelauale: must oliiv, toorjuust ja porgand :P

Täpsem info ja suuremad fotod Once Upon A Plate blogis.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-11-17 18:20:57
Väga nunnud näevad välja, aga mõte oliivist koos porgandiga ajab millegipärast judinad peale. Ise kasutaks paprikat.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2009-11-18 08:43:06
Hehe.. need sobiksid ka mõnele Linuxi kasutajale sünnipäevalauale. :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-11-18 15:30:25
Kui sedasama asja musta viinamarja ja maasikaga teha, siis nummi talvine vahukooretort tuleks välja.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-23 23:04:39

Sorteerin siin vanu ajaleheväljalõikeid ning ette jäi ämma poolt saadetud artikkel, kus kirjas 2009. a. Presidendi vastuvõtu menüü. Panen siia kirja.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-02-10 21:27:35

Delfi kirjutab: Presidendi vastuvõtult leiab ligi 12 000 suupistet

Tänavusel presidendi vastuvõtul vabariigi aastapäeva puhul hoolitsevad suupistete eest kaks kokka — Jevgeni Jermoškin restoranist Ribe ning Lauri Ülenurm Tartu Frensist. Jermoškin oli kokaks ka eelmisel aastal toimunud vastuvõtul Jõhvis.

“Carmen Catering toitlustab 24.veebruari vabariigi aastapäeva vastuvõttu sel aastal seitsmendat korda. Sel aastal on menüü kokku pannud koostöös Ribe peakokk Jevgeni Jermoškin ja Carmen Cateringi peakokk Dmitri Haljukov,” sõnas Delfile Carmen Cateringi tegevjuht Relika Tiik.

Kõik toidud valmistatakse Carmen Cateringi kokkade poolt. “Ehkki igal aastal on lähteülesanne nö sama, peab igal aastal lähenema siiski erimoodi. Selles mõttes ei saa eristada, kas lihtsam või keerulisem, see on alati eriline projekt ja kokkadele väljakutse,” selgitas ta.

Menüü koostamisel on lähtutud printsiibist — lihtne, kuid sündmusele vääriline, Eestimaale ja eestlastele iseloomulik toit. “Kogu Eesti kulinaaria liigub lihtsuse poole, seda on meiegi kokad oma menüüd koostades arvestanud. Kindlasti jälgitakse, et ei toimuks priiskamist kuid et sündmus saaks väärikalt toitlustatud,” kinnitas Tiik ning lubas, et toiduüllatused selguvad 24. veebruaril Tartus.

Carmen Catering valmistab kõik toidud oma köögis, mis asub Tallinnas. Osaliselt pannakse suupisted kokku Tartus (need mis ei kannata valmiskujul transportida), kindlasti antakse viimane lihv veel kohapeal ja kandikutele välja laotakse samuti Tartus kohapeal. Frens Catering valmistab oma tooted Tartus oma köögis.

Tooraine ettevalmistus algab paar päeva varem ja sellega on seotud ligikaudu 10 kokka.

Carmen Cateringilt on tellitud 4950 soolast suupistet ja 900 magusat suupistet. Ja umbes samapalju siis ka Frens Cateringilt.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-02-27 11:41:25

27. veebruari 2010 Postimees Arteris avaldati tänavune Presidendi vastuvõtu suupistevalik:

Jevgeni Jermoškin & Carmen Catering

:

Foto: Peeter Langovits/Postimees

Foto: Sille Annuk/Postimees

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-03-01 18:43:42
Panen siia veel mõned lingid mõnede toredate blogijate aastapäevalaudadele - järgmisel aastal hea vaadata:

Kook/Köök

Puhas rõõm

Nefi kokkab

Ise tehtud. Hästi tehtud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-01 12:58:37
Kindlasti mõtlevad juba nii mõnedki nami-namikad, et mida 24. veebruaril lauale panna. Elis blogis väga vahvatest vürtsikilupallidest.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-25 07:53:08

Postimees kirjutab: Vaata, milliseid hõrgutisi pakub president oma külalistele. Pildid on ka Postimehe veebist, autoriks Toomas Huik.

Vaid paar tundi enne presidendi vastuvõtu algust tegid seitse peakokka Estonia kontserdisaali fuajees viimaseid kärmeid liigutusi, et kõik 10 800 suupistet õigeks ajaks valmis saaksid.

Inga Paenurm presidendi kantseleist rääkis Postimees.ee´le, et menüü koostamisel lähtusid kokad Eesti tooraine kasutamisest. Ettevalmistused vastuvõtuks algasid juba pool aastat tagasi, kui Paenurm ise valis välja seitse peakokka Eesti kuulsamatest restoranidest, kes pakkusid välja 5-7 ideed, mida presidendi külalistele valmistada.

Paenurm ise valmistas oma meeskonnaga külalistele hõrku hernepüreesuppi suitsusealiha ja mustajuure tsipsiga, mida serveeritakse pitsidest. Samuti valmistasid nad kreemjat leiva-pohlasuppi vahuse hapukoorega.

Andres Rahula restoranist Senso lisas pidulauale krõbedaid kitsejuustupallikesi murakamoosi ja meega röstitud pähklitega, samuti külmsuitsu seafileed mädarõika tar-tari ja tomati configa.

Santa Maria meeskond eesotsas Angelika Udekülliga valmistas kilu ja musta leiva trühvleid, astelpaju-porgandikreemiga krõbedaid pähklikorvikesi ning paradiisiõunu kanamaksa ja karameliseeritud sarapuupähklitega.

Dmitri Haljukov Carmen Cateringist valmistas pirni ja redisega marineeritud krõbedaid küüliku rilette ning õuntega suitsetatud angerjast.

Rudolf Visnapuu restoranist Korsaar täiendas suupistete valikut muskaatkõrvitsasupiga suitsuploomi ja glaseeritud pardifileega ning metsaseenepirukatega koos metslooma roosbeefiga.

Balthasari kokad eesotsas Sergei Trunoviga valmistasid vinnutatud põdraliha suitsupeedi ja kitsejuustukreemiga ning õrnvürtsikat tomatisalsat basiiliku-pesto ja mozarellaga.

Kokk Indrek Kivisalu Food Studiost täiendas menüüd ürdise metsaseenesalatiga karaskil ja õrnsoolase siiafilee ja kuumsuitsuforelli vahuga.

Vt ka DELFI: FOTOD: Presidendi vastuvõtul pakutakse hernesuppi pitsist!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>