Verivorst: isetehtud vorstid, parimad poevorstid, toidud verivorstiga

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2014-01-12 14:31:45
panen siia ka. kui isu otsas, siis selle meetodiga on väga head: verivorst ja röstpaprika

Da Vahtra Residence

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-11-04 10:46:48
Vinnutasin sealihavorste. Sai väga maitseküllane suupiste;) [url=https://flic.kr/p/pD4Gfg]

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-01 00:29:22
Võib-olla on siit kuskilt juba läbi käinud, aga topelt ei kärise: Pärnu Postimees 2011: Nippe ahjuprae ja verivorstide küpsetamiseks (Rakvere & Heli Sepp) Postimees 2011: Nippe ja nõuandeid maitsvate verivorstide küpsetamiseks (Rakvere & Gunnar Obolenski) Õhtuleht 2009: http://www.ohtuleht.ee/356816/kuidas-kupsetada-verivorste (kokk-konsultant Sven Azojan) Eesti Ekspress: EE Gurmee 2014 (vt lk 8, Enn Tobreluts jagab nõuandeid)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-12-17 20:53:46
Tahtsin nende isetehtud verivorstide teemal natuke sõna võtta. Viimases LP lehes on juttu verivorstide tegemisest, muu hulgas räägitakse maitseainetest. Üks nendest on siis PUNE, mida soovitatakse otsida apteegist või metsast korjata, et supermarketi PUNE, ehk oreganod ei sobi ja vorst jääb kibe. Ma pole ka väga kursis ja las mõni targem kes taimi täpsemalt tunneb siis parandab mind aga seda punet on ikka mitut sorti ja kõige lihtsam ongi vahet teha nii, et pitsa peale käib supermarketi Oregano ja vorsti sisse käib Majoraan ja supermarketis on majoran täitsa olemas ka. Et päris nii ei ole et pune on pune ;) ja no targemad taimetargad korjavad ikka oma aiast või metsast;) Minu aias kasvab just see "pitsamaitseline" pune, mis sobib loomulikult väga hästi ka igasugu lihatoitude sisse aga seda kuivatatult ma vorsti sisse ei paneks. Lõppude lõpuks on muidugi kõik maitse asi ja tänavu läks juhuse tahtel, et mitte öelda kogemata meie vorsti sisse ka pool pakki basiilikut :D Ainuke kes kohe aru sai oli mu laps… aga tegelikult sobis väga hästi.

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-17 23:55:08
[Kopeerin siia ka]
Pille:
Ilsu:
Aire1:
Soolikad ja verepulber ostetud aga ei leidnud mitte ühtegi verivorsti retsepti. Kas tõesti ei ole? Viimasest tegemisest on vist oma 20 aastat möödas. Mõtlesin uuesti proovida.Õnneks on verivorsti tegemisest juttu foorumis.
Ega verivorsti tegemisel polegi mingit retsepti :) Kõik käib tunde järgi. Tähtis on kruubid pehmeks keeta, pekk ja sibul läbi praadida , veri tuleks kindlasti läbi tiheda sõela kurnata ja maitsestamine on maitse asi;) Maitsta saab nii, et praed veidike vorstisegu pannil ja maitsed, kui kõik on paigas, topid vorstid täis ja keedad läbi ja ongi valmis. Aga seniks kui Nami-Namis veel õpetust pole pakun lahkesti enda juhiseid;) Kodused verivorstid Verikäki retsept on täitsa olemas, need on ka hullult head. Kui verd jagub, siis katseta neid ka http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/4359/Verikäkid
Nii, nüüd on see suur viga parandatud - retsept siin :) Aitäh tõuke eest, Aire1 ja Ilsu!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >