Annitark

Postitusi: 6

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2009-08-11 16:27:34
Küsimus: köök on väike, saumikserit oleks vaja. Alati ei ole kõige odavam parim lahendus, samas palju lisavidinaid mul ka vaja pole. Äkki keegi võtab vaevaks kommenteerida, mis on kõige olulisemad nüansid saumikseri valimisel - terad, kergus, materjal, võimsus??? Eelnevast jutust sain aru, et igaühel on oma lemmikfirma, aga millegi põhjal tuleb ju valida...
2008-03-31 13:38:10
Pean siia lisama veel ühe nüansi, mis üllatas mind seekord Kuressaares. Nimelt sattusin Kuressaare vist päris esimesse Vinoteeki. See asub La Perla restoranist kohe üle tee (kahjuks täpset aadressi ei tea). Oo, kui mõnus seal oli. Hingega tehtud, hingega sisustatud, hingega valitud veinid. Võtsin ühe gewürtzdrammineri ning juustuvaliku Eesti ja Itaalia juustudest. Kui alguses olime seal paari sõbraga üksinda, siis õhtu lõppedes ei mahtunud kõik soovijad sisse. Mul on väga hea meel, et sellise kõrge kvaliteediga koht Kuressaaret rikastab! No ja hinnad muidugi nagu pealinnas...
2008-03-13 23:09:45
1) Nami-nami tunnen väga kaua, sest üks tuttav sotsioloog on idee algataja. :) 2) Ei mäleta, millal nami-nami mu ellu sügavamalt süübis - ilmselt siis, kui avastasin, et ei oska liha praadida. Igaks asjaks on oma aeg ja uudsete maitsete leidmine on järjest enam mulle oluline. Muidu olen seda lehekülge alati kasutanud siis, kui olen välismaal ja on vaja midagi eestimaist küpsetada, kuid mitte üks koostisaine ei tule meelde.
2008-03-13 15:39:29
Oioi, liha peab laagerduma - sellest kuulen esimest korda. Kohe tekkis uus küsimus, et kuidas ma poes selle välja selgitan. Liha praadimist alustasin huviga Veiseliha piprapihvi vastu, mille leidsin Kaubamajast. Eksisin kõikide näpunäidete vastu, mida Profa välja tõi - praadisin liha vähemasti 5 min, siis jälle piilusin, kas on juba pruun, solgutasin ka tükki mööda panni. No nüüd teen kõike teistmoodi. Aga sain aru, et tuleb osta pipraveski, oliivõli, hea nuga ja võib-olla ka uus pann.
2008-03-13 15:12:47
Oi, Saaremaal saan ma parimat toitu alati kodus. :) Aga kahjuks ei ole see restoran. Kui nüüd tõsiselt rääkida, käin oma ema kokakunsti tõttu vähe Kuressaares söömas. Siiski soovitan soojalt Ristorante La Perla Itaalia restorani, mis asub Lossi 3 ning minu meelest on seal üks parimaid teenindusi lisaks väga heale itaalia köögile. Suvel on neil avatud terrass, kus tekib suveõhtul illusioon, et oledki Itaalias. Restoranil ei ole kodulehekülge, mis viitab tõsiasjale, et hea koha leiavad kõik gurmaanid üles. Kuressaare kesklinnas soovitan veel Kapteni Kõrtsi Kauba tn 13. Kuid nende kodulehekülge otsides sattusin hoopis huvitavale leiule, mille menüü vajaks järgi proovimist. Restoran Pähkel asub samal aadressil ja samas kompleksis peidab ennast Saaremaa üks esimestest Spa-dest, mis ei ole nii kuulus, kui need teised. Nohja siis need toredad kohvikud, mis tuleb jätta avastamiseks. Saaremaa Maheköögi restoran on avatud 1. maist. Oh, tekkis endal ka tahtmine Kuressaarde sööma minna! Kui sõidate natuke ka ringi, siis Lümanda Söögimaja võiks jääda tee peale.