Baklažaan e. pommu (eggplant, aubergine)

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-07-03 14:46:12
Pille:
Ilsu:
Pille:
Ilsu:
Pille:
Lugesin Perekooli üle saja aasta, silma jäi selline postitus: "Meie lemmik on baklazhaan Eri Klasi moodi. Baklazhaaniviilud praadida õlis mõlemalt poolt ja laduda kihiti suurte lihatomati viiludega, kihtide vahele hakitud kyyslaugu ja tilli segu. Lasta seista kuni 12 tundi külmikus." Panen siia kirja, ehk proovin millalgi :)
Ma otsisin selle üles, see retsept on OM detsember 2006 on jah balažaaniga ikka ,mul oli nagu meeles et suvikõrvitsaga :)
Ilse, Sa oled ingel :) Kas see retsept oligi sellisel vabal kujul või oli mingi konkreetsem protseduur ka? (Mulle täitsa piisab sellest ka muidugi). Kas Sa ise oled teinud ja sellest bloginud äkki? ;)
Jube kaval :) Eks ma siis asun asja kallale ;) Ei ole bloginud aga on olnud mälusopis #vajateha osakonnas ;) 1 suuremat või 2 väiksemat pommut oliiviõli tomateid 1-2 küünt küüslauku tilli soovi korral koriandrilehti soola pipart 0,5 cm paksused pommuviilud maitsesta soola ja pipraga, siis prae kuldseks ja pane esimeseks kihiks madalale vaagnale. Siis viilutatud tomat, sinna peale tükeldatud (äkki siis viilutatud) küüslauk, till ja soovi korral koriander. Ja siis nii edasi kuni pommu on otsas. Pealmine kiht tomateid ja maitserohelised. Kata fooliumiga. Kui toit on jahtunud, siis pane peale raskus (ma arvan siuke kerge raskus) Ja pane kylmkappi järgmise päevani maitsestuma. Ma vist siis ostan täna ka paar pommut ja mõne lihatomati :D
Teeme nii! Ma saan siis FBs jagada ja piltide järgi otsustada, kas tuleks ise ka teha :D
Väga kaval :) aga ma pean kõigepealt ühe õunakoogi ahju lükkama ja siis asun asja kallale :)

Ilse köögis

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-07-04 22:01:08
Tehtud ! Baklažaanivorm Eri Klasi moodi. Sai ikka väga hea! retsept siin: pommuvorm [url=https://flic.kr/p/oewJuD]

Ilse köögis

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-07-07 01:19:28
Ilsu:
Tehtud ! Baklažaanivorm Eri Klasi moodi. Sai ikka väga hea! retsept siin: pommuvorm
Tegin ka, polnud viga aga midagi jäi nagu puudu. Soola? Haput? Ei saanudki aru, mis täpselt.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-07-07 12:44:40
Tiina:
Ilsu:
Tehtud ! Baklažaanivorm Eri Klasi moodi. Sai ikka väga hea! retsept siin: pommuvorm
Tegin ka, polnud viga aga midagi jäi nagu puudu. Soola? Haput? Ei saanudki aru, mis täpselt.
Tegin ka eile ja meile täitsa meeldis. Lisasin retsepti ka Nami-Namisse, aga ma tahan natuke koguseid timmida. Haput kindlasti juurde ei igatsenud ja kuna ma hoidsin pommuviile esmalt ka soolas ja sõelal pool tundi, siis polnud ka soolasust vähe. Igatahes Ilsule aitäh vihje eest!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-11-27 21:49:16
Tahan jagada imemaitsvat külma eelrooga - pommu juustutäidisega. Sain seda Riias ühes Gruusia restoranis ja tegin kodus järele. Põhimõtteliselt on see sama, mis meie singirullid, aga singi asemel on pommu. Lõika pommu pikuti 5 mm paksusteks viiludeks. Pintselda kergelt õliga ning prae kuumal grillpannil mõlemalt poolt kuldseks või küpseta ahjus. Raputa välimise külje peale soola. Täidiseks sega riivitud juust majoneesi ja purustatud küüslauguga. Lisasin veel lusikatäie omatehtud kanget adžikat. Adžika asemel sobib ka lihtsalt hakitud koriandrit ja pipart lisada. Keera jahtunud pommuviilude sisse rulli ja naudi! :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2015-02-15 12:20:22
Mõnusad ampsud . pommuga peab sõbraks saama- see tasub ennast kuhjaga ära ! Pommurullid [url=https://flic.kr/p/r9NwLL]

Ilse köögis

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >