TAI KÖÖK

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-31 17:18:21
Eesti Ekspress kirjutab: Taipäraste toitudega vunki juurde (Margit Kirsipuu, 19.1.2013) Kaks retsepti ka: Taipärane lõhekaste neljale 200 g lõhefilee tükke 2 sl õli 1 pakk punase karri kastet (Santa Maria) pool laimist viilutatuna 1 pakk munanuudleid punt värsket koriandrit, hakituna Valmistamiseks keeda nuudleid 3–4 minutit, kuni need on pehmed. Küpseta lõhetükke pannil mõlemalt poolt, lisa karrikaste ja hauta väikesel kuumusel 2 minutit. Serveeri koos munanuudlite, laimiviilude ja hakitud koriandriga. Kookosejäätis ja vokitud puuviljad neljale Jäätiseks läheb vaja 200 ml vahukoort 200 ml kreemjat kookospiima 100 ml tuhksuhkrut 4 munakollast 4 sl kookoshelbeid Vokitud puuviljadeks 1 mango, tükeldatuna pool ananassi, tükeldatuna pool papaiat, tükeldatuna 1 sl võid 4 sl magusat tšillikastet Valmistamiseks vahusta vahukoor ja munakollased kõigepealt eraldi ning seejärel sega kokku. Lisa segades kookospiim ja -helbed. Vala sobivatesse vormidesse ja külmuta sügavkülmas. Voki tükeldatud puuvilju võis, maitsesta magusa tšillikastmega ja serveeri koos jäätisega. Vokitud puuvilju võib sama hästi pakkuda koos tavalise vanillijäätisega.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-10 17:40:38
Juc:
No nii, lubatud Tom Yum Goong (hapuvürtsikas krevetisupp) on nüüd olemas. Olen seda retsepti tõeliselt kaua timminud ja nüüd ma olen tulemusega rahul :). Loodan, et teiegi. Pille, kui see sobib, siis pole mul selle vastu midagi, kui sa lisad selle Nami retseptikogusse, et täiendada Tai köögi nimekirja.
Sain sõbranna käest veel ühe Tom Yam Koongi retsepti, saadud Taimaal kokakoolist. Varsti tuleb võrdlev degusteerimine ette võtta :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-12 17:30:09
Meie tänane lõunasöök: tom yum koong ehk dom yam gung: Kahjuks polnud kohalikus poes austerservikuid (üldse pole need kuidagi viimasel ajal silma jäänud?), asendasin šampinjonidega. See-eest ei pidanud kasutama ingverijuurt kalganijuure asemel, sest Viimsi Marketis müüdi paar kuud tagasi värsket kalganijuurt ja mul oli oidu seda sügavkülma varuda. Panin kokku Juta retsepti ja ülaltoodud retsepti, aga tahan natuke veel uurimistööd teha. Supp oli ääretult maitsev, aga jube tüütu oli neid kahvrilaimilehti ja kalganijuuretükke sealt välja noppida, nii et tehnoloogiat tuleb veel timmida. Kuna supp sai üsna vürtsikas, siis poja (saab kohe kolmeseks) taldrikusse lisasin natuke rõõska koort. Poeg ja tütar (saab paari nädala pärast 5) sõid peamiselt krevette supi seest :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-01-12 18:49:25
Ellmisel nädalal ma nägin Laagri Rimis austerservikuid ja neid oli seal ka ja siis veel miskeid seeni (ma eriti ei süvenenud)ja ilusad väikesed paksoid olid ka täitsa olemas :) Niiet ilmselt siis Rimis tasub vaadata, samas meie kohalikus väiksemas Rimis sellist kraami ma näinud pole.

Ilse köögis

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-02-13 13:20:16
Sai veebruaris Tais puhates kahel toidukoolitusel käidud. Kindlasti soovitan karripastat ise teha, sest seda ei saa üldse võrrelda poepastaga. Eks see suuremalt jaolt uhmritöö ole ja uhmer lihtsalt tasub mehe kätte anda 30 minutiks.. :) Ühel koolitusel lohutati, et Tai sööki saab põhjamaal ka aastaringi teha - vaja vaid 2 korda aastas värsket kraami osta, sest kõik säilib sügavkülmas edukalt 6 kuud.. Nüüd otsin meeleheitlikult värsket kalganit ja kahvrilaimi lehti, seni pole õnneks läinud. Jagasin ka blogis koolitustelt saadud kollase karripasta ... ja kõrvitsasupi retsepte.

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-03-12 11:21:07
OlgaKa:
Nüüd otsin meeleheitlikult värsket kalganit ja kahvrilaimi lehti, seni pole õnneks läinud.
Loobusin värske kraami otsingutest ja lasin mehel vajalikud asjad Stockholmi Aasia poest osta. Loomulikult tegin esimesena oma lemmiksuppi Tom Kha Gai.

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2014-03-26 13:51:30
Kirjutasin blogisse Tai kalakookidest ja kurgisalatist. Ega need tegelikult ei ole mingid kindla peale kokkukuuluvad toidud, täiesti vabalt võib ka eraldi valmistada, aga kuidagi on nii jäänud, et alati, kui teen neid kalakooke, on seesama kurgisalat ka kõrval :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-03-28 15:55:44
Täna lõunaks Tom Yum Goong, kasutasime Thai-Choice tom yum supipastat: Väga hea oli, kuigi lastele segasin natuke kookospiima juurde, samuti oli mul veidi vermišelli-nuudleid keedetud, et nende portsjone mahendada :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-04-22 17:22:31
Nii, mis käib ühe korraliku Tai karriroa sisse? Saveur selgitab: Thai Curry Ingredients, Demystified

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-12-30 14:51:36

Magustoite: Article featured image NOW THAT'S DESSERT! 7 Thai Desserts You Didn’t Know Existed @ FoodRepublic

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >