Saumikser e. nuimikser

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-11-07 13:50:44
Kiilike:
Blondie:
Aga küsimus selline, et kuidas püreerimisotsa puhastada? On teine supi tagajärjel oranžikas ja nõudepesumasin ei andunud ka soovitud tulemust...
Puhastamise osas ei oskagi aidata aga enne kui värvi andvate juurikatega tegelema hakkad hõõru/pintselda õliga kergelt plastikust püreerimisots ära(nii soovitatatkse TW heledast plastikust asjadega teha, sest siis ei hakka nt paprika värv plastiku külge) .... eeldan et plastik, sest mul on metallist ja pole 6 aasta jooksul veel värvi muutnud.
Kahjuks on see kollane värv tekkis sinna miksri väljalaenamise tagajärjel...
Annitark
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2009-08-11 16:27:34
Küsimus: köök on väike, saumikserit oleks vaja. Alati ei ole kõige odavam parim lahendus, samas palju lisavidinaid mul ka vaja pole. Äkki keegi võtab vaevaks kommenteerida, mis on kõige olulisemad nüansid saumikseri valimisel - terad, kergus, materjal, võimsus??? Eelnevast jutust sain aru, et igaühel on oma lemmikfirma, aga millegi põhjal tuleb ju valida...
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-08-11 21:51:32
Minul on Braun ostetud u 6 aastat tagasi ja siis võimsaim ja max komplektina. Kasutanud olen lastetoitude st püreede, pudrude tegemiseks(vahustamiseks), mingil hetkel oli vaja imepeent hakkmassi (sain saumkseriga parima tulemuse), hädapärast hakin maitserohelist(aga siiski pooldan noaga hakkimist), keefirist marjadega kokteilid(kuna köögikombaini blender läks läbi siis uut pole ostnud), riivleiba peale praadimist peenestan peenestajaga(mitte nuiaga), kasutan ka pirukataigna segajana(peenestajat), jääd olen mõned korrad purustanud. Kasutuses on üsna tihti, peaaegu iga päev. Minu jaoks on oluline võimsus ja võimalikult palju võimalusi(otsikuid), sest võrreldes köögikombainiga on seda kergem käsitseda :). Aa, ja oluline et nui oleks metallist - plastik tundub minule kuidagi kahtlane .. :) (tean et ei lähe katki aga ikkagi ei tahaks, lisaks võib värvi muuta)

kiilikese köögikatsetused

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2013-04-25 12:43:02
Kas kellelgi on uuema aja soovitusi saumikseri osas? Sellel peaks olema ka lõikur, millega aegajalt purustada küpsiseid, mandleid, teha pestot vms. Ühesõnaga see võiks vajadusel asendada kannmikserit (smuutide jms tegemiseks) ja väiksemat köögikombaini. (Visplit ja kartulipüreerijat ei vaja, mis ka osadel komplektis on). Vaatasin ise praegu seda: http://www.euronics.ee/t/13532/Saumikserid/saumikser-philips/HR1371 - kas on kellelgi kogemusi Philipsi omadega?
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2013-04-25 16:57:14
Mmul on see täpselt see komplekt. Juba 6 aastat vist. Mikser ise töötab endiselt korralikult. Aga topsikud (mul oli neid kaks) suutsin riivleiva tegemisega õhtale ajada :) Smuuti tegemiseks võib topsik tsiba pisikeseks jääda?
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-07-13 16:29:17
Kunagi aastaid tagasi oli mul saumikser. Selline tavaline plastkorpusega junn, mida on igas poes. Selle mootor ütles üles umbes kolmandal kasutuskorral. Üritasin natuke toekamat püreed töödelda ja käis suts ning kärsahais. Igatahes, fast-forward eelmisse nädalasse ja ma ostsin Kenwoodi "Profi-Stabmixer Lafer-Edition". Üleni metallkorpus, kolme teraga nuga, juhtmega, 700W. Saksakeelses meedias end koduselt tundvad inimesed teavad, et Johann Lafer on nii öelda iga keskmise Saksa perenaise salaunistus :D Ma ei ole selle põhjustele veel jälile jõudnud.. hm. Aga mikser on paar korda juba proovitud, mugav. Eelistasin just juhtmega varianti sest akude eluiga on ju teada..

Zap*

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2014-07-13 22:22:03
Ääremärkus, mulle kingiti Philipsi plastmassist junn aastal 1998 ja töötab siiani. Uuemate sama firma kodumasiante puhul muidugi sellist vastupidavust märganud ei ole, aga minu saumikser on täiesti töökorras ka oma 16. eluaastal.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2015-12-06 11:33:20

Zapxpxau:
Kunagi aastaid tagasi oli mul saumikser. Selline tavaline plastkorpusega junn, mida on igas poes. Selle mootor ütles üles umbes kolmandal kasutuskorral. Üritasin natuke toekamat püreed töödelda ja käis suts ning kärsahais. Igatahes, fast-forward eelmisse nädalasse ja ma ostsin Kenwoodi "Profi-Stabmixer Lafer-Edition". Üleni metallkorpus, kolme teraga nuga, juhtmega, 700W. Saksakeelses meedias end koduselt tundvad inimesed teavad, et Johann Lafer on nii öelda iga keskmise Saksa perenaise salaunistus :D Ma ei ole selle põhjustele veel jälile jõudnud.. hm. Aga mikser on paar korda juba proovitud, mugav. Eelistasin just juhtmega varianti sest akude eluiga on ju teada..

Zap*

Kas tohib pärida, kust sa selle ostsid? Internetiotsing Eesti poodidest sellist välja ei andnud. Järelikult tuleb väljamaiseid kaeda. Otsustasin, et mul on just sellist vaja. Olgugi, et suur KW seisab ka laual, on vahel vaja pisut väiksemaid koguseid töödelda ja selleks ei tasu suurt masinat määrida. 

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-12-10 10:39:21

Jäi selline postitus silma: Equipment: The Best Hand Blender for the Home Cook @ Serious Eats

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2016-02-11 18:05:06

Vandiste:

 

Zapxpxau:
Kunagi aastaid tagasi oli mul saumikser. Selline tavaline plastkorpusega junn, mida on igas poes. Selle mootor ütles üles umbes kolmandal kasutuskorral. Üritasin natuke toekamat püreed töödelda ja käis suts ning kärsahais. Igatahes, fast-forward eelmisse nädalasse ja ma ostsin Kenwoodi "Profi-Stabmixer Lafer-Edition". Üleni metallkorpus, kolme teraga nuga, juhtmega, 700W. Saksakeelses meedias end koduselt tundvad inimesed teavad, et Johann Lafer on nii öelda iga keskmise Saksa perenaise salaunistus :D Ma ei ole selle põhjustele veel jälile jõudnud.. hm. Aga mikser on paar korda juba proovitud, mugav. Eelistasin just juhtmega varianti sest akude eluiga on ju teada..

 

Zap*

 

 

Kas tohib pärida, kust sa selle ostsid? Internetiotsing Eesti poodidest sellist välja ei andnud. Järelikult tuleb väljamaiseid kaeda. Otsustasin, et mul on just sellist vaja. Olgugi, et suur KW seisab ka laual, on vahel vaja pisut väiksemaid koguseid töödelda ja selleks ei tasu suurt masinat määrida. 

 

Ostsin selle Amazon.de ehk siis saksakeelsest Amazonist. Seal enamus asju saab Eestisse tellida, saatekulu mõistlik, maksevahend krediitkaart.

Zap*

<< 1 | 2 | 3 >