poeskäimine/toidu ostmine

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-05-09 18:40:00
mina mõtleks küll nadalamenüü välja a jah ei õnnestu tavaliselt. käin peaaegu iga päev poes ja eelmisel õhtul otsustan tavaliselt mis toitu teen

Hexy asjatab

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-05-09 20:21:58
Nädala menüü planeerimine tuleb siis välja küll, kui lähim normaalne pood asub 40 km kaugusel :) Häda on muidugi selles, et näiteks poes mõtled, et baklažaane läheb raudselt vaja ja siis iga päev tuleb mingi teine toit ette ja lõpuks on need baklažaanid pahaks läinud. Siis on jube kurb. Eriti rahul olen endaga, kui suudan oma külmkapi tühjas süüa, et kõik ostetud asjad on ära kasutatud millegi maitsva valmistamiseks :)
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-09 21:41:25
Marju:
Nädala menüü planeerimine tuleb siis välja küll, kui lähim normaalne pood asub 40 km kaugusel :) Häda on muidugi selles, et näiteks poes mõtled, et baklažaane läheb raudselt vaja ja siis iga päev tuleb mingi teine toit ette ja lõpuks on need baklažaanid pahaks läinud. Siis on jube kurb. Eriti rahul olen endaga, kui suudan oma külmkapi tühjas süüa, et kõik ostetud asjad on ära kasutatud millegi maitsva valmistamiseks :)
mulle pakub ka tohutut rahulolu külmkapi ja sügavkülmade tühjaks söömine. toidu niisama ära viskamine võib täiesti marru ajada. ja eriti käivad närvid ütlused a la, et me ostame niipalju süüa ja siis pool lihtsalt viskame minema.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-05-09 23:11:14
Mann:
toidu niisama ära viskamine võib täiesti marru ajada. ja eriti käivad närvid ütlused a la, et me ostame niipalju süüa ja siis pool lihtsalt viskame minema.
Jah, mul aitab selles osas ka koer, et üht-teist saab talle ka anda. Aga toidu ära viskamisega on nii ka, et kohe ei viska, eks :) mõne nädala pärast siis... Täna lõpuks jõudsid prügikasti pool purki punaseid ube, mida varem oleks olnud keeruline minema visata, aga nüüd olid parasjagu ära kuivand ja hallitama läinud, et sai ilusti prügikasti visata... khmm.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-09 23:29:09
me ei saa koertele kahjuks anda, kuna neil pidevad dieedid. a eks me ka oleme suniitud ära viskama. aga hästi distsiplineerib vähemalt mind see, et ma iga päev poodi ei lähe, kui siis ainult lapsele piima ostan. sest seda kombineerimise värki on tegelikult nii paganama palju.
Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2008-05-12 23:19:24
Püüan poes käia mitte sagedamini kui ülepäeviti, paremal juhul ka üle kahe päeva. Paar päeva suudan menüü ette mõelda ning tavaliselt on ka midagi varuks kas sügavkülmas või kapis, millest korraliku toidu saab teha. Tühjaks söödud külmkapp on ilus vaatepilt :) Ka hõredamaks söödud kuiv- ja maitseainete sahtel teeb rõõmu! Siis tõstan kõik tühjaks ja koristan.

Tullia jutukesed

Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-05-13 09:49:39
Nii huvitav on lugeda, et on inimesi, kes tõesti planeerivad oma menüü igapäevaselt mitu päeva ette. Mina olen pigem see, kes ostab mingid toiduained ära, mis põhimõtteliselt võiks kokku sobida, ja siis vaatan, mis neist ka lõpuks teha annab. Nii tuleb vahel üsna palju kombineerida ja improviseerida, aga tulemus on tavaliselt hea, ja mind see kombineerimine ei häiri. Äraviskamise pooldaja ka ei ole, aga õnneks tuleb seda väga harva ette.
Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2008-05-13 22:07:25
Meie oleme päris tugevad külmkapi tühjaks söömises, kuna meie reisimiste juures tuleb ette sageli, et oleme nädalakese samal ajal ära. Muidugi aitab selles ka nami-nami, kus saan olemasolevate toiduainete järgi muu vajaliku juurde osta. Kui Eestis mõlemad oleme, siis planeerime tavaliselt 3-4 päeva ikka ette (mitte, et meil siis alati õnnestuks just seda süüa, mida plaanime). Toidu katsume osta kohe suure hunniku korraga ja siis selle taksoga koju vedada, siis saab ülejäänud nädala rahulikult õhtul vajadusel Kaubamajast või Rimist läbi minna ja bussiga nt 1 paki piima koju tuua.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-05-14 09:40:36
Marju:
Häda on muidugi selles, et näiteks poes mõtled, et baklažaane läheb raudselt vaja ja siis iga päev tuleb mingi teine toit ette ja lõpuks on need baklažaanid pahaks läinud. Siis on jube kurb. Eriti rahul olen endaga, kui suudan oma külmkapi tühjas süüa, et kõik ostetud asjad on ära kasutatud millegi maitsva valmistamiseks :)
Mina hakkasingi Nami-namit kasutama selleks et saada lahti aegajalt seisma jääma kippuvatest toiduainetest. Eriti kui on mingi jaburam toode, aitab naminami hästi, retseptiotsingusse vastav toiduaine ja tulemusi tuleb....
Lehise
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-07-28 23:59:40
Mina üritan ka ikka paari päeva menüü ette planeerida aga tihtipeale otsustab poja, et temal on teised isud. Ning nüüd kui rase olen, tekivad endal ka mõnikord imelikud isud. Kuid enamasti käin poes iga 2-3 päeva tagant.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>