TAI KÖÖK

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2010-01-16 17:30:45
Pille:
Kopamees:
Tere taas! Kas keegi siinse foorumi tarkadest teab nende pannkookide taigna retsepti mida taimaal igal tänaval müüakse.Ma mõtlen neid mida ostja silma all pisikesest taignakuulist pannisuuruseks venitatakse.Mul õnnestus ühe müüja käest see retsept küll välja kaubelda kuid kuna paberit ja pliiatsit käepärast polnud ja see tundus nii lihtne siis lootsin ,et jääb meelde aga... Kahjuks on minu inglise keel ka nagu ta on. Mingis vahekorras käis sinna kondens piim,jahu,muna,vesi javist veel midagi?
Minu tark Tai köögi raamat ei andnud esmasel sirvimisel mingit vastust. Juc, kas Sa oskad aidata?
Mulle tundub, et sa võid silmas pidada Tai rotit. Üks retseptivariant on nt siin. Kas see võib õige olla?

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-16 17:58:06
Juc:
Pille:
Kopamees:
Tere taas! Kas keegi siinse foorumi tarkadest teab nende pannkookide taigna retsepti mida taimaal igal tänaval müüakse.Ma mõtlen neid mida ostja silma all pisikesest taignakuulist pannisuuruseks venitatakse.Mul õnnestus ühe müüja käest see retsept küll välja kaubelda kuid kuna paberit ja pliiatsit käepärast polnud ja see tundus nii lihtne siis lootsin ,et jääb meelde aga... Kahjuks on minu inglise keel ka nagu ta on. Mingis vahekorras käis sinna kondens piim,jahu,muna,vesi javist veel midagi?
Minu tark Tai köögi raamat ei andnud esmasel sirvimisel mingit vastust. Juc, kas Sa oskad aidata?
Mulle tundub, et sa võid silmas pidada Tai rotit. Üks retseptivariant on nt siin. Kas see võib õige olla?
Tundub küll. David Thompsoni raamatus on vaid "soolane" roti retsept: ROTI In the south of Thailand, roti is often served with curries such as a mussaman or geng gari. It is also used to dip into any leftover curry for breakfast. 2,5 cups plain flour large pinch of salt large pinch of sugar 1 egg, lightly whisked 2 Tbsp water ghee for frying Combine flour, salt, sugar, egg and water to make a thick dough. Knead until firm. Divide into small egg-size balls and set aside to rest, covered with a damp tea towel, for at least 30 minutes. Roll a dough ball into a disc, about 1/2 cm thick. Pick up the disc and twist to make a rope, then wrap this into a spiral. Now roll the spiral flat again, until it is 1/2 cm thick. Shallow-fry in the ghee over a low heat for about 4 minutes each side. Repeat this process with the other dough balls.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-16 19:01:40
Pille:
Juc:
No nii, lubatud Tom Yum Goong (hapuvürtsikas krevetisupp) on nüüd olemas. Olen seda retsepti tõeliselt kaua timminud ja nüüd ma olen tulemusega rahul :). Loodan, et teiegi. Pille, kui see sobib, siis pole mul selle vastu midagi, kui sa lisad selle Nami retseptikogusse, et täiendada Tai köögi nimekirja. http://2.bp.blogspot.com/_JnSHFgYY65I/SxCkSNbrqBI/AAAAAAAAD0A/K0ZP9qQcWz4/s320/P1090114.JPG
Oi, suur aitäh, Juc! Kindlasti võtan Su pakkumisel sarvist!! :)
Lisasin Nami-Nami retseptikogusse mõned Tai köögi retseptid: Tom Yum Goong e. Tai hapuvürtsikas krevetisupp (aitäh, Juc!) Pad Dawk Goochai Gkoong Hed Hoi Nahnglom e. Tai vokiroog murulaugu, austerservikute ja krevettidega (aitäh, Juc!) Som Tam e. taipärane vürtsikas porgandisalat (aitäh, Mari-Liis!) Nam-prik pao e. Tai magus tšillipasta (David Thompsoni "Thai Food" raamatust)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2010-03-12 08:04:43
Jessus, mis nende supipiltidega siin juhtunud on, kõik on nii suureks läinud. Aga tegelikult tahtsin siia lisada veel ühe äärmiselt Tailiku retsepti - papaiasalati ehk som tami retsepti eelneva 4 kuu jooksul igal hommikul minu ukse taha sõitnud tai tädi kaukast. Hirmus maitsev on. Kalakoogi ja grillitud veiseliha salati retseptid on mul ka olemas täitsa, aga need lisan kunagi hiljem Eestis olles.

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-08 08:20:10
Kopeerin siia teemaarenduse fotokampaania teema alt, sobib siia ka.
Tsheburashka:
2.2 Tom Yum Gai Nimi tuleks vist ära parandada: Tom Yum mitte Tom Yam. Sibulat ma ei pannud, mulle tundus, et see ei maitseks mulle seal sees :) Panin selle asemel hoopis ingverit. Ja ma ei tea, kas suhkur oli kogemata nimekirjast välja jäänud või teadlikult jäetud, aga igal juhul lisasin ma ka tüki palmisuhkrut (kust see magus sinna magushapusse muidu ikka tuleb:). Laimi võib ka kohe julgelt rohkem lisada kui see teelusikatäis. Ja mina serveerin nii Tom Yume kui Tom Khasid laimisektorite, "tšillivee" ja kalakastmega, millega saab igaüks suppi vastavalt oma soovile veel maitsestada.
Tsheburashka - 1 tl suhkrut on ju ainete loetelus täiesti kirjas. Tekstis oli üks lause vahele jäänud, lisasin selle ka nüüd. Nime osas ei hakka kohe parandama. Nigel Slateril on pealkirjaks just tom yam gai, seepärast siingi. Vaatasin tunnustatud tai köögi piiblist (David Thompson, Thai food) järele - seal on samuti kõik magushapud supid dtom yam nime all. Nii et jätan esialgu nii. David Thompsoni raamatus on magushapude suppide peatükis dtom jiw gai ehk hot and sour soup of shredded chicken and lemongrass üsna sarnane. Pean ühe "päristööga" seotud asja ära tegema, siis lisan retsepti ka Nami-Namisse. Ajasid mullegi suure tai toidu isu peale :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eda
Postitusi: 36
Kokaõpilane
2011-04-08 09:14:47
Tsheburashka:
Nimi tuleks vist ära parandada: Tom Yum mitte Tom Yam.
Tom yum on levinud versioon, sest see on ingliskeelse häälduse põhine. Taikeelse ต้มยำ lähim lihtsustatud hääldus meile oleks tom (ต้ม) jam (ยำ). Oluline oleks proovida läbivalt hoida sama liini ehk siis näiteks ต้มยำกุ้ง (กุ้ง tähendab krevetti) võiks kirjutada kas tom yum koong või (d)tom yam gung. See on üks lõputu lugu, kuidas taikeelsete sõnade hääldust ladina tähestiku abil kirjutada, sest täpseid vasteid on väga vähe. Tai keeles on 44 kaashäälikut ja sõnade vahele tühikuid ei jäeta. Nii ongi pea igal keeleõpikul, koolil ja isegi õpetajal oma versioon.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-12-05 16:46:01
Hea Maitse blogi autor Taavi Uudam kirjutab sellest, kuidas ta oma kaasaga Taimaal kokanduskursustel käis

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tsheburashka
Postitusi: 187
Abikokk
2012-01-29 00:42:47
Tulin paar päeva tagasi siia mõnda huvitavat retsepti pomeliga otsima, aga selgus, et seda polnud isegi koostisainete listis :) Käisin siis Thaifood lehel ja tegin tolle põhjal taipärase pomeli-krevetisalati
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2012-08-21 16:22:17
Lisan siia ühe Lõuna-Tai moslemite köögi kuulsamatest suppidest - vürtsikashapu veisesabasupi.

http://jucjaco.blogspot.com/

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2013-01-19 19:23:08
Tegin Massaman karrit- tõesti väga väga maitsev toit! Tegin valmis massaman karripastaga, mille sain Stockholmist aasia toiduainete poest, meil ei ole seda veel müügil näinud

Vanapere köögikatsetused

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>