Munavalgete kasutamine

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-01-15 19:49:25
Kätrin:
Mul on tunne, et peaks siin tegema ostan-müün teema munavalgetele-kollastele. Mul on valgeid alati ja koguaeg puudu ja terve kapp niisama kollaseid täis.
Täitsa selline tunne jah, ja kuigi muna tükihind ei ole ju kallis on siiski narr kas valge või kollane minema visata. Mul on jälle neid edaspidiseks kasutamiseks kõrvale pandud valgeid omajagu...
Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2011-01-15 20:23:38
Fre:
Kätrin:
Mul on tunne, et peaks siin tegema ostan-müün teema munavalgetele-kollastele. Mul on valgeid alati ja koguaeg puudu ja terve kapp niisama kollaseid täis.
Täitsa selline tunne jah, ja kuigi muna tükihind ei ole ju kallis on siiski narr kas valge või kollane minema visata. Mul on jälle neid edaspidiseks kasutamiseks kõrvale pandud valgeid omajagu...
Ma ei jõua ära oodata, kui poest saab osta munavalgeid samasuguses pakis nagu mahla - nii nagu väljamaal. Üsna palju asju jääb tegemata, kuna tean, et taas tuleb üleliigsed kollased lihtsalt ära visata või neist midagi pool-sunniviisiliselt valmistada.

Kätrini kokkamispäevik

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-01-23 09:15:08
Mul on kappi sel nädalal juba hulk munavalgeid, eile tegid lapsed pastat lisasid sinna purki valgeid ja ajasid mul lugemise sassi, nii ma nüüd ei teadi mitu neid seal on. Kas keegi oskab öelda palju keskmine munavalge kaalub?

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-01-23 12:34:53
Ilsu:
Mul on kappi sel nädalal juba hulk munavalgeid, eile tegid lapsed pastat lisasid sinna purki valgeid ja ajasid mul lugemise sassi, nii ma nüüd ei teadi mitu neid seal on. Kas keegi oskab öelda palju keskmine munavalge kaalub?
Loe Nami-Nami kokandussõnastikust :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-01-23 13:58:34
Pille:
Ilsu:
Mul on kappi sel nädalal juba hulk munavalgeid, eile tegid lapsed pastat lisasid sinna purki valgeid ja ajasid mul lugemise sassi, nii ma nüüd ei teadi mitu neid seal on. Kas keegi oskab öelda palju keskmine munavalge kaalub?
Loe Nami-Nami kokandussõnastikust :)
Oi aitäh viitamast, ise näe jälle ei tulnud selle võimaluse peale :) Tegelikult ma kaalusin juba ära ;) Ja huvitav on see et kohtasin ka retsepte kus just on kaalu mitte tüki järgi munavalged.

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-03-22 18:15:07
Munavalgetest annab edukalt lisaks beseedele ja Pavlova-tordile Austraalia päritolu friand-koogikesi. Mina olen teinud kolme sorti friande, kõik sama põhiretsepti alusel: mustika-sidruni, vaarika-vanilli, pohla-kookose. Kasutasin friandivorme (sellised ovaalsed), aga sama hästi võib neid muidugi ka muffinivormides teha..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >