Eesti köök (välismaal)

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-03-15 15:05:53
Pille:
Nüüd pakuks vast Liisi vürtsikilupalle.
Kahjuks ei saa vürstikilupallide au ja kuulsust endale võtta. Elis valmistas neid :).

Liisi Blogi

Infanta
Postitusi: 72
Kokaõpilane
2011-03-15 15:39:29
Nö kohupiimakoogid on küll tõesti alati kõigile välismaalastele maitsenud. Siinmail olen neid teinud kas ricotta, fromage frais (meie mõistes midagi kohupiimapasta laadset), quarki (sakslaste kohupiimaline) või nende seguga. Kõik variandid on peale läinud :) Huvitaval kombel läheb alati kaubaks ka Vana Tallinn nii "paljalt" kui ka kokteilina :)
Mari-LiisK
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2011-04-01 21:23:31
Mina tutvustan mõne aja pärast Eesti köögist järgmisi: pikkpoiss, kartulikotletid, hakklihakaste, peedisalat, kirju koer, rullbisviit (mõne marjatäidisega), mannavaht ja kohupiimakook. Annan varsti teada, kuidas peale läks... :)
Mari-LiisK
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2011-04-04 22:34:40
Näiteks sakslased pole lihapirukaid kunagi oma elus näinud ega maitsnud...tegin mitu plaaditäit ja kadunud olid nad kõik esimese tunniga!
Domori
Postitusi: 99
Kokaõpilane
2011-04-05 11:48:05
Mari-LiisK:
Näiteks sakslased pole lihapirukaid kunagi oma elus näinud ega maitsnud...tegin mitu plaaditäit ja kadunud olid nad kõik esimese tunniga!
See kehtib vist üldiselt kõigi soolaste pärmitagnaga pirukate kohta. Olen suutnud edukalt pakkuda ka porgandipirukaid. Lihapirukate täidisele olen lisanud veidi seeni.
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2011-04-05 22:52:04
Domori:
Mari-LiisK:
Näiteks sakslased pole lihapirukaid kunagi oma elus näinud ega maitsnud...tegin mitu plaaditäit ja kadunud olid nad kõik esimese tunniga!
See kehtib vist üldiselt kõigi soolaste pärmitagnaga pirukate kohta. Olen suutnud edukalt pakkuda ka porgandipirukaid. Lihapirukate täidisele olen lisanud veidi seeni.
Mitte ainult pärmitainast vaid ka lehttainast lihapirukad olid neile võõrad ... aastate eest vähemalt.

kiilikese köögikatsetused

Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2011-04-06 10:01:15
Hispaanias vahetusüliõpilane olles tegin kartuliputru, jahukastet ja sealiha sõpradele. Head taised tükid sain poest, marineerisin neid veidi mingi grillmaitseainega ja siis praadisin. Huvitaval kombel läks jahukaste inimestele väga hästi peale. Üks itaallanna sattus sellest lausa vaimustusse ja kui tema pool käisin ja ta lihapalle ja riisi tegi, palus ta minul jahukastme kõrvale teha :) Kama sai ka tookord maitsestamata jogurtiga söödud ja täitsa meeldis sõpradele. Leedu tüdrukud, kellega Hipsaanias tihedalt suhtlesime, käisid mul umbes kuu tagasi külas ja sõime hommikusöögiks kama maitsestamata jogurti ja marjadega. Nad ostsid ka päris mitu pakki kaasa :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-06 10:58:23
Kiilike:
Domori:
Mari-LiisK:
Näiteks sakslased pole lihapirukaid kunagi oma elus näinud ega maitsnud...tegin mitu plaaditäit ja kadunud olid nad kõik esimese tunniga!
See kehtib vist üldiselt kõigi soolaste pärmitagnaga pirukate kohta. Olen suutnud edukalt pakkuda ka porgandipirukaid. Lihapirukate täidisele olen lisanud veidi seeni.
Mitte ainult pärmitainast vaid ka lehttainast lihapirukad olid neile võõrad ... aastate eest vähemalt.
Võimalik, kuigi Šotimaal oli pagariärides soolaseid lehttainapirukaid küll ja küll saada. Ja erinevate mure- ja pärmitainapirukatega on tuttavad ladina-ameeriklased ja Kariibi saarte elanikud - minu pärmitainast seenepirukad ja hakklihapirukad tekitasid mu latiino-sõprade seas alati suure äratundmisrõõmu - empanadas!!! :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Alberta
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2011-04-20 12:37:03
minu esimesest postitusest on nüüd tükk aega möödunud... olen vahepeal pakkunud aperatiiviks tavaliselt kilu ja/või sprotileibu (koduse rukkileiva peal) jääkülma viina juurde (huvitaval kombel pole meie peres iial seda jooki varem tarvitatud, aga "töötab" mu arust väga hästi välismaises keskkonnas meeleolu loomiseks ja kilu allaloputamiseks) Rosolje meeldib inimestele väga. Sooja toiduna võiks pakkuda (pole tõsi ise veel selleni jõudnud) tavalisi kotlette kastme-kartuliga - sõltuvalt riigist, võib see olla üsna eksootiline. Väiksed armsad pärmitagnaga lihapirukad oleks kindla peale suur hitt, kui viitsib mässata. Magustoiduna olen teinud eelnimetatud kamapalle mascarponega ja siis kamaparfeed (lisandiks murakamoos või -liköör). Viimati tegin rabarberikooki pärmitaignal (no see kõige tavalisem) ja see läks jube hästi. Usun, et ka teised eestipärased rabarberikoogid (muretaigna ja biskviitkattega näiteks) oleks paras eksootika. Nüüd teen pasha küllaminekuks kaasa...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-10-23 12:44:52
Alberta:
Rosolje meeldib inimestele väga. Sooja toiduna võiks pakkuda (pole tõsi ise veel selleni jõudnud) tavalisi kotlette kastme-kartuliga - sõltuvalt riigist, võib see olla üsna eksootiline.
Mulle jäi aastaid tagasi silma kuskil mingi artikkel, kus väliseestlased kiitsid hirmsasti Torontos tegutsenud kohviku "Golden Kringel" rosoljet ja nüüd jäi retsept ette, nii et kopeerin siia. Ise pole proovida veel jõudnud. Golden Kringel Beet and Potato Salad 2 each carrots md, thin, peeled, sliced 2 each beets md* 4 each potatoes md 1 each onion md, finely chopped 2 each pickles, dill finely chopped 1/2 cup fish fillets herring, fine chopped* 1 cup sour cream 1 cup mayonnaise 2 tablespoons prepared mustard 2 tablespoons sugarVideo 2 tablespoons vinegar 1 x parsley leaves chopped* 1 each eggVideo hard boiled, sliced Directions In boiling water, cook the carrots for 3 to 5 minutes until tender. Drain and set aside. Boil the beets for 8 to 12 minutes until tender. Drain, peel, chop into small cubes and set aside. Boil potatoes in their jackets until tender but slightly firm (about 20 to 30 minutes). Drain, peel and cut into small cubes. In a large bowl, combine cubed potatoes, carrots and beets. Add chopped onion, pickles and herring. Mix well. In a small mixing bowl, combine sour cream, mayonnaise, mustard, sugar, vinegar and stir to mix well. Add this dressing to the potato mixture toss well to mix thoroughly. Garnish with chopped parsley and sliced boiled eggs. Refrigerate for several hours (preferably overnight) before serving. EDIT 5 minutit hiljem: nüüd märkan, et retsept juba siia lisatud, kasutaja HEXY poolt heaks, kuigi veidi sinepiseks kiidetud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >>