Seente hoidistamine (sh marineerimine, hapendamine, soolamine, külmutamine)

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-09-02 09:49:05
Teles soovitati head varianti - kukeseened puhastada, hakkida ning siis lasta suur potitäis vett keema ja kukeseened panna 30 sekundiks kuuma vette. Sõelale nõrguma-jahtuma ja karbiga sügavkülma. Mina tegin sel aastal nii, tunduvalt lihtsam kui panni peal kuumutamine. Aga sügavkülma-säilivuseks andis Targu Talita võiga praetud seentele 2 kuud, õliga praetud seentele 4 kuud ja rasvaineta praetud seentele aasta.
Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2008-12-02 19:26:21
Sügavkülm on väga hea variant minu meelest. Säilivad, nagu oleks äsja korjatud :) . Ja seda ikka võiga ära praadides ja siis karpi pannes. ..kuigi jah peab tõdema, et ega meil nad järgmise suveni ei seisa kunagi...alati saab nii maksimaalselt märtsikuuks otsa. Aga seda ma küll täheldanud pole, et nad märtsini ei seisaks...
Teele
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2009-09-03 23:46:33
Ja mina tegin eile täpselt eelmise aasta septembris võiga praetud külmutatud kukeseentest sööki - unustasin üldse mõelda säilivusajale - ja maitsesid nagu õiged kukeseened, väga hea ja tugev maitse oli. Iseasi muidugi, mitu kasulikku ainet nende sisse alles oli jäänud.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-04 09:42:42
Aniitram:
Sügavkülm on väga hea variant minu meelest. Säilivad, nagu oleks äsja korjatud :) . Ja seda ikka võiga ära praadides ja siis karpi pannes.
Mina taas ei prae kunagi võiga vaid hästi vähese õliga ja säilivusaeg on üks põhjustest. Või võib maitset muuta, aga ei pruugi muidugi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-04 10:08:25
Liiseli:
Teles soovitati head varianti - kukeseened puhastada, hakkida ning siis lasta suur potitäis vett keema ja kukeseened panna 30 sekundiks kuuma vette. Sõelale nõrguma-jahtuma ja karbiga sügavkülma. Mina tegin sel aastal nii, tunduvalt lihtsam kui panni peal kuumutamine.
Mina olen ka paar aastat juba nii teinud - nippi lugesin kuskilt Soome veebilehelt, täpset asukohta enam ei mäleta :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2009-09-04 10:32:05
Pille:
Liiseli:
Teles soovitati head varianti - kukeseened puhastada, hakkida ning siis lasta suur potitäis vett keema ja kukeseened panna 30 sekundiks kuuma vette. Sõelale nõrguma-jahtuma ja karbiga sügavkülma. Mina tegin sel aastal nii, tunduvalt lihtsam kui panni peal kuumutamine.
Mina olen ka paar aastat juba nii teinud - nippi lugesin kuskilt Soome veebilehelt, täpset asukohta enam ei mäleta :)
Mina kasutasin ka samavarianti. Siis ei toimu pärast sulatamist teiskordset praadimist vaid praeks nagu värskeid seeni.

Kätrini kokkamispäevik

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-09-04 13:38:33
Kukeseened ja kuuseriisikad - parim viis säilitada on omas mahlas. http://profatoitub.blogspot.com/2009/09/kuuseriisikad-omas-mahlas.html

Profa köögipool

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2010-03-09 16:44:57
Sain paar karpi külmutatud kukeseeni, aga päris mõrkjas maitse on juures. Kas sellest on võimalik ka kuidagi vabaneda või nii ongi nüüd?
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-03-10 12:12:30
Marju:
Sain paar karpi külmutatud kukeseeni, aga päris mõrkjas maitse on juures. Kas sellest on võimalik ka kuidagi vabaneda või nii ongi nüüd?
Mul oli kunagi sama juhus - kah saadud seened ja sellest mõrumaitsest ei saanudki lahti. Läksid teadagi kuhu. Aga küsimus - miks kukereened mõrudad olid? - on minu jaoks siiani vastuseta. Ehk keegi oskab seletada?

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-03-10 12:49:47
Ullike:
Marju:
Sain paar karpi külmutatud kukeseeni, aga päris mõrkjas maitse on juures. Kas sellest on võimalik ka kuidagi vabaneda või nii ongi nüüd?
Mul oli kunagi sama juhus - kah saadud seened ja sellest mõrumaitsest ei saanudki lahti. Läksid teadagi kuhu. Aga küsimus - miks kukereened mõrudad olid? - on minu jaoks siiani vastuseta. Ehk keegi oskab seletada?
Kas seened olid a) omas mahlas b) praetud võis/õlis c) praetud võis/õlis koos sibulatega? Viimased kaks ei tahagi eriti üle 3-4 kuu säilida, rasvaine omandab ebameeldivalt mõrkja kõrvalmaitse.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>