Kausikoogid ja kausitordid ehk trifle'd

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-11-23 16:03:51

Kausikook on väga lihtne teha ja ülimalt maitsev. Ja seda ilma ahju kasutamata.

Olen teinud šokolaadist kausikooki kirsside ja mandariinidega ning veidi pidulikumat kausitorti virsikute ja banaanidega

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-24 10:17:47

Liisi algatas eile teema, mida ma olin niikuinii planeerinud kooskokkamise teemaks panna. Miks siis mitte nüüd :)

Kui nüüd hooajalisuse peale mõelda, siis võiks ju arvata, et kausikook on pigem suvine dessert - otsad poebiskviidi või -keeksid ja ahju sisse lülitamata saad mõnusa piduliku tordi. Ent samas on kausikoogid ideaalsed kompotipuuviljade ja -marjade kasutamiseks või siis mandariinide-apelsinide-füüsalitega dekoreerimiseks. Ja "välismaa ajakirjades" on kõiksugu kausitordid just jõulunumbrites väga levinud. Proovime meiegi.

Ideaalis on ühel korralikult kausikoogil vähemalt kolm komponenti - biskviit/keeks/küpsis (mis mitte piparkook!), kreemi osa (klassikalises variandis keedukreem ehk custard) ja vahukoor, lisaks siis mingeid marju-kompotti-puuvilju. Alkoholi lisamine on rangelt vabatahtlik. Nami-Nami on sõbralik ja uuenduslik veebiportaal, nii et ma väga rangelt eeltoodud kihte ei nõua - kui keegi soovib kasutada hoopis kohupiimakreemi või keeksikihi asendada piparkoogivürtsidega maitsestatud riivleivakihiga, siis on see täitsa lubatud. Peaasi, et oleks (läbipaistva) kausi sees, kihiline, magustoit ja kena silmale vaadata :)

Eelistatud on kausi, mitte pokaalidesserdid, aga kui keegi soovib endale ja sõbrale tillukese desserdi teha, siis ei pane sedagi pahaks..

Auhinnad on sel korral kirjastuselt Pegasus ja selleks on kümne toreda toidublogijate parimate retseptide kogumik ehk Kulinaarsete kroonikute kokaraamat. Auhindu on 3 tk.

Loodetavasti löövad kaasa ka raamatus loetletud toidublogijad - kui loosiõnn neile peaks naeratama, siis on võimalik mõni muu auhinnaraamat tekitada ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-24 10:18:17

Joy of Baking artikkel kausitortidest

Siin on mõned ideed-näited, mis võiks inspiratsiooni pakkuda:

(Luigi Bormioli kausitordikauss (trifle bowl; suvise kausitordi retsept)

Artland trifle bowl

Miranda trifle bowl

Christmas trifle

Dark berry trifle

Kausikoogiretsepte Martha Stewarti veebilehelt:

Martha's Christmas Trifle

Grand raspberry trifle)

Triple chocolate peppermint trifle

Gingerbread trifle with cognac custard and pears

Stone fruit trifle with lemon mousse

Cranberry trifle

Blackberry and ginger trifle

Veel mõned kausikoogid USA ajakirjast Country Living:

Fig Raspberry Honey Trifle

Roasted pear maple cream trifle

Vanilla yogurt berry trifle

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-11-24 10:34:51
Väga uhked :) Nüüd tuleb siis mõelda, kust läbipaistva kausi saab :) Ei olegi varem kausikooke eriti teinud, ilmselt just seetõttu, et sobivat kaussi ei ole, mis kutsuks enda sisse kooki tegema.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-24 10:36:04
ErleS:
Väga uhked :) Nüüd tuleb siis mõelda, kust läbipaistva kausi saab :) Ei olegi varem kausikooke eriti teinud, ilmselt just seetõttu, et sobivat kaussi ei ole, mis kutsuks enda sisse kooki tegema.

Just. Mul on õnneks kaks klaaskaussi, kuhu ma kihilisi salateid ja magustoite teen. Aga nii tahaks endalegi mõnda jalaga kaussi, kasvõi sellist:

Crystal Clear Portico Trifle bowl

Tegelikult on ka kodumaised toidublogijad mõnede kausitortidega esinenud, aga ma ei hakka neid siin ette loetlema, sest siis ei saaks nad ise oma kausikooke-torte esitada :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-24 11:15:30

Briti kokandusguru Delia Smithi retsepte:

Caramelised orange trifle
Butterscotch and banana trifle with madeira
English apple and almond trifle with calvados
Easy caramelised orange trifle with madeira

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eksitus
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2011-11-24 11:29:33
Ma just tegin šarlotti, kausi sisse ja puha, ainult et see tuli sealt muidugi välja ja ahju pidi ka kasutama, rääkimata želatiinist. See teine teema siiski eks :)

http://kulinaarsedeksitused.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-24 11:31:56
Eksitus:
Ma just tegin šarlotti, kausi sisse ja puha, ainult et see tuli sealt muidugi välja ja ahju pidi ka kasutama, rääkimata želatiinist. See teine teema siiski eks :)
Ahju võid ju kasutada keeksi või biskviidi küpsetamiseks, see pole keelatud. Aga šarlott on ikka lihtsalt tarretatud tort, mitte kausikook, nii et ei läheks arvesse ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-11-24 11:32:32
Pille:
ErleS:
Väga uhked :) Nüüd tuleb siis mõelda, kust läbipaistva kausi saab :)
Ei olegi varem kausikooke eriti teinud, ilmselt just seetõttu, et sobivat kaussi ei ole, mis kutsuks enda sisse kooki tegema.

Just. Mul on õnneks kaks klaaskaussi, kuhu ma kihilisi salateid ja magustoite teen. Aga nii tahaks endalegi mõnda jalaga kaussi, kasvõi sellist:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/417-OOhiUiL._SL500_AA300_.jpg Crystal Clear Portico Trifle bowl

Tore teema :)

Mul on olemas suhteliselt lihtne jalaga klaaskauss, ostetud kunagi vist Maximast. Olen seda samuti kasutanud chipside-küpsiste pakkumiseks või salati serveerimiseks.

Aga olen jalaga kausse näinud müügil ka Kaubamajas. Kuna praegune kauss on mahult küllalt suur, siis ise igatsen praegu veidi väiksemat jalaga kaussi.

Liisi Blogi

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-11-24 18:15:17
Pille:
ErleS:
Väga uhked :) Nüüd tuleb siis mõelda, kust läbipaistva kausi saab :) Ei olegi varem kausikooke eriti teinud, ilmselt just seetõttu, et sobivat kaussi ei ole, mis kutsuks enda sisse kooki tegema.
Just. Mul on õnneks kaks klaaskaussi, kuhu ma kihilisi salateid ja magustoite teen. Aga nii tahaks endalegi mõnda jalaga kaussi, kasvõi sellist: http://ecx.images-amazon.com/images/I/417-OOhiUiL._SL500_AA300_.jpg Crystal Clear Portico Trifle bowl T
Aga... see ei paista ju eriti läbi, nende nikerdiste tõttu? Ma just masendasin, et ongi kodus üks eriti ülbe kristallkauss täiesti kasutamata aastaid seisnud ja kuigi teemat lugedes tuli kohe mõte, et see pääseb nüüd pildile, siis näidispilte vaadates tuleb välja, et trifle õigeks esitlemiseks on ju vaja õhukeste sirgete seintega kaussi, mitte paksust ja graveeringutega kristallist...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>