HOLLAND

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-02-25 13:25:42
Peatselt ootab ees sõit Hollandisse, aga hämmeldusega avastasin, et nami-namis ei olegi selle riigi ühegi söögikoha suunas mingit ülistust. Kel Amsterdamis või Haagis käidud-söödud-joodud, siis palun jagage nippe ja igasugust kasulikku infot söögikohtade ja muidu toidu kohta.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-02-25 13:33:23
Mina hetkel ühtegi konkreetset kohta ei oskagi soovitada, aga Amsterdamis käies (ja sinna olen korduvalt sattunud) olen ikka ja alati mõnd kohalikku Indoneesia restorani külastanud ja korraliku rijsttafel'i tellinud..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-02-25 15:24:43
Jaa, Indoneesia riisilaud on tore asi. Soovitan ka lugeda selle ajaloost. Tasub proovida ka kohalikku hernesuppi, mis on natukene teistmoodi kui meie oma. Väikeseid hubaseid-pohhuistlikke õllekaid on Amsterdamis kah piisavalt. Kaasa võiks osta kohalikke küpsiseid, neid mis on kahekaupa kokku kleebitud :) Väike pilt ka Indoneesia riisilauast kus eelmisel aastal sõin.

Profa köögipool

Lilly_Munster
Postitusi: 101
Abikokk
2009-02-25 16:32:42
Ehhee, lisaks stroopwafelitele proovi teeluslikapannkooke (poffertjes) ka :) Paksukstegevad on mõlemad ühte moodi. Üks väheseid kordi, kui ma olen tõesti hää kõhutäie Hollandis saanud, oli Amsterdamis Rijksmuseumi ja Van Goghi muuseumi läheduses indoneesia köögiga De Ori?ntis. (Ma olen muidu erakordne ...kmmm... sitamagnet e tavaliselt söön ma "klubivõileiba singi-juustuga" või siis Vapianos, mis Den Haagis täitsa olemas.)
Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-03-11 12:54:08
Olen nüüd rõõmsalt oma reisilt tagasi. Üldiselt toitusime üsna suvaliselt peamiselt smuutidest ja salatitest, sekka saiadest võileibu ja paar korda indoneesia kööki. Kõige meeldejäävam restoranielamus pärineb jaapani restoranist "Nori", mis asub Haagi kesklinnas. Sattusime Haagi just iga-aastase Haagi Toidunädala ajal ning paljud restoranid pakkusid sellega seoses üllatusmenüüsid 25 euro eest. Me ei olnud valmis, et see ettevõtmine nii populaarne on, seetõttu magasime magusaimad palad maha. "Nori" oli samuti aktsioonis osaline ja nii me suurepärasest õhtusöögist osa ka saime. Ma ei oska kõike söödut nimetada, aga Haagi sattuvatele jaapani toidu huvilistele julgen seda restorani soovitada.
Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2013-07-06 14:04:10
Eindhoven. Söögikohtadega ma kursis ei ole, sest kohalikul restoranide viikendil saime teguteerida mõne restorani delikatesse ja need olid ikka väga lahjad esitused. Hollandi kiirtoit on frikandell(kotleti moodi vorstijupp) ning muud hakklihast pätsikesed ja miski, mis kõlas nagu kroket(paneeritud pall, sees hakkliha ja kartulisegu). Neid soovitan kamba peale ühe tellida, sest võib juhtuda, et keegi ei ole nõus seda sööma. Siin söövad ainult hollandlased ise neid:). Hoiatan, et täpselt samad segud on ka pirukate sees! Poed, kust saab Eestis tuntud toiduaineid. Jumbo. Beebitoitudest paar Hipp purgikest ja International letist leiab mõningaid meiel tuntud kaubamärke ja tuttavaid maitseid. Poola pood http://www.polskiedelikatesyeindhoven.nl/index.en.html Siit saab kohupiima, hapukoort, keefi, Lehmakese komme(Eestis ei ole ma neid vist iialgi ostnud), Sovetskoje šampust, hapukurke, mannat, sardelle. Kõik need asjad maitsevad antuke teisiti, kui Eestis, välja arvatud kommid ja sardellid, aga on siiski täiesti väga rõõmu tegevad:). Oleme juba püsikliendid. Reedel on pood avatud lausa 20.00ni. Türgi pood. Soodsa hinnaga puuviljad ja suurtes purkides feta moodi juustud vedelikus ja kanaliha hinnaga 2,90kg(koivad, kintsud, fileed jms). See hind on väga kahtlane, peaks uurima kuskilt, miks see nii odav ikkagi on.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-13 10:26:37
Pole küll otseselt restoranisoovitus, aga soovitus Amsterdami toidu- ja filmisõpradele: Täpsem info siin.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-04-21 19:23:30
Käisin nädalavahetusel Amsterdamis ja mõni sõna kohaliku köögi kohta. Rahvusvahelisele kiire elutempoga linnale omaselt oli tänavatoidu ja take-away osakaal märgatav. Meeldis, et suurte rahvusvaheliste kettide kõrval oli just palju pisikesi aasia ja lähis-ida köögi nn pereärisid. Kuna ostjaid on palju, siis on ka kõik, mis sa saad, äsja tehtud ja värske. Ülihead olid pea igas kohvikus müüdavad värsked mahedikud ja puuviljakokteilid, mille hinnad olid ka täitsa rahakotisõbralikud! Proovisime ka väidetavalt linna parimat falafeli. Pallid olid head, valikus oli nisujahu- ja täisterapita, ning lisandid oma leiva vahele said ise tõsta söö-palju-tahad salatibaarist. Nii et põhiliselt käisime salatit juurde tõstmas ja kui kõht juba üpris täis oli, avastasime, et oi, kikerhernepallid on ju ka veel. :) Kuigi lõpuks pean vist ütlema, et Pariisi L'As du Falaffel ikkagi võidab. Centrumi kvartali pisikestelt tänavatelt leiab palju hiinakaid ja itaalia köögi restorane, paljud pakuvad ka hea hinnaga lõunamenüüd. Näiteks käisime ühes itaalia restoranis, kus 10 euro eest saime lasagna, värske salati ja klaasi veini! Kui üldiselt soovitada, mida Hollandis proovima / kaasa ostma peaks, siis oleks nimekirjas: - Stroopwafels - Juustud, enda lemmik on köömnegouda - Kroketid - Ida poolt pärit tänavatoit, nt indoneesia - Nutellade ja teiste määrete asemel panevad hollandlased oma hommikuvõileiva peale nonparelle, miks ka mitte? :) - Hollandi köögi näidetest leiab veel suured lihapallid, mida kartulipüreega serveeritakse (ei intrigeerinud piisavalt, et proovida), pisikesed aukudega vormides küpsetatud pannkoogipallid, toores heeringas, angerjavõileib jne. - Jookidest peaks ikkagi vähemalt ühe korra Heinekeni võtma. :)

Jazzino. teen. naudin.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2015-05-28 17:57:58
Peaks siia vist midagi kirja panema, enne kui meelest ära läheb. 1) Kui teile tundub, et Tallinnas pannakse toidukohad liiga vara kinni, siis Amsterdamiga võrreldes pole see veel midagi. 2) Suure näljaga soodsat-ja-veel-lahti-olevat kohta otsides maandusime poolkogemata sellises kohas nagu The Balti House (or smth). De Pijpi kandis, paremat kätt kui Heinekeni poolt alla tulema hakata, tänavanimi ei ole praegu meeles. Päris aus india toit päris hea hinnaga. Mango lassi väga hea. Majaveini vältige. Hiljem selgus, et seda kohta soovitati kui "one of the best, if not the best" india restorani linnas - mine võta kinni, kaevata eriti ei oska, aga maadväristav kogemus ei olnud. 3) Sealsamas suunas ülespoole minnes, ehk Heinekeni juurest üle kanali, on selline roheline ring ja selle juures pannkookla Le Caroussel (vms). Maja keskel on karussell ja nurgas jooksevad multikad. Hea koht kuhu lastega minna. Räägitakse, et sinna tasub minna eelkõige nende poffertjes'te pärast. Ma küll sõin tavalist lapikut pannkooki, see oli natuke pettumus. 4) Maailma parim pannkookla on ilmselt Prinsengrachti ääres asuv The Pancake Bakery. Kui teil on asja tulbimuuseumisse, siis sealt üle kanali ja natuke ülespoole. Lopsakamaid lisandeid pole ilmselt võimalik ette kujutada. Hind on ka muidugi vastavalt sellele lopsakas. Traagika on selles, et tuleb ära otsustada, kas tahate soolast või magusat, sest mõlemad korraga normaalsele inimesele sisse lihtsalt ei mahu. Väike trikk on ka - poffertjes'te ports on 6 eurot odavam "suurest" pannkoogist, aga lisandikuhi paistis küll sama suur olema. 5) Kui teil on kavas Keukenhofi minna, siis ostke parem heaga endale kuskilt poest või kohvikust värgid kaasa pikniku jaoks. Kohalikud toidupunktid on seal täiesti ebainspireerivad. 6) Ärge lükake söödavate suveniiride ostmist lennujaama jõudmiseni edasi. Kui juba nii läheb, siis täpselt neidsamu stroopwafelseid ja juustuküpsiseid saab Selveri gurmeeosakonnast jupp maad odavamalt.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.