Hoidistamine 2011

Kokkamas95
Postitusi: 781
Abikokk
2011-09-25 17:13:05
Tiina:
Pille:
Tarbija 24 lehel on ära toodud mitmed Narva hoidistefestivali hitid: Evelin Ilvese maitsev roosiželee Valeria Lavrova õunapüree kondenspiimaga Laine Randjärve keelekibe (tomat+sibul+vürtsid)
See kondenspiimaga õunapüree tundus nii huvitav, et otsustasin hoolimata oma selleaastasest lubadusest ühtegi hoidist mitte teha selle ära proovida. On äkki keegi juba teinud ja oskab muljetada?
Tiina, oled juba seda kondenspiimaga õunamoosi teinud? Kui jah, siis kuidas maitses?

http://kokkamas95.blogspot.com/

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-09-25 18:08:35
Kokkamas95:
Tiina:
Pille:
Tarbija 24 lehel on ära toodud mitmed Narva hoidistefestivali hitid: Evelin Ilvese maitsev roosiželee Valeria Lavrova õunapüree kondenspiimaga Laine Randjärve keelekibe (tomat+sibul+vürtsid)
See kondenspiimaga õunapüree tundus nii huvitav, et otsustasin hoolimata oma selleaastasest lubadusest ühtegi hoidist mitte teha selle ära proovida. On äkki keegi juba teinud ja oskab muljetada?
Tiina, oled juba seda kondenspiimaga õunamoosi teinud? Kui jah, siis kuidas maitses?
Eile tegin. Maitses nagu kondenspiimaga õunamoos :) Noh, kerge kondenspiimamekiga õun, nii et k.piimasõpradele peaks sobima. Mina nii suur sõber ei ole. Värv tuli üsna kole helebeež ja hästi paks ka. Aga arvan, et kuhugi koogi vahele ja saia peale sobib ta kenasti.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2011-10-01 22:06:37
Kuidas kõrvitsapüreed kõige paremini teha, et seda pärast sügavkülmutada? Ahjus röstiv või keedan ja siis püreestan?

Vanapere köögikatsetused

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-10-01 22:28:39
Laurentzius:
Kuidas kõrvitsapüreed kõige paremini teha, et seda pärast sügavkülmutada? Ahjus röstiv või keedan ja siis püreestan?
Mina olen potis keetnud, algul tilk vett ka põhja. Nüüd enam täpselt ei mäleta, kas saumikseriga püreestasin või niisama lusikaga tegin pehme massi veel pehmemaks. Proovi, kuidas mugavam tundub :) Aga sügavkülma ei pane. Steriliseeritud purkides säilib tavalises külmikus ka kenasti.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-10-19 15:43:03
Porgandi- tomatikaste

Maitse asi

Villi
Postitusi: 11
Kokaõpilane
2011-12-29 12:46:58
Soovin ise teha purgisuppi, et suusareisil oleks hea lihtne purk avada ja supp valmis teha. Palun nõuandeid: kas võin valmissupi kuumalt purki panna ja kaanetada ja kas see säilib nädal-paar? Või õigem on teha paksem supipõhi ja see purki panna? Kas peaks kasutama midagi, mis aitab säilitada? Poe purgisupid ei sobi. Esiteks need ei maitse, aga enamuses neis on jahu ja muid gluteeni sisaldavaid aineid sees, mida minu noorem poeg ei saa mitte süüa.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-12-29 13:01:12
Villi:
Soovin ise teha purgisuppi, et suusareisil oleks hea lihtne purk avada ja supp valmis teha. Palun nõuandeid: kas võin valmissupi kuumalt purki panna ja kaanetada ja kas see säilib nädal-paar? Või õigem on teha paksem supipõhi ja see purki panna? Kas peaks kasutama midagi, mis aitab säilitada? Poe purgisupid ei sobi. Esiteks need ei maitse, aga enamuses neis on jahu ja muid gluteeni sisaldavaid aineid sees, mida minu noorem poeg ei saa mitte süüa.
Mina soovitan ikka supipõhja teha, vett pole ju mõtet kaasas tassida:) Ja kindlasti seisavad, kui kuumalt purki paned ja kohe kaanetad. Ja siis muidugi maha jahutad kiiresti. Siingi on mõned retseptid, kui otsid:) supid purki

Ilse köögis

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >