Baklažaan e. pommu (eggplant, aubergine)

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2011-04-13 11:06:56
Lisaksin tagasihoidliku võimaluse pommuga tutvust teha ka nendele, kellele esialgu pommu ei ole meelisroog. Kui pikkupidi lõigata pommu viiludeks ja need viilud veidi oliivõlis pannil õrnalt küpsetada helepruunikaks ja seejärel tõsta need pikad viilud ettevaatlikult küpsetuspaberile ja lase jahtuda. Siis paiguta pommuviilule peale juustuviil koos õhukese kalkuni või kanasingiviiluga.Siis keera see rull kokku ja kinnita puidust hambapulgakesega. Seejärel pane need rullid üksteise kõrvale väikesesse savikausikesse ja peale kalla koorekaste, mis on vastavalt maitsele maitsestatud. Hea, kui veerand rullide kõrgusel oleks kooreses leemes. Aseta ahju ja küpseta veidi ja see maitseb päris paljudele eineks koos toorsalatiga. Igal korral võid maitsestada erinevate maitseainetega.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-23 09:36:59
Tuuli pikk ja põhjalik pommupostitus

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-26 08:46:59
Väga mõnus viis pommude valmistamiseks: Praetud pommud e. melanzane al funghetto

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2012-03-26 12:31:07
Paljud tuttavad riputavad veidi soola nendele kuubikutele ja hoiavad pool tunnikest , et siis pigistada mõru mahl pommudest välja. Seejärel alles hakkavad toitu valmistama.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-26 14:49:08
Oliivipuu:
Paljud tuttavad riputavad veidi soola nendele kuubikutele ja hoiavad pool tunnikest , et siis pigistada mõru mahl pommudest välja. Seejärel alles hakkavad toitu valmistama.
Oliivipuu, kui Su Kreeka tuttavate vanaemad-emad veel pommusid kasvatasid, siis oli tõesti liikvel mõrudaid sorte. Nüüd peaks neid mõrudaid sorte tikutulega taga otsima ;) (Mäletad, kui lapsepõlves kurgisalatit suvel teha, siis tuli alati igaks juhuks koorimist alustada mitte-varrepoolsest otsast, sest viimane võis mõru olla. No aga kes praegu veel neid kibedaid kurgisorte siin kasvatab??) Soola võib tõesti lisada, sest siis imendub osa veest pommust välja ja praadimisel kulub vähem rasva. Vähem rasva aga kulub ka siis, kui Sul on külm närv ja Sa lihtsalt ei lisa pannile rohkem rasva, kui retseptis ette nähtud. Pommu pehmeneb niiehknii, kas lisad vähe või palju rasva. Viimasel juhul lihtsalt on oluliselt õlirohkem lõpptulemus.. Soola ei pea lisama, et mõru mahl pommudest välja saada, sest tänapäeva pommudes ei ole lihtsalt enam mõrudat mahla. Vähemalt ei ole mina oma 37 eluaasta jooksul ühtegi mõrudat isendit kohanud (mullu kasvas kasvuhoones 6-7 erinevat pommusorti, ükski polnud mõru). Ühes toredas juudi kokaraamatus on üks imetore anekdoot, "The Brisket Joke" A young Jewish mother is preparing a piece of brisket one day for dinner. Her daughter watches with interest as she slices off the ends of the brisket before placing it in the roasting pan, and asks why she did this. The mother pauses and says, "You know, I"m not sure. This is the way I always saw my mother make a brisket. Let"s call grandma and ask her." She phones her mother and asks why they always slice off the ends before roasting the brisket. The grandmother thinks for a moment and then says, "You know, I"m not sure why, this is the way I always saw my mother do it." Now they"re all very curious, so they pay a visit to great–grandmother in the nursing home. "You know when we make a brisket," they chorus, "we always slice off the ends before roasting. Why is that?" "I don"t know why you do it," replied the old woman, "but my reason was that I never had a pan that was large enough!"

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2012-03-26 15:36:54
Lool on sügav elutarkus sees! Tänan, ei olnudki seda varem kuulnud! Kuid, nüüd ma pean ilmselt midagi imelikku tõdema. Kuna ma neid pommusi saan oma sõpradelt, kes ise neid kasvatavad, siis uskuge või mitte, need on mõrud. mina veel kuidagi sööksin neid mõrusi, kuid abikaasale on see veidi liiast. Ja nüüd ma ilmselt proovin osta poest, et siis proovin, kuidas poe omad maitsevad. Kuid maitsvad on need pommud isegi siis, kui neid pikkadeks ribadeks lõigata, veidi küpsetada mõlemalt poolt ja siis panna peale juustu ja singi viil, rulli keerata, tikuga kinni ja vormi pikkupidi üksteise kõrvale laduda ja koorekastmes veidi ahjus küpsetada. Maitsvad!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-26 16:22:59
Oliivipuu:
Lool on sügav elutarkus sees! Tänan, ei olnudki seda varem kuulnud! Kuid, nüüd ma pean ilmselt midagi imelikku tõdema. Kuna ma neid pommusi saan oma sõpradelt, kes ise neid kasvatavad, siis uskuge või mitte, need on mõrud. mina veel kuidagi sööksin neid mõrusi, kuid abikaasale on see veidi liiast. Ja nüüd ma ilmselt proovin osta poest, et siis proovin, kuidas poe omad maitsevad.
Hmm. No ju siis kasvatavad juba mitukümmend aastat oma algsest ur-seemnest, mida siis iga aasta oma veidi mõrudatelt viljadelt uuesti korjavad ;) Ma tõesti pole kohanud (küll on aga mitmes vanemas raamatus just seda mõru-juttu räägitud ja ma muudkui imestasin, et pole ju mõrudad. Siis lugesingi seda sordiaretuse asja :)) Siin veel mõned pommuroad, mida eelpool ei mainitud ja mis mulle väga meeldivad: Gruusia köögiviljahautis adžapsandali Fetatäidisega pommurullid Grillitud pommu feta, mündi ja rosinatega Misoglasuuriga pommuviilud e. nasu dengaku Itaalia pommu-juustuvorm e. Melanzane alla Parmigiana Röstitud pommud safranijogurtiga Gruusia pommu-satsivi:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2012-03-26 18:00:25
Olen siinse lugeja Oliivipuu'ga päri - meie kaubanduses müüdavatel pommudel ON kergelt mõrkjas maitse juures. Selline nüanss, aga täiesti tuntav. Üks variant on sellest soolaga lahti saada, teine meetod on 10 minutit külmas vees küpsetamiseks valmis lõigatud tükke leotada.

http://www.perenaine.ee/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-26 18:10:48
Eva:
Olen siinse lugeja Oliivipuu'ga päri - meie kaubanduses müüdavatel pommudel ON kergelt mõrkjas maitse juures. Selline nüanss, aga täiesti tuntav. Üks variant on sellest soolaga lahti saada, teine meetod on 10 minutit külmas vees küpsetamiseks valmis lõigatud tükke leotada.
Ma ei tee ei ühte ega teist - pole kunagi teinud - ja ei ole eales küpse pommu juures mõrkjat maitset tundnud. Ju pole mulle eriti kärvanud ja vanad isendid ette sattunud? Ma ei tahaks uskuda, et süüdistada saaks mu tuima maitsemeelt.. Suvaline guugeldus: Talk about guilt. How many times have we all salted eggplant and let it rest for half an hour or more just because the recipe said so? It turns out that sometimes salting is necessary, sometimes not. A common misconception persists that salting is necessary to remove bitter juices. A fresh eggplant, while it may taste bitter raw, will never be bitter when cooked. An older eggplant will be bitter cooked, but salting will not help. Thus salting to remove bitter juices is either unnecessary or futile. salting is useful to remove water. Thus salting is used when you want slices to retain their shape, as in eggplant parmigiana. But if it is to be mashed anyway, chances are that salting is not the best approach. Ja üks asjalik postitus. McGee arvab ka, et kui on ikka vana pommu (mis _võib_ mõru olla), siis soolaga turgutamine seda mõrudust ära ei võta.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-03-26 20:02:35
Pille:
Väga mõnus viis pommude valmistamiseks: Praetud pommud e. melanzane al funghetto
Proovisin ka järgi ja väga maitsev on pommu niimoodi tõesti.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>