Munad

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2013-09-03 14:57:04
Palun abi, kuidas oleks inglise keeles munakeetmise topsi nimetus. Nimelt on väike portselanist tops, mille sisse panen ühe muna, veidi soola pipart peale, metallist keeratava aanekesega sulgen topsi ja kaane peal olevast rõngashoidikust asetan selle topsi vette ja keedan valmimiseni. Siis võtan ja söön samast topsist selle valminud muna. Kuid, soovin ühte veel muretseda, kuid ei leia.... kust kohast tellida ja mis nimetuse alt. Eelmine on ostetud Londonist. Ette tänades.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2013-09-03 15:39:07
Oliivipuu:
Palun abi, kuidas oleks inglise keeles munakeetmise topsi nimetus. Nimelt on väike portselanist tops, mille sisse panen ühe muna, veidi soola pipart peale, metallist keeratava aanekesega sulgen topsi ja kaane peal olevast rõngashoidikust asetan selle topsi vette ja keedan valmimiseni. Siis võtan ja söön samast topsist selle valminud muna. Kuid, soovin ühte veel muretseda, kuid ei leia.... kust kohast tellida ja mis nimetuse alt. Eelmine on ostetud Londonist. Ette tänades.
Selline? Egg coddler siis vist?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-09-03 16:42:05
Marju:
Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud (nt et nüüdsest peetakse kõiki kanu vabalt ja kõik munad on ühtmoodi head) või peabki see nii olema, aga enam ei müüda tavapoodides kohe üleüldse mingisuguseid hästi või keskmiselt koheldud kanade mune? Ja juba vist umbes 3 või rohkemgi kuud. Solarises ükskord küsisin, miks ei ole. Seepeale mindi asja uurima, leiti isegi müügi-vms juht üles, aga keegi ei osanud midagi öelda. Lubati uurida ja mulle lausa helistada, kuid siis leiti üks pakk mingeid ökomune ja olukord justkui lahenes. Kuu aega hiljem pole seal ikkagi ühtki vabana jalutava kana muna. Ei ole ka Stockmannis, Selveris ega Prismas.
MIna olin ühe suurema kokkamise tarbeks sunnitud Biomarketist selliseid mune ostma ("sunnitud", sest üldiselt munevad kõik me neli kana praegu kenasti ja ma pole mune mitu-setu kuud juba ostma pidanud).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2013-09-03 18:48:21
Marju:
Oliivipuu:
Palun abi, kuidas oleks inglise keeles munakeetmise topsi nimetus. Nimelt on väike portselanist tops, mille sisse panen ühe muna, veidi soola pipart peale, metallist keeratava aanekesega sulgen topsi ja kaane peal olevast rõngashoidikust asetan selle topsi vette ja keedan valmimiseni. Siis võtan ja söön samast topsist selle valminud muna. Kuid, soovin ühte veel muretseda, kuid ei leia.... kust kohast tellida ja mis nimetuse alt. Eelmine on ostetud Londonist. Ette tänades.
Selline? Egg coddler siis vist?
Suur tänu, Marju! Just seda ma otsisingi! Kena suve lõppu!
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2013-09-24 18:45:14
Marju:
Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud (nt et nüüdsest peetakse kõiki kanu vabalt ja kõik munad on ühtmoodi head) või peabki see nii olema, aga enam ei müüda tavapoodides kohe üleüldse mingisuguseid hästi või keskmiselt koheldud kanade mune? Ja juba vist umbes 3 või rohkemgi kuud. Solarises ükskord küsisin, miks ei ole. Seepeale mindi asja uurima, leiti isegi müügi-vms juht üles, aga keegi ei osanud midagi öelda. Lubati uurida ja mulle lausa helistada, kuid siis leiti üks pakk mingeid ökomune ja olukord justkui lahenes. Kuu aega hiljem pole seal ikkagi ühtki vabana jalutava kana muna. Ei ole ka Stockmannis, Selveris ega Prismas.
Marju, need munad on praegu defitsiit. Äntu mõis (Kikerikii) on peamine "vabakäigu" munatootja, kuid nad ei suuda kõiki kauplusi ära varustada, sest nõudlus on nii suur. Paljudes teistes taludes ei ole praegu mune, sest kanadel on "puhkus".

http://www.perenaine.ee/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-09-24 19:46:42
Eva:
Marju:
Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud (nt et nüüdsest peetakse kõiki kanu vabalt ja kõik munad on ühtmoodi head) või peabki see nii olema, aga enam ei müüda tavapoodides kohe üleüldse mingisuguseid hästi või keskmiselt koheldud kanade mune? Ja juba vist umbes 3 või rohkemgi kuud. Solarises ükskord küsisin, miks ei ole. Seepeale mindi asja uurima, leiti isegi müügi-vms juht üles, aga keegi ei osanud midagi öelda. Lubati uurida ja mulle lausa helistada, kuid siis leiti üks pakk mingeid ökomune ja olukord justkui lahenes. Kuu aega hiljem pole seal ikkagi ühtki vabana jalutava kana muna. Ei ole ka Stockmannis, Selveris ega Prismas.
Marju, need munad on praegu defitsiit. Äntu mõis (Kikerikii) on peamine "vabakäigu" munatootja, kuid nad ei suuda kõiki kauplusi ära varustada, sest nõudlus on nii suur. Paljudes teistes taludes ei ole praegu mune, sest kanadel on "puhkus".
Kusjuures ma ei saa aru, mis asja nad praegu puhkavad? Soe ja päikeseline ju veel hetkel, puhatakse talvel ja pimedal ajal ning sulgimise ajal. Meie tore nelik igatahes hetkel ei puhka. Äntul on munadega vist jälle lood veidi paremad, on pidevalt olemas olnud Biomarketis ning eile avastasin nad nt ka kohaliku Viimsi Marketi munaletist (seal pole neid ega muid vabakäigumune varem kunagi olnud).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-09-24 20:18:18
Mul juhtus selline asi, et suure tordi valmistamisel (kokku kulus 16 muna) said kõik meie armsad munatädi toodud munad otsa ja kui mul tuli järgmisel päeval isu munaleiva järele, sain mingi halli ollusega leiva :D isver susver see oli poemuna!! Ei olnud üldse isuäratav, nii harjunud koduste munadega.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-13 00:16:45
Kui kedagi peaks huvitama, kuidas USAs mune suuruse järgi liigitatakse, siis The Kitchn portaalis on hea ülevaade: What's the difference between medium, large, extra-large, and jumbo eggs?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-03-09 23:59:20
Ekspress kirjutas aastal 2012: [b][/b] Hea teada: ?Keedetud muna saab vurrina keerlema panna, toores aga jääb pärast viit tiiru seisma. ?Enne keetmist tuleb mune leige veega pesta ja siis keevasse vette lusikaga tõsta. Munad peavad veega täielikult kaetud olema. ?Otse külmkapist võetud munad purunevad keetmisel kergesti. ?Soovides hüübinud valget, aga vedelat kollast, pane muna keema keevasse vette ja keeda 4 minutit. Poolvedela kollase saamiseks keeda 5 minutit (vutimune 1–2 minutit). Kõva muna saab 10 minutiga, vutimuna 4–5 minutiga. ?Munakoor ei purune, kui panna keeduvette veidi soola või torgata koor muna jämedamast otsast nõelaga läbi. ?Kui muna siiski läheb keetmisel katki, tuleb lisada keeduvette kohe pisut äädikat – nii takistad munavalge välja voolamist. ?Mune tuleks keeta kaaneta nõus ja nii, et vesi vaevalt keeb. ?Kooreta saab keeta täiesti värskeid mune, vanematel munadel valgub munavalge laiali. ?Vanemad munad tuleks igaks juhuks alati kõigepealt eraldi tassi lüüa, et mitte kogu toitu ära rikkuda. ?Külmikus hoia mune terava otsaga allapoole. Nii püsib munakollane keskel. ?Munade läheduses ära hoia tugevalõhnalisi toiduaineid ega puuvilju, sest muna hingab läbi koore ning võtab lõhnab ja maitsed külge. ?Munad säilivad kindlalt 21 päeva. Kui mähkida iga muna eraldi paberisse ja neid kord nädalas ümber pöörata, seisavad nad hoopis kauem. Mune võib ka toatemperatuuril kaua hoida, kui nad taimeõliga üle pintseldada. ?Väga värske muna vajub vees põhja. Veidi vanemad munad hõljuvad vees, kolme nädala vanune muna seisab vees püsti, paari kuu vanune või soojas riknenud muna aga hulbib külili pinnal. ?Munavalge tuleb ära tarvitada kohe samal päeval, munarebule võib aga pisut vett peale valada ja lasta tassis paar päeva külmikus seista. ?Jälgi mune ostes, et koor oleks terve. Munal on olemas kaitsekiht, mida salmonella-bakter läbistada ei suuda. Pragunenud munaga tasub ettevaatlik olla. Munade pesemine aga hävitab kaitsekihi. Samas on oluline mune vahetult enne kasutamist leige veega pesta, sest nii ei satu kahjulikud bakterid toidu sisse. ?Riknenud munal märkad vastu valgust vaadates sees tumedaid laike. Heledad, läbipaistvad täpid munas tähendavad, et muna on värske. ?Munavalge läheb jahutatud munadel kergemini vahtu. Aitab ka noaotsatäie peensoola või tuhksuhkru lisamine. ?Munavalge vahustamist raskendab isegi kübeke sellesse sattunud munakollast.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-03-18 21:08:17
Munaterminoloogia USAs: Know your egg terminology before heading to the store

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>