OSTERIA DEL GALLO NERO, TAVERNA DEL GALLO NERO, TRATTORIA DEL GALLO NERO

Kristel
Postitusi: 132
Abikokk
2008-07-01 14:30:44
Kahe kuu eest avati Rataskaevu tänaval Itaalia kohvik, mille eile väiksema seltskonnaga ära proovisime. Väike aga VÄGA hubane koht, omanikuks ja eile ka teenindajaks on sümpaatne Itaalia meesterahvas. Veinivalik on peamiselt Toskaana maakonnast Chiantid, kuna nad on ise nende Eestisse importijad. Valik on üsna suur ja erinevas hinnakategoorias - majaveini pudel 250 kr., kallimad 1000 kr. Söökidest pakuti eile lasagnet ja antipasto valikut. Viimast sai ka proovitud ja kiidetud. Meeldiv on, et saiad on ise küpsetatud. Kohv oli ka suurepärane! Kaasaostmiseks mõeldud kaubavalik (pastad, purgis oliivid, tomatid jne.) oli hetkel tunduvalt väiksem kui hiljuti suletud Delicias, kuid kohapeal veininautimiseks võrratu koht - julgen soovitada!
JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-11-09 19:57:35
Käisin eile õhtul Gallo Neros. Olen vaimustatud. 1) Neil on ukse peal suur silt, et Coca-Colat, õlut ja viina ei müüda. Geniaalne 2) Viimati jõin mainitud Chiantit eelmise aasta oktoobris, kui mulle isiklikult teda Itaaliast lennukipagasis imporditi. Nüüd tean, et seda saab ka Tallinnast osta :) 3) Pasta oli lihtne, kodune ja maitsev. Mitte makaronid ühesõnaga. Teavad, mida teevad, samas ei pakuta mingit fäänsipäänsit imetoitu. Sobis, kõht sai täis, aitäh. 4) Magustoiduks võtsime tiramisu, mida kiidan. Kiidan. 5) Teenindus oli väga isiklik ja sõbralik, kui Limoncello oli soe, siis mees seletas väga ladnalt et täna jah osteti palju ja ei jõudnud sügavkülmas hoida. Arve pealt tõmbas igatahes selle joogi maha. Ääretult vinge. Enamasti solvutakse, kui restoranis millegi üle kurdad. Enamasti ei julgegi midagi öelda, kannatad ära ja maksad ära. Seal on nii ladna atmosfäär, et polnud mingit probleemi kommenteerida. 6) Teenindaja tundis end hästi - selles mõttes, et ta ei olnud tööl, vaid võttis külalisi vastu - vestles, seletas, küsis jne. Tuli meie juurde ja ütles et söögiks pakume pastat. Sobib? Sobis. Sellise radikaalsusega ei tulnudki vajadust mingist menüüst ise valida. Mees oli oma pasta headuses nii kindel, et kahtlust ei tekkinud. Muidu käis ka tihti meid üle kontrollimas. Ilma selle levinud range tuimuseta. Minul kui suhtlejamal inimesel on seda hea näha. Itaallased noh :) P.S. See on esimene kord, kui Eestimaa pinnal on restorani kaaskülastaja (sulaselge eestlane, kusjuures) minuga juttu alustanud ja meie seltskonnale limoncello asemel proovimiseks miskit kreeka pähkli likööri. Oli teine mu maitse jaoks va liiga magus, ent soovitus tuli südamest.

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-10 14:33:40
Erinevatest ajalehearvustustest on kuulda olnud, et see pasta seal on varem tehtud ja mikros soojendatud. On see tõsi ka?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-11-11 11:35:02
Selles mõttes küll, toit on neil letis näha suure kausi sees, eks nad sealt siis võtavad ja soojendavad vist. Samas mikrolainemaitset väga juures ei olnud, eilne pasta ei saand olla :) Aga põhimõtteliselt vinoteek ikka ja toit on nagu boonus, kui väga vaja, seda söömise osa väga välja ei reklaamita, peamiselt ikka vein ja antipasti.

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Apelsin
Postitusi: 10
Kokaõpilane
2008-11-12 10:34:59
Üldiselt jah - kohapeal nad ise midagi ei valmista, vaid see tehakse kuskil mujal hommikul valmis ja siis nad ise soojendavad. Aga ma pean ütlema, et hea oli. Proovisime miskit tuunikalapastat vist, oli täitsa hää. Ja mingine panini oli ka äärmiselt pädev. Ning lisaks - ärgem unustagem, et tegemist on siiski rohkem veinikohaga, mitte söögikohaga ;) Magustoiduks oli meil cantucci vin santoga - no nii hää et kuku või laua alla :) Ja majavein - loomulikult miskine Chianti, täpsemalt ei vaadanudki. Aga et nii odavalt (300.-) võib nii hea veini saada - ma olin õnnelik ja üllatunud ühtaegu. Pärast proovisime veel mingeid marjanapse ka - täitsa hea lõpetus. Ja omanikuga ajasime ka juttu, mis siis, et kell oli ilmselgelt juba öö peal ja tüübid oleks ilmselt juba vähemalt pool tundi tagasi tahtnud sulgeda :P Ühesõnaga igati tore koht, kui rõhk on veinil ja seltskonnal, mitte niivõrd söögil.
Kristel
Postitusi: 132
Abikokk
2008-11-12 11:12:46
Üks omanikest rääkis, et ta tõi oma ema ka Eestisse, kes neile nüüd küpsteab saiu jms. Olen nüüdseks seda kohta korduvalt külastanud ja endiselt rõõmustan, et need itaallased viitsisid siia Tallinna sellise koha teha. Suurepärased veinid, mõnusad suupisted, hea teenindus ning meeldiv interjöör. Pole veel täpselt arusaanud, kas nad keldrikorrusega ka midagi plaanivad?
Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2009-03-31 01:15:19
Keldrikorrusel on nüüd ka lauad, väga mõnus ja natuke vaiksem kui ülakorrusel rahvast täis õhtul (mis, nagu täna kindlaks sai tehtud, võib Gallo Neros olla ka esmaspäeval). Väga väga mõnus koht ja kindlasti liigume tagasi juba õige pea.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-04-08 07:58:55
Koht tasub kindlasti külastamist, veinivalik on hea ja normaalse hinnaga. Trühvleid ja balsamicosid oli ka täitsa toredaid. Meie võetud antipasti valik oli tavapärane.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-03-15 14:06:49
Kadriorus on avatud Taverna Gallo Nero. Ma laiendan sedasama teemat siin nüüd mõlema selle keti köögi kohta (kõik senised postitused on olnud Rataskaevu tänava Osteria kohta!) Trattoria del Gallo Nero: Lai 32 Osteria del Gallo Nero: Rataskaevu 4 Taverna del Gallo Nero: Poska 45

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kaur
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2015-07-10 03:43:51
Käisime täna Kadrioru omas. Söök oli üldiselt lihtsalt hea. Teenindus - meeldiv. Vene hõng on kergelt juures, aga no las ta olla. Aga laste pasta bolognese oli parim, mida Eestis lastele tehakse! Päris lihaga ja imemaitsev. Külastajaid oli täna küllaga. Mingu neil hästi!