Lambaliha - erinevad lihatükid ning lambalihatoidud

Täpik
Postitusi: 243
Abikokk
2008-11-03 13:46:34
Üle pika aja õnnestus aeg ja liha kokku sobitada. "Maitseelamused Provence's" abiks sai tehud lamba-kaelaliha. Valisin aprikoosidega retsepti. Tomat ja kuivatud aprikoos koos porruga andsid huvitava maitsenüansi. Omapoolse mugandusena ei suutnud hoiduda ja lisasin Kreetalt toodud lambaliha maitseainet (arvatavad komponendid: kuivatud küüslauk, rose' pipar ja rosmariini lehed). Minu pettumuseks ei olnud malmanum jõudnud mind keldris ära oodata ja kaane juurest roostetama hakanud. Ilmselt tuleb hakata mõtlema savipoti soetamisele. Seniks tuli appi kuumakindel klaaspott. Liha oli natuke alla kilo (koos kondiga). Aega läks natuke üle tunni. Meil pole lambalihasõpru (peale minu), aga sel korral tuli lihast isegi puudu. Kartuleid sel korral kõrvale ei sättinud, aga muidu võiks sedagi teha. Ilmselt saaks huvitava maitse neilegi külge.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-03 13:53:35
Täpik, tore et Sulle valminud roog maitses! Tõstan siia kokku mõned muud lambaliha puudutavad teemad foorumist.
Pille 31.1.2008:
Kasutaja INX 29.7.2007:
Tere! Teab keegi, kust on võimalik osta lambafileed? Tänan vastuse eest väga!
Mina olen Tallinna Keskturult ostnud väga head lambaliha (peamaja keldrikorrusel on lihamüüjad), Stockmannis olla ka.
Viited foorumis: Lambaliha keedusingi tegemine Terve lamba küpsetamine Erinevad lambaliharetseptid Nami-Nami retseptikogus. Minu isiklik viimane kokkupuude lambalihaga on paari nädala tagant, kui ostsin Eesti Mahe kaubamärgiga noore lamba abatüki ning tegin lambaliha kaalika ja kruupidega. Väga mõnus oli.
KATRIIN:
Tere Kas teate, kuidas teha (lamba)lihaga keedusinki? Katriin (28.10.2007)
Profa:
Kuidas poestsaadavat keedusinki tehakse, ma ei tea, ju seal on jäätmed ja vesi :) Kodus on aga järgmised variandid; Ennem suitsuahju panekut keeda liha - olenevalt lihast ja isiklikust maitsest 5-25min ja suitseta siis. Liha suitseb kiiremini ja on pehmem kui tavaline sink. Teine variant on suitsuahju panna veevann, annab ka pisut efekti. Ise seda ei harrasta, aga kerge keetmine on abiks kui valmistad näiteks suitsupekki. Lammast ennem keeta - miks ka mitte, samas rohkem kui 20 min ma seda ei teeks. (11.8.2008)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-11-03 14:06:36
Ja mina pistsin pool tundi tagasi ahju lamba seljatüki koos küüslaugu, kaalikate ja porgandiga. Kusjuures hommikul just lugesin Amööbi juttu, kuidas nende peres lambalihaga käitutakse ning suu hakkas vett jooksma. Õnneks olin eile maalt tulles emalt värske lihatüki kaasa saanud. Ja nüüd jääb ainult sülge suus neelata ja oodata.
Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-11-03 14:32:33
Meil on lammas üsna tavaline lihaline, eriti viimasel ajal. Kõige enam ostan Keskturult, keldrikorrusel uksest sisse minnes vasakule jääb üks meesmüüja, kellelt olen alati saanud suurepärast pehmet liha- mis muide pole kordagi veel maitsenud liialt kasuka järgi, vaid täiesti parajalt ja ehtsalt lambaliselt. Lisaks pajaroogadele ja grillimisele on meil lemmikvariant küpsetuskotis- rosmariini, soola, pipra, ohtra küüslaugu ja veidikese punase veini ja sojakastmega. Üsna tüüpiline maitsekooslus siis lambale ja maitseb nii-nii hästi :)
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-11-03 14:39:28
Ilusat lambaliha on alati saadaval Viimsi Lihatööstuse poes Viimsis.

Profa köögipool

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-11-03 14:50:17
Pulavik:
Lisaks pajaroogadele ja grillimisele on meil lemmikvariant küpsetuskotis- rosmariini, soola, pipra, ohtra küüslaugu ja veidikese punase veini ja sojakastmega. Üsna tüüpiline maitsekooslus siis lambale ja maitseb nii-nii hästi :)
Mina teen lambakintsu sageli ka just küpsetuskotis, rosmariini ja küüslauguga. Väga kiire ja lihtne ja ei kuiva ära. Kondiga kintsu olen ostnud Tartu turuhoonest Vanaema köögi letist. Viimasel ajal on valik langenud mahelihale, Lõuna-Eesti ökokeskuses on Eesti mahe vaakumpakendis lambakints ilma kondita ja sellest saab enamasti hoopis mõni pajaroog.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-12 21:33:41
Kingadraakon 12.11.2008:
miks lambaliha tuleb osta septembris-oktoobris? lugesin kuskilt sellist tarkusetera. ise lambalihaga erilisi kokkupuuteid ei oma, aga ehk oskab keegi põhjendada?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-12 21:34:18
Kiilike 12.11.2008:
Kingadraakon:
miks lambaliha tuleb osta septembris-oktoobris? lugesin kuskilt sellist tarkusetera. ise lambalihaga erilisi kokkupuuteid ei oma, aga ehk oskab keegi põhjendada?
kui osta turult siis ei ole tegelikkuses vahet, sest rasv mille lammas omale peale kogunud on võetakse enne müüki panekut ära. Aga kui osta lambakasvatajalt siis ega ikka enamik ei taha kaalu vähendada. See ongi peamine põhjus. Nt meil oli nädal tagasi ostetud 11kg 1,5 kg puhast rasva mille sain lihtsalt lindudele sööta. Ma ei näe põhjust miks peaksin seda ostma. Samas enamasti üritame osa talvel söödavast lambalihast augusti lõpus osta - sellel lihal ei ole sisuliselt grammigi rasva lisaks veel see, et enamasti on nad siis alles veidi üle 6 kuu vanad(liha on väga õrn ja küpseb väga kiiresti). Samas kehtib ikkagi ka see, et liha müüjat peab teadma- tundma, võõralt ost on üsna suure riskiga (lambal kasuka maitse, lamba vanus jne). .. aga need on minu kogemused 4 viimasest aastast.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-12 21:35:06
Profa 12.11.2008:
Loe läbi see link. Seal on mitmed tõeterad sees, enamuse praktilistest asjadest on Kiilike juba ära ütelnud, aga nagu näha, ei ole midagi uut siin päikes all. Kvaliteet, noorus jne, kõike seda võttis ka vanarahvas arvesse.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-11-16 20:30:41
Ostsin kolmekilose lamba seljatüki ja tahaks huvi pärast seda ühes tükis valmistada, kas keegi oskab soovitada mõnda retsepti? Just nimelt sooviks ühe suure tükina valmistada.

Profa köögipool

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>