TAI KÖÖK

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-11-30 14:54:35
Spiidi:
Seda rooga teeks juba nime poolest :D
see on tõesti üks naljakas nimi. Nagu hauguks kellegi peale :)
Mariliis:
Oi, kalakookide retsepti ja Pad Thai valmistamise saladusi ootaks kohe väga! smile Need punase karripastaga maisikoogid (Tod Man Khao Pad), mis me tegime, ei olnud ausalt öeldes kuigi muljetavaldavad- sellised nätsked ja maitsetud rasvased koogikesed. Ei teagi, mis valesti oli-kas tainaretseptis midagi veidi viltu või ei olnud frittimisaeg piisav, midagi oli igaljuhul nihu selle asjaga...
Ma täielikult kaifin neid kooke. Ostan tavaliselt turult kiireks snäkiks 10 tükki, maksan selle eest 3 eek ja kaste tuleb tasuta kaasa. Aga kuidas sulle teievalmistatud Pad Thai maitses?

http://jucjaco.blogspot.com/

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-11-30 21:37:24
Juc:
Aga kuidas sulle teievalmistatud Pad Thai maitses?
Pad Thai maitses hää - oli vürtsikust, hapukust, magusust. Nuudlid olid minu jaoks natuke liiga ligunenud, lödid. Ma olen varem ka Pad Thai retsepte uurinud. Ja mis oli erinev seekord - Pad Thai kastme tegemine oli üsna aeganõudev ,sest seda keedeti tunnike vaiksel tulel. Olen siiani näinud versioone, kus kaste lihtsalt segatakse külmalt kokku. Kastmesse läks tamarind, kalakaste, suhkur ja laimimahl. Lisaks läks veel sinna paar spl eraldi tehtud kastet kafiirlaimi lehtedest, sojakastmest, kanapuljongist, austrikastmest, suhkrust ja seesamiõlist. Muna läks pannile kohe esimesena- kuuma õlisse peene nirena pidevalt pannil kloppides - moodustusid sellised mõnusad pehmed tükikesed. Ka muna lisamise aeg on erinevates retseptides, mida olen lugenud, erinev.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-12-02 09:00:56
No nii, lubatud Tom Yum Goong (hapuvürtsikas krevetisupp) on nüüd olemas. Olen seda retsepti tõeliselt kaua timminud ja nüüd ma olen tulemusega rahul :). Loodan, et teiegi. Pille, kui see sobib, siis pole mul selle vastu midagi, kui sa lisad selle Nami retseptikogusse, et täiendada Tai köögi nimekirja.

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-02 12:35:02
Juc:
No nii, lubatud Tom Yum Goong (hapuvürtsikas krevetisupp) on nüüd olemas. Olen seda retsepti tõeliselt kaua timminud ja nüüd ma olen tulemusega rahul :). Loodan, et teiegi. Pille, kui see sobib, siis pole mul selle vastu midagi, kui sa lisad selle Nami retseptikogusse, et täiendada Tai köögi nimekirja. http://2.bp.blogspot.com/_JnSHFgYY65I/SxCkSNbrqBI/AAAAAAAAD0A/K0ZP9qQcWz4/s320/P1090114.JPG
Oi, suur aitäh, Juc! Kindlasti võtan Su pakkumisel sarvist!! :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-12-02 14:53:38
Pille:
Oi, suur aitäh, Juc! Kindlasti võtan Su pakkumisel sarvist!! :)
Pole tänu väärt, teine kordki! PS! Pakkusin seda ka eelmise retsepti kohta eespool :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Velociraptor
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2009-12-04 14:25:26
Ideaalis tuleks Som Tam teha küll rohelise papaia või isegi rohelise mangoga. (Kahtlen kas neid eestis küll müüa on, Londonis saab ka neid ainult hiina või muu aasia poodidest) Porgandil endal on päris tugev maitse aga muidu on ta som tamis päris huvitav. Lisaks sellele peaks Som Tam'is olema kuivatatud krevetid uhmerdatud kujul koos vürtsidega. Riisinuudleid saab mitut moodi valmistada. Kindlasti mitte keeta. Aitab nii mõnest kui neile kuuma vett peale valada või hoopis tunnike külmas vees kui aega on. Pad Thai kastme segan ma ise kokku põhjaks on vaja suhkur+tamarind+kalakaste. Rohkemat pole tegelikult vajagi.
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2009-12-08 16:53:34
Väga huvitavad toidud, eriti supid. Aitäh jagamast. Mis sealkandis magustoiduks pakutakse? Kui puuviljad kõrvale jätta. Ja kas "meie tüüpi" kooke ka küpsetatakse? Mul on kodus üks araabia kokaraamat, kust teen vahel mõne siirupist nõretava pähklikoogi. Millised koogid on Tais?
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-12-08 17:17:34
Triin:
Väga huvitavad toidud, eriti supid. Aitäh jagamast. Mis sealkandis magustoiduks pakutakse? Kui puuviljad kõrvale jätta. Ja kas "meie tüüpi" kooke ka küpsetatakse? Mul on kodus üks araabia kokaraamat, kust teen vahel mõne siirupist nõretava pähklikoogi. Millised koogid on Tais?
Aitähh, Triin! Minu lemmik Tai magusroog on taignas praetud banaanid, vahel panevad nad neile peale ka maapähkleid. Kooke nad ei küpseta, neil ei ole kellegi ahjugi. Kõik nende vähegi koogi moodi magusroad on tegelikult aurutatud tarretised, enamasti kookospiimaga. Nad panevad hiiglaslikku wokki vee keema, sellele võre, sellele suure kandiku magusa (ei, mitte magusa, vaid hirmmagusa) vedelikuga, katavad kaanega ja aurutavad, kuni värvilised tarretised on valmis. Ja siis nad teevad desserte - kookospiimas banaanid, kookospiimas magusad nuudlid, kookospiimas oad, kookospiimas kõrvits... Ja siis on muidugi see kõige levinum dessert - mango kookoses ligunenud kleepuva riisiga Aga üldiselt ühegi kohaliku restorani menüüs desserte pole, äärmisel juhul on võimalik osta puuviljavaagna. Meie ei ole Tai magusroogade võlu veel ära tabanud :). Ostame vahel küpsetisi, mida mõnes peenemas kohas täitsa hästi tehakse.

http://jucjaco.blogspot.com/

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2010-01-09 18:06:14
Mõned lisad Tai köögi teemasse. Mõne aja eest valmis Tai pomelosalat krevettidega ehk yam som oo , aga selle hõikusin välja juba tsitruseliste teemas. Täna lisasin ühe tõelise Tai köögi klassika - kana-kookose-galangalisupi Tom Kha Gai.

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-16 16:36:27
Kopamees:
Tere taas! Kas keegi siinse foorumi tarkadest teab nende pannkookide taigna retsepti mida taimaal igal tänaval müüakse.Ma mõtlen neid mida ostja silma all pisikesest taignakuulist pannisuuruseks venitatakse.Mul õnnestus ühe müüja käest see retsept küll välja kaubelda kuid kuna paberit ja pliiatsit käepärast polnud ja see tundus nii lihtne siis lootsin ,et jääb meelde aga... Kahjuks on minu inglise keel ka nagu ta on. Mingis vahekorras käis sinna kondens piim,jahu,muna,vesi javist veel midagi?
Minu tark Tai köögi raamat ei andnud esmasel sirvimisel mingit vastust. Juc, kas Sa oskad aidata?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>