Õiged töövõtted

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-08-06 22:17:04
Küüslaugupress on asi, mille puhul tehnoloogia erinevused mõjutavad väga palju. Kasutan vana head nõukogude toodet (kindlasti kuskilt lennukitehasest), mille sarnase kujuga ei ole poes enam näinud - need, mida müüakse, on kõik liiga "peened", mille puhastamisele läheks tõesti kordi rohkem aega kui hakkimisele. Pilt ka: Mulle meeldib pressi puhul, et küüslaugust tuleb palju mahla välja. Samal põhjusel viilutan sibulasupi jaoks sibulad köögikombainis, mitte käsitsi.
Täpik
Postitusi: 243
Abikokk
2008-08-13 08:34:19
TW küüslaugupress on päris hea (eriti natuke vintskemate talviste küüslaukude puhul). Seda saab ka kergemini puhastada, kui eelpool pildil olevat. Lapsed ei salli küüslaugu tükke, seetõttu ikka püüan pressida, kui neid kodus pole, siis hakin :P
Lehise
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-08-20 19:58:23
Kindlasti ei kasuta ma kõiki õigeid võtteid, pole ju kokaametit õppinud. Küüslaugu press on küll hea asi, sest minu poja ei taha samuti tükke toidu seest leida. Sibulat hakin endale kõige mugavamal moel.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-11-10 11:12:29
Vist õige teema, et küsida, kas valmistate enne toiduvalmistamist kõik asjad ette, et nad oleks sellisel kujul, nagu neid lõpuks vaja on. et eraldi kausikestes on juba ilma naha ja seemneteta, hakitud tomat ja hakitud sibul ja hakitud küüslauk jne? (sibula lõikumise õppisin alles hiljuti ära ja algul olin tõrges ja lõikasin ikka kõigepealt ratasteks, aga nüüd harjunud ja rahul, küüslaugule kah tavaliselt üks tou kõigepealt ja siis hakin, aga üldiselt on sageli kiire ja teen nii kuidas jõuan)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-10 11:16:42
Marju:
Vist õige teema, et küsida, kas valmistate enne toiduvalmistamist kõik asjad ette, et nad oleks sellisel kujul, nagu neid lõpuks vaja on. et eraldi kausikestes on juba ilma naha ja seemneteta, hakitud tomat ja hakitud sibul ja hakitud küüslauk jne?
Sellel tegevusel on isegi peen nimi olemas: mise en place :P Kuidas kunagi. Mõnikord olen hirmus korralik ja mõõdan kõik asjad valmis (väikesed portsjonvormid - nn ramekiinid - on siin abiks), tükeldan sibulad-köögiviljad, laon maitseained ritta. Teinekord üritan jahuste kätega kapiuksi ja maitseainetopse otsida, tulemuseks jahune köök, põll, nägu, kapiuksed jne. Püüdlen selle esimese käitumismalli suunas, kuigi argiõhtutel on see viimane kahjuks tüüpilisem...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-11-10 11:49:23
Toidu kiiremaks valmistamiseks on küll kasulik kõik ette valmistada ja eriti kui teed mitut toitu korraga, siis mõelda läbi ka tööde järjekord. Ma teen enamasti ettevalmistused teiste tööde vahel või näiteks hakin-koorin uudiste vaatamise kõrvale juurikaid vm. Siis on pärast mõnus kõike järjest võtta ja kokata.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-10 14:13:33
Enamasti ikka valmistan ette, siis läheb kiiremini. Vähemalt nõud, mõõdikud ja töövahendid laon kõik ritta nagu kirurg. See on mulle väga oluline, kuna olen tegelikult äärmiselt aeglane kokkaja. Kõik need "valmistusaeg 15 minutit" toidud võtavad minul millegipärast vähemalt 2x kauem aega, ja kui vahepeal peaks midagi taga otsima, siis veel kauem.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-11-10 15:48:07
Kas muidu üldse hakkimiseks on mingid nipid - ma alati vaatan kadedusega kuidas inimesed imesiva mingeid asju hakivad, no ma ei räägi siin aasia kokkadest, isegi kohalikud panevad imestama. Mina ei suuda kuigi kiiresti hakkida, tükid on ebaühtlase suurusega jne. Julienne on tõeline peavalu, näeb välja nagu eiteamis. Vist olen lihtsalt kobakäpp.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-11-10 17:45:21
Nipid on täiesti olemas ja tahavad laia nuga. Minul pole samuti õnnestunud neid omandada ja ühel hetkel lihtsalt loobusin oma tuju rikkumisest. Mees hakib see-eest nagu profikokk, ilma igasugu harjutamiseta ja ütleb, et see on käelisest osavusest, kui nuga palju puutööks kasutada.
Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2011-08-04 16:50:16
Juhtusin lugema sibula hakkimisest toredaid kogemusi. Kui väga kiire on ja kindlasti suuri tükke ei soovi, siis ise riivin suure riiviga ja väga kiire tulemus ja ei mingeid tükke toidu sees, kes pelgab. Samuti riivin küüslauku väikese riiviga.
<< 1 | 2 >