Silja

Postitusi: 324

Tiitel: Abikokk

RETSEPTID

Viimased postitused

2016-01-23 12:04:30

Ahaa. Aha Stollari omanikud- kuidas see hakkama on saanud pähklivõidega? Ülal üks kommentaar ütleb, et saab, aga ehk keegi kinnitab üle, kes tihti teeb.

2016-01-20 11:31:41

Kas Kitchen Aid Artisan blender suudab pähklivõid muretult teha? Maapähklivõi... mandlivõi. No ei leia internetiavarustest sellele viiteid. Küll aga leidsin kellegi kommentaar,i et mandlivõiga jäi hätta. On KA omanikke siin kes päriselt proovinud?

2015-12-24 06:54:40

Täna jõululaupäeva lõunaks saab pasteeti- ikka konjaki ja musta ploomi ja krõbedate kõrvitsaseemnetega. Kasukat võib ka juurde ampsata. Aga no pasteet... sai liiga hea...

2015-06-17 00:27:49
Palun soovitage hetkel kaubanduses saadaolevaid mahedamaitselisi oliiviõlisid - ikka extra virgin mitte rafineerituid. Et siis ei tohiks olla vürtsikas ja kibe. Ei tahaks kõiki nüüd ise katsetama hakata. Terra Delyssa oli viimane, mis proovisin ja oli suhteliselt mahe. Äkki veel mõni hea soovitus tuleb sest sel viimasel oli teisel korral kogu nähtav partii jube hägune... Ju oli mingi suure kanistri lõpp vms. Lisan veel huvitava artikli The Wall Street Journalist: 7 Myths (and Truths) About Olive Oil - noh, et purustada müüte...
2015-05-20 15:04:57
Pille:
Kui valida aineotsingust "seesamipasta", siis tuleb 12 retsepti, sh paar hummust, baba ganoush ja bang bang kana. Mulle meeldivad seesamiseemned, aga seesamipasta mitte - seepärast ka nii väike retseptide arv Nami-namis. Proovin viga parandada :)
Olen siit-sealt lugenud seesamipasta mõruduse kohta ja oman ise ka koledat kogemust röstitud seesamiseemnetest pastaga. Jõle ja õudselt kibe asi. Aga just sattusin retseptile kus soovitatakse teha ise tahinit täiesti tavalistest valgetest seemnetest ja see tundub küll ahvatlev. Proovin ära kui leian mooduse nende jahvatamiseks. Kahtlustan, et saumiksriga ei saa. Hummusega on nii et hummus on kordades parem kui seda kibedat pastat sinna mitte panna, aga usun, et tavaline pehme seesamimekk annaks küll hea nüansi. Need pruunid seesamiõlid ei kõlba ka kuskile. Üks kord olen orki langenud ja ostnud.