Rannakarbid: sinikarbid ja rohekarbid

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-10-16 20:25:46
Pille:
Karnivoor:
Ma pole ammu jahutatud karpe müügil näinud ja sügavkülma omade jaoks pole veel piisavalt meeleheitel. Neelud aga käivad juba nädalaid...Nüüd kus Tigu enam ei ole, kas keegi oskab Tallinnas söögikohta soovitada, kus rannakarpidega (mussels) saaks maiustada? :)
Karnivoor, täna oli väga ilusaid jahutatud karpe Solarise toidupoes - ma ise otsisin pardifileid, aga möödajoostes jäid silma. Hinda ei vaadanud. See siis vastuseks Su esimesele poolele.
Ooooooo aitäh Pille, lähen homme kohe uurin! Söögikoha kohta ootaks vihjeid siiski edasi ;)
Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-10-18 15:37:39
Annan ka teistele karbihuvilistele teada, et Kalakala-sse saabuvad koos teiste kaladega iga kolmapäev värsked (elusad) sinimerekarbid ning neid saab nende juurest ette tellides ka kohapealt osta :)
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-10-18 18:23:06
Karnivoor:
Ma pole ammu jahutatud karpe müügil näinud ja sügavkülma omade jaoks pole veel piisavalt meeleheitel. Neelud aga käivad juba nädalaid...Nüüd kus Tigu enam ei ole, kas keegi oskab Tallinnas söögikohta soovitada, kus rannakarpidega (mussels) saaks maiustada? :)
Tigu on ju ajutiselt tagasi ja tegutseb endise Sisaliku ruumides kuni aastavahetuseni.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-18 19:09:28
Netcat:
Karnivoor:
Ma pole ammu jahutatud karpe müügil näinud ja sügavkülma omade jaoks pole veel piisavalt meeleheitel. Neelud aga käivad juba nädalaid...Nüüd kus Tigu enam ei ole, kas keegi oskab Tallinnas söögikohta soovitada, kus rannakarpidega (mussels) saaks maiustada? :)
Tigu on ju ajutiselt tagasi ja tegutseb endise Sisaliku ruumides kuni aastavahetuseni.
Avavad siiski alles novembri keskel.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-10-19 21:35:36
Kaks kilo karpe käes ja juba keres ka :) Tegime klassikalisi moules marinirere (sibula asemel kasutasin küll Belgias külge jäänud kombe kohaselt sellerit) ja siit nami-namist leitud siidriga aurutatud karpe. Mõlemad olid väga mõnusad :) PS! Väga kvaliteetsed karbid olid, umbes 6 katkist viskasin ära aga ühtegi kinnist ei olnud!
Kamaz
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2014-02-28 21:48:32
Selline küsimus, et Vietnamis sai proovitud grillitud sinimere karpe, mis väga maitsesid. Ehk siis poolik sinimere karp (üks pool + liha osa) grillile ja peal küüslauk, oliiviõli, roheline sibul, parmesan. Kui ostan külmutatud sinimere karpe ja soovin neid grillida nii, et eraldan algul poole, lisan sellele soovitud maitsestuse ja siis grillile, siis kuidas aru saada kas karp on söödav või mitte? Ja mis juhtub siis kui karp ongi pahaks läinud? Grillil saab ta ju tegelikult suhteliselt tugeva kuumutamise osaliseks. Plaan grillida homme lõunal ja sulatasin karbid üles, kuid hakkasin mõtlema toidu tervislikkusele.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-03-01 16:26:05
Kamaz:
Selline küsimus, et Vietnamis sai proovitud grillitud sinimere karpe, mis väga maitsesid. Ehk siis poolik sinimere karp (üks pool + liha osa) grillile ja peal küüslauk, oliiviõli, roheline sibul, parmesan. Kui ostan külmutatud sinimere karpe ja soovin neid grillida nii, et eraldan algul poole, lisan sellele soovitud maitsestuse ja siis grillile, siis kuidas aru saada kas karp on söödav või mitte? Ja mis juhtub siis kui karp ongi pahaks läinud? Grillil saab ta ju tegelikult suhteliselt tugeva kuumutamise osaliseks. Plaan grillida homme lõunal ja sulatasin karbid üles, kuid hakkasin mõtlema toidu tervislikkusele.
Esiteks on need juba varem värskena külmutatud ja teiseks grillid ka veel neid nii et muretseda pole vaja, lihtsalt söö!

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-04-05 21:05:44
PepeKala pakkus täna Viimsi taluturul väga ilusaid rannakarpe, 2kilone kott oli alla 7 euro (ei olnud aegumas, lihtsalt oligi nii hea hind). Ostsin esiklapse (5 a 2 k) ja mehe rõõmuks ja tegin midagi uut, nimelt rannakarpe chorizo-vorstiga. Chorizo oli kapis ootel, küll ühe teise roa jaoks :D Mees ohkas ja mõmises, et roog olla "kohe silmatorkavalt maitsev" :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2014-12-07 00:17:45
Kust osta Tallinnas nö (suhtkoht) kindlapeale sinimerekarpe? Ma otsustasin sõbrannast inspiratsiooni saanuna sinimerekarpe valmistada, ostsin Rimist ja ei osanud kohapeal midagi üle kontrollida. Selgus, et ca pool kogusest olid katki või niimoodi lahti et ei sulgunud ka koputades. Lisaks vaatasin, et originaalis olid karbid pakendatud 1.12, st juba viis päeva tagasi, mis on ka vist palju. Ilmselt oleks pidanud ülejäänud ära viskama, aga ei raatsinud. Nüüd ootan kõhuvalu.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-07 00:39:05
Fre:
Kust osta Tallinnas nö (suhtkoht) kindlapeale sinimerekarpe? Ma otsustasin sõbrannast inspiratsiooni saanuna sinimerekarpe valmistada, ostsin Rimist ja ei osanud kohapeal midagi üle kontrollida. Selgus, et ca pool kogusest olid katki või niimoodi lahti et ei sulgunud ka koputades. Lisaks vaatasin, et originaalis olid karbid pakendatud 1.12, st juba viis päeva tagasi, mis on ka vist palju. Ilmselt oleks pidanud ülejäänud ära viskama, aga ei raatsinud. Nüüd ootan kõhuvalu.
Mina täna imetlesin PepeKala rannakarpe Viimsi taluturul, aga kuna olid teistsugused plaanid, siis ostsin hoopis siiafilee ja külmsuitsuforellifileed. Aga kindlasti on veel allikadi, Maxima kalalette näiteks kiidetakse..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >