Puljong: valmistamine, erinevad puljongikuubikud, -pulbrid ja -fondid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-14 19:45:03
Kopeerin siia ka:
Petu:
Netcat:
Mis värk selle supilt vahu riisumisega ikkagi on, kas on olemas definitiivset teaduslikku vastust, mis juhtub, kui see sisse lasta keeda? Kui uskuda vana kooli inimesi, siis läheb kõik puhta hukka, samas mind on korduvalt hämmastanud detailsed lihasuppide retseptid, kus poole sõnagagi pole vahukorjamise vajalikkust mainitud. Ja kunagi mul oli tükk tegu, et seletada välismaalasest tuttavale, misasi on üldse vahukulp.
minu teada on nii, et vahu sisse keeda laskmine ei ole ei ohtlik ega mõju otseselt halvasti ka puljongi maitseomadusile. Küll aga jäävad puljongisse siis väikesed tumepruunid, konsistentsilt (ja maitselt) kummi meenutavad tükikesed. See, mis vahuna välja tuleb ja pärast tükki jääb, on, kui mul õigesti meeles, valk. Kui on olnud plaan puljongilt pärast jahtumist rasv ära korjata, seejärel munavalgega selitada ja läbi riide kurnata, ei ole mina viitsinud küll vahtu riisuda. Tavalisest sõelast läheb paraku osa tükke läbi.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-02-14 21:14:47
Nüüd täitsa off-topic, aga alati, kui ma puljongit keedan ja vahtu riisun, tuleb meelde Hando Runneli luuletus "Kultuur on kui supi peal vaht". Edasi kahjuks ei mäleta, aga mõte oli selles, et riisu palju sa riisu, osa keeb alati sisse.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-04-19 21:10:14
Selline kööginipp Tom Adamsilt, Chef and founder of Pitt Cue Co. "I call this the lazy stock. ... We cook out all our stocks overnight in the oven. You get a perfectly clear stock – all the impurities that you would usually remove through skimming stick to the bottom and sides of the pot. Take lots of kitchen vegetable trim (celery, fennel tops, onion, garlic) and place in a pot with all your bones (we use smoked hocks, trotters and rib trim). Cover with water, then cling film and foil it. Cook overnight at 140C."

Zap*

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2015-04-27 00:01:20
Tere! Minul on sama küsimus, aga kuna mitmed aastad on eelmistest vastustest mööda läinud, on ilmselt jälle aktuaalne: mis puljongikuubikuid te kasutate? Eks ikka keedan ise ka, aga alati ei jõua ning siis tahaks kiiret, aga korralikku (nt naatriumglutamaadivaba) kuubikut. Tean, et Prisma Rainbow-sarja omad (mustades pakkides) peaksid vähemalt E621 vabad olema, kuid kas ka mujal suurtes kettides midagi head leidub? Ökopoodidesse ka alati ei jõua..

Jazzino. teen. naudin.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2015-04-27 15:17:39
Rebane:
Tere! Minul on sama küsimus, aga kuna mitmed aastad on eelmistest vastustest mööda läinud, on ilmselt jälle aktuaalne: mis puljongikuubikuid te kasutate? Eks ikka keedan ise ka, aga alati ei jõua ning siis tahaks kiiret, aga korralikku (nt naatriumglutamaadivaba) kuubikut. Tean, et Prisma Rainbow-sarja omad (mustades pakkides) peaksid vähemalt E621 vabad olema, kuid kas ka mujal suurtes kettides midagi head leidub? Ökopoodidesse ka alati ei jõua..
Vahepeal on muutunud niipalju, et turule on tulnud Knorri želeekonsistentsiga topsikesed. Nii nagu reklaam ütleb, tsiteerin: "Toode on valmistatud hoolikalt valitud kõrgema kvaliteediga ingredientidest (sic!) ilma mononaatrium glutamaadita, kunstlike toiduvärvide või säilitusaineteta. " Et kui "tavapoe" "tavakuubikutest" peaks midagi võtma, siis võtaks neid. Prisma Rainbow kuubikud on jama, imho. Muidu ei ole midagi muutunud ses mõttes, et endiselt soovitaks Herbamaret ja Gustav Bongi lihafonde.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 1 | 2 | 3 >