KASEMAHL ja VAHTRAMAHL

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2011-04-12 18:51:40
Kas need taaskasutus plastmaspudelid on sama kahjulikud, kui äsja avaldatud andmed taaskasutus paberpakendi kohta?
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-04-12 21:03:12
Looduslaps:
Oeh, jube on vaadata selliseid nikerdusi.Kasemahla komplekt, ostsin ka endale sellise, hea on kohe metsas käia!
Kui see nikerduste teema välja jätta, siis minul tekkis hoopis muu küsimus. Kas Looduslapsel on kuskil oma mets, kus ta sellise kena komplektiga käib? Mina metsaomanikuna oleks küll rohkem kui tige, kui sellised kenad komplektid koos neid teenindavate vahmiilidega mu metsas tegutseksid. Seenelised ja marjulised elab üle, aga puid puurivad looduslapsed küll teretulnud pole. :/ Ja pean ütlema, et meie kodune "nikerdis" on Kristjani tehtuga võrreldes ikka väga vanaaegne ja "kodukootud". Mahla kogumiseks vanaaegne 10 liitrine mõlkis piimamannerg. :)
Kristjan
Postitusi: 101
Abikokk
2011-04-13 15:50:46
Looduslapsele peab ütlema aitäh elava diskussiooni algatamise eest. Mulle meenus, et kunagi ilmus nõukogudeaegse naljaajakirja "Pikker" vahel omakorda ajakiri "Käkker", kus läbi mitme numbri reklaamiti toodet nimega "Dipalec". Kui alguses soovitati lihtsalt osta, siis lõpuks selgus, millega on tegu: nimelt oli "Dipalec" papist käepikendus, mida soovitati kasutada näiteks maantee ääres hääletamisel või väga tüsedal daamil ümber piha hoidmiseks.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-04-13 16:07:26
Oliivipuu:
Kas need taaskasutus plastmaspudelid on sama kahjulikud, kui äsja avaldatud andmed taaskasutus paberpakendi kohta?

No need on needsamad pudelid, millepärast pudelivett ei soovitata juua, et sinna bisfenool A-d lekib :)

Loodetavasti on need kasutusel ehk ikka ainult mahla kogumise ajal, mitte selle pikemaks säilitamiseks. Aga muidugi võib samasuguse eduga koguda ju ka klaasist purki.

PS: Enne kui ma hankisin aiamaale suured veetünnid (mis on küll, tõsi ka plastist, aga ilmastikukindlast) tuli kastmisvee säilitamisel läbi ajada suures osas just selliste veepudelitega. Ja kuna tollal kohalik joogivesi polnud joodav, oli suuri pudeleid tosinate kaupa. Nii nad seal seisid, vett täis või tühjalt, päikese käes. Anekdootlik, mitte tõenduspärane muidugi, aga mulle hakkas tunduma, et taimedele see vesi hästi ei mõjunud lõpuks.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-13 17:06:41
Netcat:
Oliivipuu:
Kas need taaskasutus plastmaspudelid on sama kahjulikud, kui äsja avaldatud andmed taaskasutus paberpakendi kohta?
No need on needsamad pudelid, millepärast pudelivett ei soovitata juua, et sinna bisfenool A-d lekib :)

Jah, pikemaajaliseks säilitamiseks kindlasti ei sobi ja siinkohal on abiks laual olev klaasist morsikann ning needsamad Saaremaa õunamahla- ja Kaukaasia granaatõunamahlapudelid :) Kui Sa põhimõtteliselt plastpudelist vett ei osta, siis loomulikult pole see lahendus Sinu jaoks.

Kui need pudelid on aga olemas, siis hea lihtne variant. Selliseid viieliitriseid klaaspudeleid pole - isegi kolmeliitriseid vana kooli klaaspurke mitte :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-04-13 19:32:37
Pille, sügisel oli Selveris 3 liitriseid purke müüa lausa keeratavate kaantega.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-18 11:04:38
Seenekas:
Pille, sügisel oli Selveris 3 liitriseid purke müüa lausa keeratavate kaantega.
Hea teada. Me panime eile oma lahkele kasepuule punni ette jälle. Mahla tuli niii palju (2x5 liitrit ööpäevas), saime endale ja jagasime sõpradelegi. Järgmisel aastal siis mõne teise puu küljest jälle..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-04-18 17:10:48

Ja mul unustab mees juba nädal aega trelli töölt koju tuua, et auku puurida. :( Aga täna teeb ära. ;)

Meil hakkab muide mahl alati veidi hiljem jooksma, kui igal pool mujal tuttavatel ja heinaajaks oleks vaja teda ikka hea mitukümmend liitrit kääritada.

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-04-26 16:04:59

Mina sellel aastal külmutasin kasemahla plastpudelites. Pilt kasemahla jooksmisest, plastpudelites mahl ei olnud eriti fotogeeniline:)

Maitse asi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-04-10 14:31:56
Kes vahtramahla tänavu kogus ja millal kasemahla saab? Me ühel soojemal päeval juba natuke proovisime, aga vara veel kahjuks..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>