TOMATID ja nende hoidistamine ja säilitamine

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2009-08-26 19:08:09
tegin santa maria retseptiI järgi tomateid tarrendis. maitsnud veel ei ole, aga panin 700 ml vee kohta 4 lehte zelatiini ja tarretis jäi vedel :S kui maitse on hea, siis läheb retsept kordamisele, sest on lihtne valmistada ja näeb purgis kaunis välja.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-26 20:56:43
Kingadraakon:
tegin santa maria retseptiI järgi tomateid tarrendis. maitsnud veel ei ole, aga panin 700 ml vee kohta 4 lehte zelatiini ja tarretis jäi vedel :S kui maitse on hea, siis läheb retsept kordamisele, sest on lihtne valmistada ja näeb purgis kaunis välja.
Kui palju seal SM toiduželatiini pakis seda pulbrit on? Üks supilusikatäis vastab neljale želatiinilehele.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2009-08-27 11:50:57
Pille:
Kingadraakon:
tegin santa maria retseptiI järgi tomateid tarrendis. maitsnud veel ei ole, aga panin 700 ml vee kohta 4 lehte zelatiini ja tarretis jäi vedel :S kui maitse on hea, siis läheb retsept kordamisele, sest on lihtne valmistada ja näeb purgis kaunis välja.
Kui palju seal SM toiduželatiini pakis seda pulbrit on? Üks supilusikatäis vastab neljale želatiinilehele.
retseptis oli ette nähtud 1 pakk sm zelatiini. arvestasin, et see võiks olla umbes 8 lehte ja jagasin selle koguse vastavalt kahega. kartsin veel, et palju saab :P
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-08-28 22:47:45
Lisan ka ühe kuumutamata tomatise hoidise retsepti. On küll kuskil paarkümmend aastat tagasi sugulastelt saadud ja jätan kirjaviisi samaks. 5 kg tomatit 1 kg küüslauku 5 spl. soola 3 kauna magusat pipart (paprika) 3 kauna kibedat pipart (tšilli) läbi hakkliha masina ja purki. Säilib ilma steriliseerimata. (või siis 2 kg tomati peale mokakohvi lusikatäis kibedat pipart) Viimasega mõeldi kuivatatud ja jahvatatud tšillipipart. Olen seda kunagi ise teinud, üsna krehvtine, aga hea ja säilis tõepoolest hästi. Nüüd oligi unarusse jäänud, peaks taas ette võtma.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-08-29 15:20:29
Palun, kas kusagil oli teema, mida rohelistest tomatitest teha? Või retsepte. Tänan! Mul juhtus kasvhoones äpardus ja pidin päris palju rohelisena ära korjama, kõiki valmima ei pane ja ära visata ei raatsi. Kiire!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-29 18:08:52
Seenekas:
Palun, kas kusagil oli teema, mida rohelistest tomatitest teha? Või retsepte. Tänan! Mul juhtus kasvhoones äpardus ja pidin päris palju rohelisena ära korjama, kõiki valmima ei pane ja ära visata ei raatsi. Kiire!
Eraldi teemat vist pole, aga retsepte on päris mitu.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-08-29 21:34:11
Pille:
Seenekas:
Palun, kas kusagil oli teema, mida rohelistest tomatitest teha? Või retsepte. Tänan! Mul juhtus kasvhoones äpardus ja pidin päris palju rohelisena ära korjama, kõiki valmima ei pane ja ära visata ei raatsi. Kiire!
Eraldi teemat vist pole, aga retsepte on päris mitu.
Tänan Pille, tomatid sisse tehtud. Mugandasin ühte siinsetest retseptidest ja veel tuleb purkidesse panna tomati-sibulahoidis. Kavatsen katsetada ka kuumutamata tomati-sibulahoidist. Mul nimelt kukkus sülle lisaks oma rohelistele tomatitele naabrite ülejääk punaseid tomateid (seitse kilo - elik tuleb pikk õhtu).
Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-08-29 23:46:23
tegin ka korraliku koguse letšot ja tomati-sibulasalatit. Nüüd sain siit idee tomatid hakkida ning sügavkülmutada. Olgem ausad praegustel Eesti tomatitel on vähemalt tomati maitse, talve tomatid on ju niiiiiiiii mõttetud Keetsin ise ka ketšupit Jamie Oliveri saates At Home näidatud retsepti alusel. Tegin nii magusat kui ka teravat ketšupit. Lisaks tegin ka tomatikastet, et saaks talvel näiteks spagettidele lisada. Ja nii mu 12 kg tomateid läksidki. Tomatite puhastamise ja tükeldamise juures mõtlesin küll, et ei enam tomateid ei taha nähagi ja nendega jamama ei hakka aga nüüd juba mõtlen, et peaks äkki juurde muretsema :P
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-26 21:21:05
Farmgirl kirjutab oma blogis, et tema paneb väikesed tomatid (nn Roma tomatid, mis on üsna vähevesised) lihtsalt lukuga kilekotti ja sellega sügavkülma. Talvel viskab külmunud tomatid hautistesse, suppidesse, kastmetesse, kus need tomatid siis aeglaselt üles sulavad. Kaval, kas pole? Postituse kommentaarides on veel huvitavaid nippe ja vihjeid: * Kui panna sügavkülma poolrohelised Roma tomatid, lähevad need seal hiljem punaseks?! * Külmunud Roma tomateid hoida enne toidu sisse lisamist paar minutit jooksva kuuma vee all - siis tuleb tomatitelt kest kergesti maha.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2009-09-28 08:36:50
Olen külmutanud purustatud tomateid ja kasutanud hautistes ja suppides. Nüüd proovin terveid ja rohelisi tomateid külmutada.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>