RUPSKID, SUBPRODUKTID, SISEELUNDID JA TOIDUD NENDEST

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-17 14:33:06
Petu:
Saabus mh metsseapõrsa maks. Mõtlesin, et pasteeti ei teeks, teeks ta kuidagi lõunaks. Ideid?
Ideid seamaksa jaoks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2012-01-17 16:19:30
neid ma vaatasin jah. Arvad, et võib teha seamaksaga samamoodi? Mitte hoopis vasika?

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2012-01-20 10:30:41
Igatahes. Surfasin mööda netti, midagi konkreetset isuäratavat ei leidnud. Mingeid ideid siiski leidsin ja neid kokku kombineerides tegin nii: -leotasin maksa piimas paar tundi. -lõikasin viiludeks (no suuremad sooned välja jne, teadagi) -viiludele jahvatasin soola ja valget pipart -veeretasin viilud jahus. -siis kastsin piima sisse. -seejärel paneerisin riivsaiaga, millesse oli segatud kuivatatud tüümiani ja kuivatatud salveid, nii umbes 2 dl riivsaia kohta kumbagi pool teelusikatäit. -praadisin paar minutit mõlemalt poolt üsna korralikul kuumusel. Paneering oli täistabamus. Maks? Nagu maks ikka :P

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-22 08:58:00
Nii. Minuni laekus eile õhtul suur kotitäis lambarupskeid. Tellisin endale ühe lamba kopsu-maksa-südame-hingetoru-mao-neerurasva ("the pluck" ingl. k. ja veidi peale), et hägist teha, aga lambamees läks eile hommikul tegutsedes hoogu ja pani mulle vist kahe lamba sisikonna kaasa. Nii et nüüd tuleb palju-palju rupskirooge, sh. samm-sammult fotod šotlaste hägise tegemisest. :)
Juc:
Mina jään kahjuks sellest teemast kõrvale. Jube kahju küll, aga mul ei ole õnnestunud end harjutada armastama ühtki neist roogadest. Väike kadeduseuss on sees küll, kui teie ilusaid üllitisi vaatan. Aga mis teha, äkki 10 aasta pärast, kui ma usinalt maitsen :)
Juc, kas viimase kolme ja poole aasta jooksul on ses osas üht-teist muutunud? Või on veel kuus ja pool aastat minna? ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2012-02-22 11:48:09
Pille:
Juc:
Mina jään kahjuks sellest teemast kõrvale. Jube kahju küll, aga mul ei ole õnnestunud end harjutada armastama ühtki neist roogadest. Väike kadeduseuss on sees küll, kui teie ilusaid üllitisi vaatan. Aga mis teha, äkki 10 aasta pärast, kui ma usinalt maitsen :)
Juc, kas viimase kolme ja poole aasta jooksul on ses osas üht-teist muutunud? Või on veel kuus ja pool aastat minna? ;)
Pille, kahjuks mitte! Kuigi võiks ju arvata, et siin Prantsusmaa külje all kombed külge hakkavad, aga ei. Selles suhtes kõik endine. Näen kurja vaeva, et end foie gras´gagi harjutada :).

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-22 11:55:02
Mari-Liis:
Täna sai tehtud lambaneere koorekastmes-praadisin võis sibula ja neerutükid läbi, siis 5 minutiks hapukoorekastmesse-Nopri hapukoorest tuleb väga hea mahe kaste. Lambaneerud on selles mõttes tänuväärne tooraine, et neid pole tarvis eelnevalt leotada-tükid pannile ja valmis :) Eriti armas neerumüüja küsis turul:" Kas lähevad kassile või omale?" :D :D
Ma leidsin koti seest 2 kena lambaneerukest. Peangi nüüd mõtlema, et mis nendega teha. Siinsamas Nami-Namis on mõned toredad retseptid, aga vaid kahe lambaneeruga vist kaugele ei jõua.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-02-22 12:22:50
:D mu kassid läeksid selle pildi peale lolliks :D

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-07 10:10:39
Vaatan siin vanu pilte ja meenub, et oktoobris oli üks tore kokkamisüritus. Kristjani sõbrad kutsusid enda juurde, et peale suurt jahilkäiku oli erinevaid kuldi ja metssoku ja põdravasika lihatükke ja muid organeid, mida tuleks söögiks teha. Oli vaba pärastlõuna ja läksime rõõmsalt kohale. Kohapeal selgus, et sõbrad on lausa suure seltskonna me toite sööma kutsunud, nii et elevust ja pinget kui palju. Vaatasin just õhtusöögiteemast järele, et lihavalik oli järgmine: 1. Kuldi munad 2. Kuldi maks 3. Kuldi süda 4. Põdravasika erinevad lihad 5. Põdravasika maks 6. Soku keel 7. Soku erinevad lihad 8. Põdravasika selgrooga ja kael 9. Soku kael ja muud kondid Siin on praetud põdravasikamaks Veneetsia moodi Hautatud kuldisüda tomatikastmega Üks veidi "tavalisem" lihatükk oli ka, põdravasika sisefilee. Sellest tegin lihtsa böfi: Nagu fotolt näha, siis tegemist oli VÄGA suure kuldiga :D. Neid prepareeris Kristjan koos peremees Ivoga, viilutati, paneeriti ja praeti lihtsalt võis ja serveeriti praetud sibulatega.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-17 22:32:24
Saime laupäeval suure tallemaksa, sellest pool tegin eile Liibanoni maksarooga mündiga. Seda maksarooga olen päris mitu korda juba teinud. Poeg (1 a 8 k) väga ei hoolinud, aga tütar (3 a 7 k), mees ja ämm sõid mõnuga!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-10-30 23:43:04
ma küll pilte ei teinud aga Reedel peale lamba tappu ämmaga tegime subproduktidest marka (sees olid munandid, peenis, maks, neerud, natuke liha, ajud ja keel olid ka) siis tegime ise merquese jummel milline peenem kuntst on soolikaid pesta :) ja täna hommikul sai tehtud jälle maost ning kõhukelmest palle koos kikerherneste, kruupide, maksa tükikeste, liha, peterselli, lehtpeedi ja maitseainetega.

PAPRIKA: Karima's Food

<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>