RÕÕSK KOOR: kohvikoor, vahukoor ja asendustooted

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-02-27 13:43:16
Pille:
Spiidi 28.4.2009:
Olen kuulnud, et paljud pistavad ülejäänud koore sügavkülma, et hiljem näiteks kastme sees kasutada. Mõtlesin, et kuna ma joon harva kohvi, kuid kui joons, siis hea meelega koorega, siis panen omale kohvikoore külma. Kuid külmast võttes ja kohvi sisse pannes läks see tükki. Siit ka küsimus, et kas koore külmutamisega on ka mõni nipp, et see hiljem kasutatav oleks?
Väidetavalt võib rõõska koort (nii kohvi- kui ka vahukoort) sügavkülmutada kuni kaks kuud. Sulata külmkapis ja kasuta siis. AGA - erinevad allikad rõhutavad, et isegi kinnine koorepakend tuleks keerata fooliumisse/toidukilesse mitmekordselt, sest muidu läheb tõesti tükki pärast.
Minu uus tore ahi(AEG) ja selle kasutusjuhend väitsid, sulatuspeatüki juures, et vahukoort võib külmutada, sulatada teatud programmiga(1) 10-15 minutit ja siis vahustada ... Ise kommenteerida ei oska.

kiilikese köögikatsetused

Colliemamma
Postitusi: 11
Kokaõpilane
2010-02-27 16:11:43
Aitäh PIlle, et andsid viite siia leheküljele. Mina kasutan vahest vahukoore tugevdajana vaniljakreemipulbrit (ühe paki (2-2,4dl) kohta umbes paar teelusikatäit). Need on sellised pulbrid, millest tehakse vaniljakastmeid. Usun kindlasti, et müüakse ka Eestis. Annab vahukoorele hea maitse ka juurde. Aga eks ta keemia ka ole. Sisaldab kahjuks mitut E- ainet. Mõned blogiomanikud teevad näiteks vahukoorest roose sel kombel.
Siirik
Postitusi: 23
Kokaõpilane
2011-03-01 11:04:49
Kuna vastlapäev tulekul, siis tekkis küsimus seoses naturaalse vahukoorega. Kus on kindlaks määratud see, kui kaua naturaalse vahukoorega tooteid võib müüa(et kui pikk realiseerimistähtaeg on)? Kas see on kirjas kuskil seaduses või veterinaar- ja toiduameti lehel või konkreetset aega polegi? Googledades ma kahjuks vastust ei leidnud.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-03-01 11:37:46
Siirik:
Kuna vastlapäev tulekul, siis tekkis küsimus seoses naturaalse vahukoorega. Kus on kindlaks määratud see, kui kaua naturaalse vahukoorega tooteid võib müüa(et kui pikk realiseerimistähtaeg on)? Kas see on kirjas kuskil seaduses või veterinaar- ja toiduameti lehel või konkreetset aega polegi? Googledades ma kahjuks vastust ei leidnud.
Olevat selline eeskiri, et 6 tundi - siinsamas foorumis on sellist kuulujuttu aetud. Ise tahaks ka konkreetset viidet näha ja oma silmaga lugeda... sest hiljuti nägin tordiletis vägagi lugupeetud restoranikohviku torti, kus sildi järgi aus ja ehtsa protsendiga vahukoor oli koostises aukohal ja säilivusaeg oli samal karbil oleva sildi järgselt mitu ööpäeva. Niiet kas rikuti eeskirju nii kondiitri kui poe poolt, või polegi olemas sellist eeskirja?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2011-03-01 11:39:05
Netcat:
Siirik:
Kuna vastlapäev tulekul, siis tekkis küsimus seoses naturaalse vahukoorega. Kus on kindlaks määratud see, kui kaua naturaalse vahukoorega tooteid võib müüa(et kui pikk realiseerimistähtaeg on)? Kas see on kirjas kuskil seaduses või veterinaar- ja toiduameti lehel või konkreetset aega polegi? Googledades ma kahjuks vastust ei leidnud.
Olevat selline eeskiri, et 6 tundi - siinsamas foorumis on sellist kuulujuttu aetud. Ise tahaks ka konkreetset viidet näha ja oma silmaga lugeda... sest hiljuti nägin tordiletis vägagi lugupeetud restoranikohviku torti, kus sildi järgi aus ja ehtsa protsendiga vahukoor oli koostises aukohal ja säilivusaeg oli samal karbil oleva sildi järgselt mitu ööpäeva. Niiet kas rikuti eeskirju nii kondiitri kui poe poolt, või polegi olemas sellist eeskirja?
Realiseerimistähtaeg on 6 tundi (vastavalt Vet.ameti toidu säilitamisnõuetele).

http://www.perenaine.ee/

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-03-01 16:59:55
Eva:
Realiseerimistähtaeg on 6 tundi (vastavalt Vet.ameti toidu säilitamisnõuetele).
Aga kuskohas saaks lihtsurelik neidsamuseid nõudeid oma silmaga lugeda? Oleks loogiline oletada, et see on kusagil VTA kodulehel kättesaadav, aga mina pole suutnud leida.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Siirik
Postitusi: 23
Kokaõpilane
2011-03-01 18:58:23
Uurisin natuke edasi ning lõpuks õnnestus leida ka koht, kus see konkreetselt kirjas on: https://www.riigiteataja.ee/akt/13234674 Seal on ka teiste toiduainete realiseerimistähtaajad, ehk on teistelegi huvitav lugemine :)
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-03-01 19:40:14
Esimene lause on üpriski oluline: "Määruses sätestatakse toidu säilitamisnõuded (edaspidi säilitamisnõuded), mille alusel toidu valmistaja või pakendaja määrab säilitamisnõuded, kui ta ei ole teinud kestvuskatseid säilitamisnõuete määramiseks «Toiduseaduse» § 22 lõike 2 alusel kehtestatud kestvuskatsete tegemise korra alusel." Ja kui altpoolt tabelist lugeda, siis see tabel on ju pisut naeruväärne? Kes ostis poest viimati 6 tunnise säilivusajaga pasteeti? :O St. see 6 tundi hakkab jooksma juba ennem kui toode vabrikust välja jõuab.

Zap*

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2011-03-01 20:19:55
njah...ostsin ka just eile vastlakukleid õige vahukoorega ja neil oli ka aegumisaeg ikka järgmise päevani...aga samas-mis selle vahukoorega ikka juhtub...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Enely
Postitusi: 235
Abikokk
2011-04-27 13:59:02
Kas sügavkülmutatud ( ja siis üles sulatatud) vahukoor läheb hästi vahtu?

Ega söömisel pole jõudu vaja, lased aga hammastel naks-naks käia

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>