RÕÕSK KOOR: kohvikoor, vahukoor ja asendustooted

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-04 22:28:04
Minukiisu:
on 2 pakki ( a 200 ml) vahukoort vaja ruttu realiseerida. Ootan soovitusi ,kuidas kasutada.Lihtsalt vahustatud kujul ei lähe meie peres üldse ette tänades
Minukiisu - kas teil pirukad lähevad peale? Kui teha mõnda quiche'ilaadset küpsetist, siis peale saab panna ju vahukoore-munasegu. Panna cotta sisse läheb enamasti just 4 dl vahukoort.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Minukiisu
Postitusi: 137
Abikokk
2011-05-04 22:33:34
pirukad ei lähe hästi panna cottat pole proovinud (võib olla nüüd proovin) ma ise mõtlesin mingit karamelli või iirist proovida ,aga ei oska otsustada ,siis mõtlesingi küsida homme pean midagi igatahes tegema ootan siiski veel mõtteid :D
Marink
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2011-05-05 10:59:30
Minukiisu:
pirukad ei lähe hästi panna cottat pole proovinud (võib olla nüüd proovin) ma ise mõtlesin mingit karamelli või iirist proovida ,aga ei oska otsustada ,siis mõtlesingi küsida homme pean midagi igatahes tegema ootan siiski veel mõtteid :D
Meie perele väga meeldivad Nami-nami retsepti järgi Pastéis de Nata ehk portugali kreemikoogid. Sinna retsepti sisse läheb ka 2 dl 35% koort.
Meringue
Postitusi: 175
Abikokk
2011-05-05 14:37:07
Minukiisu:
pirukad ei lähe hästi panna cottat pole proovinud (võib olla nüüd proovin) ma ise mõtlesin mingit karamelli või iirist proovida ,aga ei oska otsustada ,siis mõtlesingi küsida homme pean midagi igatahes tegema ootan siiski veel mõtteid :D
Mina teeksin jäätist. :) Siinse foorumi jäätise-teemas leiab ka palju erinevaid retsepte, nii masinaga kui masinata valmistamiseks.

Köögikatsed

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2011-05-05 16:28:33
Mina teeks ka jäätist. Ilma masinata teen 6dl 25% vahustatud rõõsast koorest ja 1 purgist kondenspiimast, lisandid vastavalt soovile. Meie pere lemmik on pähklite ja šokolaadiga.

Lindude toitmine

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2011-05-05 17:07:07
Ühest teeksin pastakastet. Nt. vahukoor + - spinat-küüslauk-muskaatpähkel-toorjuust/mascarpone; - hallitusjuust; - krevetid, toorjuust, till. Väga hea on ka kartulivorm rosmariini ja vahukoorega. Kilo kooritud-viilutatud kartuleid soola-pipra-rosmariiniga kihiti kaanega (malm)vormi, küpsetad paarkümmend minutit. Siis 3 dl vahukoort peale ja küpsetad, kuni kartulid pehmed. Lõpuks võib (aga ei pea) juustu peale riivida ja ilma kaaneta pruunimaks lasta minna. Retsept pärit Volks Vaageni raamatust. Magustoiduks teeksin kohupiimavahtu marjadega - pakk kohupiima, vahukoor, suhkur, vaarikad v. maasikad. Uskumatult maitsev. See on mu lemmikmagustoit marjaajal, hetkel tuleb sügavkülma omadega läbi ajada.
Silja
Postitusi: 324
Abikokk
2011-10-27 16:06:44
Pille:
Marju:
No vist võiks selle küsimuse ka rumalate küsimuste hulka panna... Tahaks teha jõuludeks sellist nö koorelikööri (http://www.bbcgoodfood.com/recipes/4904/christmas-cream-liqueur) ja see pidavat säilima külmkapis kaks nädalat. Kas koore säilivusaeg siis kuidagi paraneb koos kondenspiima ja alkoholiga?
Kas Sa Dulce de Leche teed ise või leidsid poest midagi sobivat? Isetehtud versioon: http://www.nami-nami.ee/recipe/image/59keedetudkondsenspiim1NAMINAMI.jpg http://www.nami-nami.ee/recipe/image/59keedetudkondsenspiimNAMINAMI.jpg
Seda teemat sirvides ja pilti nähes meenus mulle lugu, mis on kasulik kõrva taha panna tulevastele kondespiima keetjatele. Nimelt olid mul kunagi tuttav noormees, kes otsustas põhjusel mida ma ei mäleta, kondenspiima keeta. Kõik ilus-kena. Purk pandi potti vette keema ja kuna see on suhteliselt aeganõudev siis juures passima ei hakanud ju ometigi. Ja oh üllatust kui palju aega keemapanekust hiljem käis kõva litakas köögis. Kogu see kaunis koorekaramell oli terves köögis laiali. Jah- terves köögis- isegi seinakappide peal ja lambikupli peal- ja kõikvõimalikes kohtades mida võib ette kujutada köögis. Väike purk aga kõva pauk- see sisu jaotus vägagi laialdaselt üle ruumi ja uskumatu et see purk varem nii väike tundus. Küürida polnud tal just meeldiv seda magusat ollust :) Loo moraal: Pane kondenspiim keema suurde potti ohtra veega. Nimelt kees siis antud loos vesi potist ära ja purgi temperatuur tõusis 100st kõrgemale. Ei oska aimatagi, millise rõhu see konservipurk saavutada võis. No ja eks tasub aeg-ajalt ka kontrollida, kas vesi kenasti veel purki katab.

Lavendlimesi.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >