CAFĒ LYON, Meistri 22 (Õismäe) ja Viru väljak 4 (Viru Keskus)

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2014-03-19 13:13:36
Käisime ka eile. Lõppkokkuvõtteks ütleks, et mulle siiski ka meeldib see koht. Mõne toiduga vinguks kohe kõvasti, näiteks rannakarbid ei olnud head (ülessoojendatud ja krigisesid), lapse krepp jäi söömata, sest liiga kuiv olevat olnud, kitsejuustusalat oli selline so-so, aga veisepõsk jällegi maitses väga. Lauale toodud sai ei olnud ka paljulubav, aga koju kaasa ostetu oli väga hea. Kookidega jäime ka üldjoontes rahule. Veini poolelt oleks ju prantsust rohkem oodanud :D Aga õhkkond oli mõnus ja kui sinnakanti aega parajaks tegema satun jälle, läheks uuesti ja prooviks miskit muud.

Lindude toitmine

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-22 22:24:23
Kiidame endiselt eklääre. Makroone aga mitte.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-04-02 18:41:56
Käisin täna Lyonis lõunal ja päevapakkumiseks oli kotlett magedate pennedega ja vedela koorekastmega. Kui poleks kõrval olnud röstitud peeti ja porgandit, vaid klassikaline riivitud peedi-porgandisalat, oleks kohe kahtlustanud, et sattusin odavasse sööklasse. Muidu pole ju hullu vahel süüa sellist maitsetut ja mittemidagiütlevat sööki, kui see ei maksaks 6 EUR ja ei oleks Lyon (kus ma seni eranditult ainult head sööki saanud) :(

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2014-04-14 15:50:20
Nädalavahetusel käisin esimest korda siis Lyonis lõunal - või oleme ausad, minu jaoks hilisel hommikusöögil. Atmosfäär oli hubasem kui siit-sealt kuuldu järgi oskasin oodata ja taustamuusika oli ka tore. Rahvast oli tublisti, aga samas ka vaba lauaga polnud probleemi. Saia- ja koogilett oli nii rikkalik, et võttis ähmi täis (ei saa aru varem nähtud väidetest, et saiakesi-koogikesi polevat kohviku jaoks piisavalt olnud). Paljud koogid ja saiad olid nii paljulubavad, et ei osanud kohe kuidagi valida ja läksin pistaatsiasaia lõksu, sest seda paljudest kohtadest ei saa. Ei olnud midagi erilist. Kohv oli... kohv. Pisike. Lauda toodi valge suhkur, see pani pisut imestama. Peab teinekord unest kaine peaga kohvile minema, tol hetkel oli tähtis vaid oma kofeiin kätte saada. Benedicti munad lõhega olid head, väga parajalt poolvedelad, aga lõhet oli jällegi vähe ja ootamatult ei tulnud portsuga peale 2 cm tüümianivarre mingit rohelist kaasa, vaid hoopis rohkesti röstleivalist ja mingi muretaigna-asi. Niiet ühtkokku oli vist väga prantslaslik, aga mitte eriti tervislik hommikusöök.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2014-05-12 16:50:44
Külastasin kohta emadpäeval, ning õnneks olin teinud broneeringu, kuna paljud olid sunnitud tagasi pöörduma. Koha välimus ei jätnud mulle eriti head muljet, tumehallid seinad ja metalsed lambid mõjusid veidi külma ja kõledana, samas prantsuskeelne muusika paitas kõrvu. Ning kui nüüd juba veidi virisemmiseks läks, siis laud oli söömiseks ilmselgelt liiga väike! Menüü oli hea, ning tutvustati, et tegemist uue koka ja uute roogadega (kahju et ma vana proovida ei jõudnud, ei saa võrrelda) Proovisime mustjuure suppi, kanamaksaterriini, kammkarbid võikastmes, veise välisfilee, sea sisefilee + lapsed lihapallid kartulipüreega, krepp kana ja sulatatud juustuga. Punane majavein maitses hää ning nö majavesi oli tasuta :) Söökidki olid head, kuid kahjuks ei küsitud veise kohta küpsetusastet ja see oli lauda jõudes ikka väga well-done. Lihapraadide liha kogus on mehemõõtu, ning aedvilja või rohelist oleks võinud isegi rohkem olla. Laste lihapallid oli jälle väga väikse lapse mõõtu ning krepi juurest mina sulatatud juustu tuvastada ei suutnud, ning see oli õhtu ebaõnnestuja - kuiv ning lisandiks pandud majonees ei päästnud seda. Aga suurepäraselt maitsesid kammkarbid, mille juurde pakuti musta risotot! Ning ka terrini juures oli ohtralt head rukolat ning see sobis kohapeal valmistatud saiaga imeliselt! Kuna tegu oli emadepäevaga, oli koogivalimiseajaks koogilett väga hõre, lisaks oli otsad annud capuccino masin, kuid aroonia toorjuustu koogi õnnestus mul lapse kõrvalt veidi proovida ja läinud see oligi - ilmselt oli väga hea! Eelräägitud saiade ja kookide pärast ilmselt siirdun lähiajal sinna tagasi!
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2014-08-28 19:44:39
Maandusime õhtust sööma peale reedeõhtust loomaaiakülastust emaga. Naljakas, et eelpoolmainitud "kõledad" metallist lambid pälvisid temalt just suurt kiitust. Taustamuusikale ei olnud alguses etteheiteid, aga pikapeale hakkas ema nurisema, et prantsuspärasust olla siiski liiga vähe. Mind üllatas, et reede õhtul oli tegu peaaegu tühja majaga ja mida hiljemaks, seda vähemaks veel rahvast jäi. Kogemus samas kõrval olevasse Rucolasse mahtumisega täiesti tavalise tööpäeva õhtul on korduvalt näidanud, et võib olla raske. Ei tea, kas asi halvas ilmas või pole inimesed seda kohta veel üles leidnud, sest midagi vältimisväärset seal küll ei ole. Ema võttis mingi peakoka eripakkumises olnud lõhe kukeseentega (vist) ja mina võtsin Lyoni suvesalati röstbiifiga. Salat ei petnud ootusi, vaid ületas neid - kui tavaliselt salatilisandiks olevat liha pannakse niisama mulje jätmiseks, siis seal oli röstbiifi ikka mehiselt. Ka teised komponendid olid ok. Koogilett oli vastu õhtut veidi kõhnunud, aga valikut siiski oli ja Doux Lyon vahukoore-kohupiimatort maasikate ja iirisega oli päris hea. Maasikad tuleks siiski praegu juba millegi hooajalisemaga asendada. Eriti hea mulje jättis aga teenindus. Ega ma olen vist suhtkoht vähe ka viimase aasta jooksul väljas käinud, aga ei mäletagi, millal viimati nii toreda, sõbraliku ja tähelepaneliku kohtlemise osaks Eestis sain. Ostsime kaasa leiba ja saiakesi. Leib oli hea, ja emale tema rosinarull meeldis, aga mis minu kirsipirukasse puutub, siis minule nüüd Lyoni saiakeste koha pealt aitab. Enam ei osta. Jään kookide juurde. Põhimõtteliselt tühja tainaümbrikuga tegu, põhja peal natuke mitte eriti tugevamaitselist moosi. See on vist stiil mingi niisugune, inimestele, kelle arust pirukas võrdubki lehttainaga, aga maitse üle teatavasti kakeldakse.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-01-23 18:42:39
Sellel pühapäeval, 25. jaanuaril kell 12-15 leiab Viru Keskuse vastavatud kohvik-restoranis Lyon aset esimene gurmee-brunch, mille rikkalikust menüüst leiab värskeid austreid, sinimerikarpe, jaanalindu, põnevaid prantsuse küpsetisi, moorpraade veisepõsest, pardist jt. Osad toorained on selleks puhuks otse Prantsusmaalt kohale toodud ja brunch´i road on peakokk Jürgen Lip pühendanud Põhja-Prantsusmaa piirkonnale Nord-Pas-de-Calais.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-02-20 13:35:55
Pressiteade 19. veebruar 2015 Michelini kokk Jouni Toivanen üllatab Viru Lyonis toimuval õhtusöögil puiduste maitsetega 21. veebruaril kell 19 toimub Viru Keskuses tegutsevas Prantsuse kohvikus ja restoranis Lyon üheksakäiguline gurmeeõhtusöök „Jagatud hetked“, mille road valmivad Michelini tähega pärjatud Jouni Toivaneni käe all. „Menüüst leiab põnevaid roogasid, mille valmimisel kasutab tippkokk nii mändi kui ka tamme. Näiteks on eelroas kokku sobitatud lambasüda, mänd ja küüslauk, magustoidus aga tavapäratult kõlavana puravik, šokolaad ja tamm. Kindlasti tasub kõigil gurmeehuvilistel meie õhtusöögile koht broneerida,“ sõnas Lyoni kohvik-restorani ja pagariäri juhataja Iivi Saar. „Ma ei näe puude kasutamises ise midagi väga erilist, kuna Põhjamaises kliimas on see tooraine alati kättesaadav,“ avab Jouni Toivanen puidu kasutamise tagamaid. „Mulle väga meeldib looduses kasvav toit ning seda ka söögitegemisel kasutada. Päris puutükke toidu sisse ei panda, vaid enne tehakse sellest maitseõli, siirup või infusioon,“ selgitas Toivanen. „Puravikujäätis on kõige erilisem toit, mida ma kunagi söönud olen. See oli pisut imelik, aga siiski väga maitsev. Soe, põhjapõdrasüdame sashimi, kohe pärast jahipidamist, oli ka väga maitsev,“ toob Toivanen näiteid, kelle jaoks Michelini tähe saamine oli pigem suur tunnustus kui elumuutev kogemus. Lyoni poolt annab õhtusöögile maitseküllust juurde Viru Lyoni peakokk Jürgen Lipp, kelle roogade nimekirja kuulub marineeritud roheline fenkol pardirinna ja maksaga, 30 päeva vinnutatud lambakints mahetalu veise luuüdiga. Jürgeni siiani kõige põnevam toiduelamus pärineb Marokost, kus sai nii röstitud sipelgaid kui ka tõuke söödud. „Usun, et laupäevasest õhtusöögist saab tõelise maitseelamuse igaüks, kes toitu armastab. Põnevad kooslused, põhjamaine ja kohalik tooraine ning kogenud tippkokk teevad selle kindlasti eriliseks ,“ rääkis Iivi Saar. Õhtusöögi hind on 59 eurot, mille sees on kolm eel- ja pearooga ning magustoidud. Michelini tähtede jagamise idee pärineb töösturitest vendadelt André ja Édouard Michelinilt, kes hakkasid 1920. aastal motoristide giidis restorane kindlaks määratud juhendi põhjal reastama. See osutus väga populaarseks ja nii otsustati palgata spetsiaalsed inspektorid, kes hakkasid anonüümselt restorane hindamas käima. 1926. aastal hakati väljastama tähti fine dining´u restoranidele. 1931. aastal tutvustati ühe, kahe ja kolme tärni väljastamist. 1936. aastal avaldati hindamiskriteeriumid järgmiselt: 1 Michelin star Üks tärn- väga hea restoran oma kategoorias. 2 Michelin stars Kaks tärni- Suurepärane kokandus, väärib ümbersõitu. 3 Michelin stars Kolm tärni- Erakordne köök, väärib eraldi külaskäiku. Tänaseks on Michelini täht tippklassi kuuluvate restoranide mõõdupuu. Soomes on 6 Michelini tähe pälvinud restorani, kellest üks, Chef&Sommelier omanik ja peakokk Sasu Laukkonen tegi õhtusöögi Cafe Lyonis. Baltikumis ei ole ükski restoran Michelini tähte siiani pälvinud. 9-käigulise õhtusöögi „Jagatud hetked“ menüü Eelroog (Jouni): Lõheborš, mädarõigas ja kääritatud mustad sõstrad Eelroog (Jürgen): Marineeritud roheline fenkol pardirinna ja maksaga, seltsiks peet ja kitsejuust Eelroog (Jouni): Lambasüdame flirt männi ja küüslauguga Pearoog (Jürgen): 30 päeva vinnutatud lambakints, mahetalu veise luuüdi, soolatud sidruni ja tillikrõpsuga Pearoog (Jouni): Valge kala, rosinad ja kapparid Pearoog (Jouni): Suitsutatud part, teod ja fenkol Magustoit (Jürgen): Aniisimahlas marineeritud kirsstomat, kaneelipuuõie panna cotta` suitsuse tomatileeme ja frititud tomatikoorega Magustoit (Jouni): Muinasjutt puravikust, šokolaadist ja tammest Magustoit (Jürgen): ”Kuhu kadus magustoit” Kohvik, pagariäri ja restoran Lyon on prantsuse stiilis söögikoht, mis pakub ehedaid prantsuspäraseid saiakesi ning küpsetisi. Prantsusmaa gurmeepealinna järgi nime saanud Lyonis valmivad käsitööna kohapeal tehtud tainast ja värskest võist maitsvad küpsetised, millest legendaarsemad on Lyoni ekleerid ja croissant’id. ? la carte menüüs on omakorda lai valik eel- ja pearoogi, mille märksõnadeks on kvaliteetne tooraine ja prantsuspärasus. Eelmisel aastal pääses Õismäel tegutsev Cafe Lyon ka Eesti 50 parima söögikoha hulka. Lyoni kohvik-restoranid asuvad Viru Keskuses ja Õismäel aadressil Meistri 22. Lisainfo: www.cafelyon.ee. Täiendav informatsioon: Iivi Saar, Kohvik ja pagariäri Lyon juhataja Tel: +372 5 166 176, e-post: iivi.saar@cafelyon.ee www.cafelyon.ee

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2016-01-06 11:05:18

Käisime Viru Lyonis õhtusöögil. Olen paar korda käinud ka Õismäe omas. Õismäel olid prantsusepärased puhtad lihtsad toidud ja muljed väga head. Viru tänava puhul, ma arvan, et 50 parima hulka jäämine sõltub hoopis sellest, kuidas konkurentidel läheb. Selline mulje tekkis selle ühe õhtusöögi põhjal, kahest põhiroast. Võib olla, et enamasti on kõik hoopis teisiti. Ekläärid olid küll väga head ausalt öeldes, neid tahaks praegugi kohvi kõrvale. Ja üliväga hästi oli tehtud kaaslase tellitud lihaveis-no tõesti võttis ümisema. Kastmega olid lood teisiti ja see ei "mätsinud" friikartulite ja hapendatud kurgiga. Kombinatsioon ise on ju nagunii üllatav, aga vahel ongi üllatavad asjad koka poolt imeliselt kokku sobitatud. Mitte seekord. Taldrikul oli 4 komponenti eri roogadest justkui. Täpselt sama oli minu pardiga. Part ise oli tegelikult kena ja delikaatne, kahjuks oli hästi õhkõrnalt krõbe nahk üle valatud kastmega, mis jällegi ei hakanudki kokku mängima safranise maisikoogiga. Mais iseenesest oli ju ka hästi tehtud. Part ka.

 Opera tordist oli neil oma versioon, mida ma proovima ei jõudnud-ümmargune pakemate kihtidega versioon. Operat, kus minu meelest on 5 erinevat kihti 9-ks korruseks laotud(ma võin eksida arvudes, enam ei mäleta, aga neid erinevaid kihte on seal ikka kohe palju).  Ma mõtlen, et Opera on nii luks kook ja kuna seda Eestis ei pakuta kuskil, siis võiks nad algversiooni ka pakkuda. Puuhalg oli küll minu meelest täiesti hästi tehtud, aga teenindaja jutust jäi mulje, et inimestele see väga ei meeldi. Ma siiski leian, et see oli hea. Mul on tunne, et prantsalsed lisavad sinna alkoholi, vb. aitaks ka eestlaste puhul. Madeleiniga ei olnud lood hästi. Aga te minge ja ostke sealt eklääre. Ma ei tea, mis nendega ometi on, aga mujal küll Eestis selliseid ei saa.

<< 1 | 2 >